Olin ekan kerran huollossa ripsienpidennyksien kanssa ja näistä tuli aivan järkyttävät, en tosiaan voi olla näiden joka suuntaan sojottavien kauhistuksien kanssa 4 viikkoa. Mitä hittoa teen? Ripset on mulle tosi tärkeät, jo ennen pidennyksiä tauvutin ne joka aamu ja laitoin ripsarin, kun silmät on ainoa inhimillisen näköinen kohta mun naamassa.
Hitto sentään, että nyt ketuttaa... ei mitään kaunista näissä ripisssa. Ihan erilaiset molemmissa silmissä ja epäsymmetriset ja sojottaa tosiaan joka suuntaan.
Kai niillä jotkut aineet on, että saa nämä pois? Soitan sinne heti huomenna ja vaadin kyllä jotain tehtäväksi. Ekalla kerralla onnistu tosi hyvin, mutta nyt oli eri laittaja ja tulos aivan paska.jälkikäteen kun mietin,niin tais haiskahtaa vähän eilisen päivän olueltakin.
On kyllä hiton mukavaa, enhän mä edes pääse sinne takaisin mihinkään korjaavaan operaatioon kun ties koska, kun lapsia ei saa hoiton jne. Murr, mitä mä teen? Mitä tässä nyt voi tehä? Tekis mieli repii ne ite irti mut parempi kai antaa ammattilaisen tehdä se.
Ripsienpidennys, ihan pieleen!!!
4
455
Vastaukset
- saman tehnyt
ehdottomasti menet samaan paikkaan ja vaadit että ne otetaan järkevästi veks. itepähän ovat tyrineetkin. ja korvaustakin voi vaatia. kyllä jäljen pitää olla sen näköistä että kehtaa liikkua ihmisten ilmoilla ja jos tosiaan olet maksanut työstä niin jälki pitää olla sen näköistä. ei muutakuin mars samaan paikkaan ja näyttämään työn tulosta. ulkonäkö on sentäs aika tärkeetä ja vielä kun siitä maksetaan.
- huonopaikka?
Ripsimarkkinoilla on monenlaista yrittäjää, ja taitavan ammattilaisen löytäminen on kuin luottokampaajan etsintää puskaradio kertoo parhaiten, kuka osaa hommansa. Jos jo asennusvaiheessa pidennykset ovat vinossa ja liian raskaat omille ripsille, kannattaa äänestää jaloillaan.
- sanna-katariina
Kävin liikkeessä tänään ja sain vastauksena että ripsien poisto maksaa 45€!!!en todellakaan suosittele paikkaa kenellekkään.aivan uskomaton paikka ja asiakaspalvelu.
Stålarminkatu 3
20880 TURKU on tuon verstaan osoite ja sinne en enää aio jalallani astua ikinä!! - mtv2
Saat ne itse pois ruokaöljyllä!!! kokemusta on...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057451
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1025264Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163516Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253461Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3491506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?561324