Näin on ennenkin sotia aloitettu

2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpä niin.Kun eräiden ulkopuolisten toiveet ja skenariot Persian Lahden sodasta
eivät toteutuneetkaan,niin nyt katseet on käännetty Syyriaan.

Ja tilannetta siellä sitten pähkäillään sillä Verkkkomedian tyylillä.Lieneeköhän muuten Pohjois-Korea ja Korean niemimaa seuraava sodan pähkäilykohde?

Äänestä

Vai jatkettuko on?
Jo vuosia sitten, kun Saudio-Arabia alkoi kuohua, Jumala sanoi:
- "Sota on hetkeksi siirtynyt pois Israelista."
Eli se iso sota on jo alkanut paikallisina pesäkkeinä,
vaikkeivat ihmiset sitä vielä tajua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puurim kirjoitti:

http://www.heinola.org/~patato/houla.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu