TUULI - SALAISUUDET SANAT :D

Nii eli voisko joku kiltti kopioia tänne ne laulun sanat? :3
285415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Ihan ok!

Äänestä

Tuuli - Salaisuudet Symbolismi (Illuminati, Stargate, Waterdoor, Checker board) http://synkromystiikka.blogspot.fi/2012/06/tuuli-salaisuudet-symbolismi-stargate.html

Miten sattuukin Suomestakin löytymään niitä samoja synkromystisia teemoja, joita suuressa maailmassa esiintyy. Nämä lukuisista elokuvista, tv-sarjoista ja musiikkivideoista tutut elementit ovat läsnä myös tässä lapsille ja teineille suunnatussa musiikkivideossa. Aivopesua? Mind Controllia?

Musiikkivideon anti on muutenkin todella vastenmielinen ja ihan aikuisten oikeasti huonoa musiikkia. Kuka jaksaa oikeasti kuunnella tuollaista luonnottomalta kuullostavaa konemaista soundia? Tässä on nyt pahemman kerran alitettu rima ja yritetty tehdä videosta lädy gaagatuksen ja käty pierulaisen kaltainen. Los totalos failaus...

Äänestä
  • Oo ny sekopieru hiljaa siinä

    Äänestä

lyrics:aha aha oho oho aha aha aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet Päälle päin mä näytän aivan siltä niinkuin eilenkin mull on samat puheet samat vaatteet kuljen samat reitit jotka joka päivä ennenkin pidän kasvoillani samat ilmeet kuitenkin mun sisällä myrskyt puhaltaa metsät taipuu ja seiniä kaatuu Kukaan ei saa tietää mitä aattelen mitkä on mun salaisuudet kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudet Kukaan ei saa tietää mitä aattelen mitkä on mun salaisuudet kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha Puhun ihmisille oikein kuuluisia sanoja mutta niis on tänään puolet tyhjää en oo valehtelija mutt säästelen vaan totuutta kun tunnen niin ei siin oo mitään väärää Kuitenkin mun sisällä myrskyt puhaltaa et sä taipuja seiniä kaatuu aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet Kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudet kuitenkin mun sisällä myrskyt puhaltaa metsät taipuu ja seiniä kaatuu Kukaan ei saa tietää mitä aattelen kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudet aha aha oho oho aha aha mitkä on mun salaisuudet kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudet

Äänestä
  • TUULI JA ROBIN ON YHT HYVIIII JA TIIA HILLA MAARIA ON MUN KOKO NIMI

    Äänestä

mmoi täs on fronside ollien sanat
woo woo tommi ja mä kaupungilla taas illat trullailaan kevät illassa kauniissa äänet kaikuu taas ei huolia ei murheita ei kiire mihinkään en jaksa enempään

Äänestä

Tuuli on paras!

Äänestä

Tuulilla on ihana ääni olisimpa mä Tuuli

Äänestä
  • Oot tosi nolo jos luulet että se on sen oikee ääni sehän on käyttänyt autotunea eli äänenmuunnosta.

    Äänestä

Lol joku robin! Ja tuuli

Äänestä

Minusta on ikävää että tuulia kiusataan tai haukutaan!

Äänestä

Tuuli on paras laulaja!! Ja Robin:)

Äänestä

http://lyricstranslate.com
Salaisuudet

Salaisuudet
salaisuudet
salaisuudet

Päällepäin mä näytän
ihan siltä niin kuin eilenkin
mul on samat puheet
samat vaatteet

Kuljen samat reitit
jotka joka päivä ennenkin
pidän kasvoillani samat ilmeet

Kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa
metsät taipuu ja seiniä kaatuu

Kukaan ei saa tietää
mitä aattelen
mitkä on mun salaisuudet
Kukaan ei saa tietää
ketä aattelen
mitkä on mun salaisuudet

Salaisuudet

Puhun ihmisille
oikein kuuluisia sanoja
mutta niis on tänään
puolet tyhjää
en oo valehtelija
mut säästelen vaan totuutta
kun tunnen niin
ei siin oo mitään väärää

Kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa
metsät taipuu ja seiniä kaatuu

Salaisuudet
salaisuudet

Kukaan ei saa tietää
ketä aattelen
mitkä on mun salaisuudet
kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa
metsät taipuu ja seiniä kaatuu

Kukaan ei saa tietää
mitä aattelen
Kukaan ei saa tietää
ketä aattelen
mitkä on mun salaisuudet
mitkä on mun salaisuudet
kukaan ei saa tietää
ketä aattelen
mitkä on mun salaisuudet

Äänestä

ihana biisi

Äänestä

On kiva että hyvääkin palautetta tulee, sillä kyllä Tuuli osaa laulaa.

Äänestä

en osaa muuta sanoo ku et voi vittu ootko tosissas? xDDD tyypit kuunteleeii jtn tuulii ja robinia!? xDD

Äänestä

tuuli on paras ja sen paras laulu on:salaisuudet, paljon onnea vaan.........onhan robin yhtä hyvä laulaja kun tuuli mutta robinil on vaan puuttuva palanen sen paras laulu mutta muuten iha cool ja sillee kiva............tuuli on paras lalalallallalalallalalllalalalalalalalalalalalalalalalalalalallallalalalalalalalalallalala

Äänestä

aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet päällepäin mä näytän siltä niinkuin ennenkin mul on samat puheet samat vaatteet kuljen samat reitin jotkajoka päivä ennenkin pidän kasvoillani samat ilmeet kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa metsä taipuu ja seiniä tartuu kukaan ei saa tietää mitä aattelen mitkä on mun salaisuudet kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudeet kukaan ei saa tietää mitä aattelen mitkä on mun salaisuudeet kukaan ei saa tietääketä aattelen mitkä on mun salaisuudeet aha aha oho oho aha aha sslaisuudet aha aha oho oho aha aha puhun ihmisille oikein kuuluisia sanoja mutta niissä on kuule tänään tyhjää en oo valehtelia mut säästelen vaan totuutta kun tunnen niin ei siin oo mitään väärää kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa metsä taipuu ja seiniä tartuu aha aha oho oho aha aha salaisuudet aha aha oho oho aha aha salaisuudet det det det det det det det det det det det det det det det det det det det kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudeet kuitenkin mun sisällä myrsky puhaltaa metsä taipuu ja seiniä tartuu kukaan ei saa tietää mitä aattelen ooo jeji jeeh kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudeet aha aha oho oho aha aha mitkä on mun salaisuudeet kukaan ei saa tietää ketä aattelen mitkä on mun salaisuudeet.Tos oli tuulin salaisuudet laulu se on mun mielestä paras laulu tuulilta mä meen tuulin keikalle 9.12.2012 espoon sello saliin se on mun eka tuulin keikka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Ok kiva tuulin keikka espoossa sellosalissa mä kävin siellä

    Äänestä

  • youtube2 kirjoitti:

    Ok kiva tuulin keikka espoossa sellosalissa mä kävin siellä

    olitko tuulin keikalla epistä

    Äänestä

tuuli on hyvö laulaja

Äänestä

robin on tyhmä mutta tuuli on paras

Äänestä

Mä voin osaan koko laulu ulkoo

Äänestä

i am tuuli`s funny!

Äänestä

OOLIN TUULIN PARAS KAVERI, JA OON SEN KOULUS! :D TULKAA JUTTELEE FACES: oon aki laine

Äänestä

Heti alkaa Puolimatka vanilja häirintä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ansfred kirjoitti:

Nii eli voisko joku kiltti kopioia tänne ne laulun sanat? :3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu