Forever Lonely

Urpo(ko)

Olen siis 21 vuotias nainen ja olen ollut sinkku koko ikäni... en ole koskaan edes käynyt treffeillä kun en ole sellaista kutsua edes saanut. Minua ahdistaa ajatus, että entä jos en koskaan löydä itselleni ketään.

Voin myöntää etten ole missään missin mitoissa, lävistyksiäkin alkaa jo olemaan kohta liikaa. Haluaisin itselleni vain jonkun ihanan miehen joka hyväksyisi minut sellaisena kuin olen, eikä minun tarvitsisi esittää mitään muuta.

Sukulaiset ahdistavat kun kyselevät, että: "missäs se sinun hellu on" "tuo se ukko joskus näytille" en edes tiedä miksi olen niin nolona aina näissä tilanteissa, sillä olen ollut vaitelias kokemattomuuteni suhteen koska en halua vaikuttaa säälittävältä urpolta joka ei saa/jolle ei kelpaa kukaan... onko minun elämällä vielä mahdollisuuksia ja onko täällä muita samankaltaisia sinkkuja ????

4

103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeen, usko pois

      hyvät mahdollisuudet

    • Matrix

      Että ihan koko iän ollu sinkku, heh! No eipä tuossa vielä paljon ikiä ole, lähes lapsi olet.

    • mies 86

      En minäkään ole koskaan seurustellut. Parisuhde on loppujen lopuksi jokaisen oma valinta.

      Ymmärrän myös turhautuneisuutesi sukulaisiasi kohtaan, mutta varmaankin hekin vain yrittävät vähän kiusoitella sinua. Tai sitten ei. Kuitenkin heidänkin tulisi ymmärtää, ettei seurustelusuhteen aloittamiseen voi ketään pakottaa. Emme elä keskiajan patriarkaalisessa yhteiskunnassa.

      Heitä vaikka tuo viimeinen lause kehiin jos haluat vittuilla sukulaisillesi.

    • Miksi et muutu

      "Voin myöntää etten ole missään missin mitoissa, lävistyksiäkin alkaa jo olemaan kohta liikaa. Haluaisin itselleni vain jonkun ihanan miehen joka hyväksyisi minut sellaisena kuin olen, eikä minun tarvitsisi esittää mitään muuta."

      No, haluaisitko sitten olla enemmän missin mitoissa? Jos kyllä, ei sinun tarvitse esittää mitään. Silloin kysymys on vain: miksi et tee asialle mitään?

      Ja sitten lävistykset. Jotkut pitävät, esimerkiksi minä taas en. Pahinta on klassinen härkämäinen nenärengas. Jos itse ehdottomasti lävistyksiä rakastat, mikäs siinä, mutta jos ne eivät tunnu niin välttämättömiltä, tai jos olet ottanut niitä vain yrittääksesi muuttua ulkonäöllisesti johonkin suuntaan (johtuen esimerkiksi lihavuuden aiheuttamasta epämukavuudesta), niin... miksi et poista niitä? Todennäköisesti mitä vähemmän helyjä kantaa mukanaan, sitä miellyttävämpi on useampien silmään.

      Jos taas ehdottomasti haluat olla lävistetty läski, niin onnea valitsemallesi tielle. Siitä vain (toki oma on valintasi ja elämäsi ja voithan olla muuten ihan huipputyyppi), mutta turha itkeä ettei seuraa löydy, koska... no esimerkiksi, enpä voisi itse juuri luotaantyöntävämpää ulkomuotoa kuvitella naisessa. Ja olen varma että en ole ainut, joka on tätä mieltä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5876
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4762
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2770
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2036
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1486
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      940
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      744
    Aihe