Millaiset sukkahousut on seksikkäimmät?

uteliasasas

Millaiset sukkahousut saavat miesten päät kääntymään? Paksut/ohuet? Kuviollset? Kiiltävät/matat? Mustat/beiget? Käytättekö sukkahousuja koskaan seksivaatteina kotosalla?

40

6668

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksi mies

      Yleisesti helppona tyylikkäänä mutta huomiota herättävänä pidän itse 15-20 den ihonvärisiä hieman kiiltäviä sukkahousuja. Ne sopivat lähes minkä vaan asun kanssa. Muotijutuissa usein haukutaan kiiltäviä sukkahousuja, mutta minua ne ainakin miellyttää.

      Räikeän väriset sukkahousut on hienoja, mutta vaatii jo paljon enemmän silmää, millaisten vaatteiden kanssa ne pukee. Olen nähnyt todella hauskoja yhdistelmiä, jossa on ollut alla punaiset, violetit keltaiset ym. sukkahousut ja niiden päällä pitsiset mustat sukkahousut.

      Nykyään on myös todella hienoja kuviosukkahousuja, joissa on isoja kuvioita, esim. viivoja ja ruutuja. Jostain syystä (en itsekään tiedä miksi) inhoan niitä pallokuvioisia sukkahousuja.

      Tärkeintä kuitenkin on se, että sukkahousut ei ole housut. Sopii alle 5-vuotiaalle sukupuolesta riippumatta, mutta aikuisen pitää peittää sukkahousut hameella tai shortseilla. En halua nähdä pikkuhousuja tuolla kaduilla.

      • tordd

        Tarviiko sukkisten kanssa pitää alushousuja? Eikös jo nimikin sano että ne ovat yhdessä sekä sukat että housut? Minä en ainakaan pidä.


      • OLISIT EES PITÄNY

        SEN OMANA TIETONASI, MUTTA SE TAITAA OLOLA LIIAN PALJON VAADITTU !!!

        MIES EI LAITA PÄÄLLEEN SUKKAHOUSUJA,-ENNEKUN ON PAKKO, MUUTEN SE ON PERVERSSIÄ !!!


      • Anonyymi
        OLISIT EES PITÄNY kirjoitti:

        SEN OMANA TIETONASI, MUTTA SE TAITAA OLOLA LIIAN PALJON VAADITTU !!!

        MIES EI LAITA PÄÄLLEEN SUKKAHOUSUJA,-ENNEKUN ON PAKKO, MUUTEN SE ON PERVERSSIÄ !!!

        seksikkäät sukkahousut on juuri ne jotka on itsellä päällä juuri sillä nimenomaisella hetkellä.
        juuri nyt mustat norlynin 15 den satin ultrat ja kohta taas jotkut muut. mies joka ei ole kokeillut ei taatusti tiedä mitä menettää. on ne kyllä tosi seksikkäät myös naisilla.

        timo


    • Kesä83

      Aikalailla sellaset ihonväriset on hyvät mun mielestä :b Ei niillä loppujenlopuksi paljon ole väliä.

      T: mies

    • oolalaa

      Ai ai. Muistan kouluajoilta erään opettajan. Hoikka runko,hame,pitkät sääret,tummanruskeat sukkikset....

    • 21

      semmoiset jossa on reijät etu ja takapuolella

    • Ilman alushousuja

      Sellaiset vähän huorahtavat. Reikiä, silmäpakoja ja parhaat olisi sellaiset, jossa on vanhanajan sukkanauhat kiinnittimillä.

      Nykyään näkee näitä ns. reiällisiä sukkahousuja ja ne ovat myös huorahtavan oloisia naisilla. Paksut sukkikset ovat rumia.

      Myös ns. revityt ja halvan oloiset sukkahousut. Mutta eniten kannatan, että ei ole laisinkaan sukkahousuja. Nyt on kesä ja voi tuulettaa alapäätään vapaasti. Tuuli ja lämpö kuivattavat hiukan kosteutta ja vievät erilaiset hajut alapäästä pois.

      Alapää saa ilmaa ja hoitaa erilaisia alapään vaivoja samalla kun kellohame heilahtaa!

    • Mustat,vähän revityt ja ilman kalsareita!

    • mies 30

      Pääsääntö on max 20 denieriä ja nylontyyliset, ilman mitään kuvioita tai verkkoa.
      Mitä ohuempi, sen parempi ja kiiltoa saa olla mielellään, mutta välttämätöntä se ei ole. Vaihtoehtoja noillekin on paljon ja vaikka olisi sama paksuus ja sama materiaalisuhde, silti voi näyttää erilaisilta. Värillä ei juuri väliä.

    • nyloonia

      Ne jotka ovat avoimet haaroista ;)

    • yksjukkis

      Jos on kyseessä pikahomma, niin jos on sukkahousut ukko voi luulla, että saa ehtaa, varpaat vaan nykivät samaan tahtiin ja valmista tulee, heheh

    • khefxw

      Joo jätkät väitti pukuhuoneessa et noi mun sukkikset olis akkamaiset.Ne siat!

    • Kyllä musta ja kiiltävät sukkahousut saavat huomioni pois liikenteestä varsinkin hyvässä rungossa esilletuotuna!

    • Sukkahousut.

      Ovat olleet out jo useamman vuosikymmenen. Sukkahousuja taitaa nykyään käyttää ainoastaan transut.

      • liilis

        No aijaa, tuohon en kyllä IHAN yhdy :D


    • sniffer.

      semmoset, mitkä ovat kauniin naisen jalassa ja varpaiden kohdalta irtoaa muhkea hien tuoksu

      • Kurahaarat.

        Supernaiset, pissikset , kurahharat miettivät ja pohtivat millä vaatteilla saisi houkuteltua miehen.

        Ovatko hormonit, e-pilleri, alkoholi sekoittaneet naisten ylä- ja alapään?

        Huomioi, että tämä tutkimus oli tehty 10 vuotta sitten.

        Helsingin Sanomat 21.7.2002 oli laaja artikkeli otsakkeella "Naisia romahduksen partaalla"-
        Jatkuva suorittaminen töissä, kotona, kuntosalilla on käynyt nin rankaksi, että moni nuori nainen selviytyy arjesta vain psyykelääkkeillä. Olisiko sittenkin helpompaa, jos suomalaiset naiset saisivat olla heikompia?

        Nuoret naiset syövät psyykelääkkeitä selvästi enemmän kuin ennen. Masennus- ja mielialalääkkeiden käyttö on neljän vuoden aikana kasvanut huimat 38 prosenttia 15-44 vuotiaiden naisten keskuudessa. Noin 68.200 nuorta naista, seitsemän prosenttia ikäluokasta syö jo jotain psyykelääkettä.
        ( Vuonna 2006 psyykelääkkeitä söi n. 400.000).

        -Monet nuoret naiset ovat itse rakentaneet itselleen oravanpyörän, jonka tahdissa on pakko pysyä, ettei petä omia odotuksiaan. Nykyisin naiset melkein rehentelevät ylitöillään, kiireisillä aikatauluillaan ja kuntoilusuorituksillaan.
        Yhdysvalloissa ilmiötä kutsutaan sanalla "multitasking", monisuorittaminen. Moni nuori nainen yrittää olla mestari ja masentuu, ellei onnistu.

        -Nuorten naisten masennus ei kuitenkaan johdu vain työelämästä, vaan myös heidän omista odotuksistaan. Koulutuksessa, harrastuksissa ja parinvalinnassa on niin paljon vaihoehtoja, että jos tyytyy ensimmäiseen, tuntee helposti jäävänsä jostain paitsi. Naisten palapelissä on nyt paljon enemmän osia, kuin aikana jolloin työ oli uusi saavutus.

        Pitäisi olla kaunis, hoikka, tehokas, trendikäs ja nuorekas. Pitäisi olla ura, mies ja lapsia. Pitäisi ehtiä tehdä taidetta ja kiivetä Himalajalle, luettelee masennuksesta kärsivä Saara 32, joka opiskelee kuvaamataidon opettajaksi.

        -Suomessa on ollut vallalla supernaisen ihanne, jota me olemme yhdessä pönkittäneet sanoo naisten urakehitystä tutkinut Outi Raehalme Helsingin yliopistosta. "Siitä on päästävä eroon, koska muutoin naiset palavat loppuun".
        Raehalmen mielestä masentuneet nuoret naiset eivät välttämättä tajua, että raataminen verenmaku suussa ei enään kerro vahvuudesta.

        Suurempaa vahvuutta monisuorittajilta vaatisi päätös pitää taukoa töistä ja tulla vähemmällä toimeen.

        -On pakko... Pitäisi ehtiä... Ei riitä ellei. Mutta kuka käski haluta kaiken heti? Eikö omaa rimaa voi laskea?
        Ei se ole niin helppoa. Itsensä kanssa täytyy kamppailla jatkuvasti, että on lupa haluta vähemmän, sanoo luonnontieteiden opiskelija Maria 26.

        - Vasta kamppailessaan gradun, masennuksen ja syömishäiriöiden kanssa Maria on tajunnut, että hän olisikin halunnut tehdä jotain käsillään. Nuorempana se ei kuitenkaan kuullostanut tarpeeksi kunnianhimoiselta.

        -Ennen ajattelin, että minustahan ei kotiäitiä tule. Nyt olen alkanut lämmetä ajatukselle että muuttaisin Helsingistä Pohjois-Suomeen ja perustaisin perheen. Ehkä olisin onnellisempi.

        Rimaa on vaikea laskea myös siksi, että suoritukset ovat vakuutus tulevaisuuden varalle. Melkein puolet suomalaisiata avioliitoista päättyy eroon, joten joka toinen avioitunut nainen jää jossain vaiheessa omilleen -yksin, tai lasten kanssa.

        Mitä masennus on?

        Lievästä masennuksesta kärsivät ihmiset voivat yleensä käydä töissä, mutta elämä tuntuu ankealta. Täytyy potkia itseään liikeelle ja on vaikea keskittyä. Seurustelu muiden ihmisten kanssa alkaa tuntua vastenmieliseltä.

        Vaikeasti masentuneet ovat käytännössä työkyvyttömiä. On vaikea saada itseään aamulla sängystä ylös ja pystyy tuskn huolehtimaan syömisestä tai peseytymisestä. Päivät kuluvat sängyn pohjalla. Vaikeaan masennukseen saattaa liittyä itsetuhoisia ajatuksia ja psykoottisia harhoja, siitä että toiset puhuvat pahaa selän takana.

        Turun yliopiston psykiatrian professori Raimo K.R. Salokankaan mukaan yleisintä Suomessa on lievä masennus. Joka viidennen ihmisen arvellaan kärsivän masennuksesta jossain elämänvaiheessa.

        Kansaneläkelaitoksen tilastojen mukaan noin 530.000 ihmistä käytti viime vuonna joitain psyykelääkkeitä. Masennuslääkkeiden käytöstä sai viime vuonna korvausta 273.000 suomalaista. Masennuslääkkeitä käytetään myös paniikkihäiriöiden, ahdistuksen, syömishäiriöiden ja pakkoneuroosien hoitoon".
        ----------


    • Zepedeuz

      Mitähän ihmettä virkaa ihmisen oma mielenterveyskertomus toimittaa tässä keskustelussa? No asiaan: Stay-upit, värillä ei väliä. Tärkeintä on naisellinen nainen joka niihin pukeutuu.

    • Jäbä 40v

      Naiset!Sääret näkyviin ja korostakaa niitä vielä ohuilla ja
      kiiltävillä sukilla!Anna meille miehille katseltavaa ja itselles
      hyvä mieli!

    • Isukki58

      Kiiltävät ihonväriset. Toki stay-upit saman värisinä, WOW !

    • LadyMiss

      No tottakai nylon-sukkikset olisivat seksikkäämmät, mutta kun haet seksikkyyttä niin ilman olisi helpompaa, jos vielä illalla tärppää.

      • ederftg

        Sukkisten kanssa aina seksympi!!


    • Tosi Mies

      Näin kaunissääristen, naisellisten naisten vannoutuneena ja ikuisena ihailijana omat suosikkini ovat joko mustat, tai ihonväriset kiiltävät, laadukkaat sukkahousut. Näkeehän noita joskus kaupungilla, mutta paljon enemmänkin voisi mielestäni olla. Oma rakas ja upeasäärinen vaimoni toki aika usein ilahduttaa meikäläistä (ja varmaan monia muitakin samoinajattelevia miespuolisia...) tyylikkäillä hameillaan, sukkahousuillaan ja korkkareillaan, mutta kaikenkaikkiaan suomalaiset naiset ovat mielestäni kyllä jostakin syystä turhan arkoja ja haluttomia tuomaan itseään esiin nimenomaan NAISINA. Ainakin nämä kesän tullen katukuvassa ainä yleistyvät kaameat leggings-viritykset masentavat ja kauhistuttavat meikäläistä ja epäilemättä monia muitakin perinteistä naisellista tyyliä arvostavia miehiä.
      Eli, jos meikä saisi ehdottaa, niin rohkeasti vain kaikki naiset, naiseus kunniaan eli mekkoja ja hameita, kauniita sukkahousuja ja korkokenkiä ylle ja kauniit sääret esille!

    • edxcd

      Shortsien alta kun näkyy mustien sukkisten tummempi housuosa.Aaaaaaaaaahh!

    • 40 vee mies

      Ohuet, kiiltävät ihonväriset (tai siis sellaiset jotka saa säären näyttämään hieman ruskettuneelta).
      Kyllähän sääri näyttää sata kertaa kiihottavammalta ja kauniimmalta ohuen sukkiksen verhoilemana kuin paljaana.

      Stay upit tietysti vielä sexymmät kun näkee sen sauman vilahtavan niin huh huh...

    • yujmk

      Mustat, haarakiilalliset, housuosasta tummemmat, ilman pikkuhousuja..Namm!!

    • tämäonhyvä

      http://www.kännykällä.fi/fashion/index.php?route=product/product&product_id=320

    • defff

      Sukkikset ylipäätään saavat huomioni. Jos olisin nainen käyttäisin takuuvarmasti useammin sukkiksia ja korkoja mitä normi(suomi)nainen.

    • sammi

      Sukkahousut on pikkulapsille. Ahdistavat, epämukavat ja rumat. Steikat on parhaat ja paaaaaljon nätimmät.

      • sammi

        Oho sorry, en lukenu otsikkoa tarkasti, tää olikin kysymys miehille. Mut kyllä miehet tuntuu enemmän steikoista pitävän.


    • Vastaaja M

      Mustat kuviolliset ovat varsin sexyt, mutta ylipäätään jos nainen käyttää hametta/mekkoa, saa se päät kääntymään.. sukkikset ovat varsinkin kolealla säällä kauniimmat kuin kylmästä sinertävät jalat, kesähelteellä ilman sukkiksia parempi :) Eräs tyttökaverini käytti polvisukkia ja sellaiset ovat kyllä kotioloissa ja kesällä varsin käytännölliset.. :)

      • Näin mielestäni

        Ihon väriset on mummosukkikset. Täydellinen turnoff. Mustat sukkikset kuvioilla tai ilman on seksikkäät. Varsinkin yhdistettynä lyhyeen hameeseen. Stayupit kyllä vielä parempi vaihtoehto.


      • hame naislle
        Näin mielestäni kirjoitti:

        Ihon väriset on mummosukkikset. Täydellinen turnoff. Mustat sukkikset kuvioilla tai ilman on seksikkäät. Varsinkin yhdistettynä lyhyeen hameeseen. Stayupit kyllä vielä parempi vaihtoehto.

        naisulla pitäis olla aina sukkkikset jalassa. Mustat ohuet sukkikset korostavat parhaiten naisten sääriä. Sukkahiusut tai Stayupit.


    • Saumasukkikset
    • Saumat, joo!

      Niin, mitä te miehet tykkäätte noista saumasukista/sukkiksista? Niitä ei nykyään paljoa näy katukuvassa mutta itse minä tykkään niistä ja mielestäni ne on seksikkäät näin omasta naisnäkökulmasta katsottuna. Oletteko miehet samaa mieltä?

      • Saumat, joo!

    • HAISTA ALOITTAJA

      KÄRPÄNKUSIPERSEESTÄSI,-ETTÄ JOTAI OPPISIT EES SITÄKAUTTA IHMISIKSI!!!

      KUN MUUTEN SE ON JÄÄNY PASKANHAJUISIKSI JA RYLLÖTTÄVIKSI PERÄPUKAMIKSI !!! -YÖKGHM HYIHELEVETTI !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      275
      7018
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      54
      4961
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4491
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4296
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      42
      3794
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3636
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3549
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3323
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2480
    Aihe