vaihdokin arvon nousu

onnistuisikohan saamaan parempaa hyvitystä audi a4 vm 99 jos pikkasen tuunais noilla quatro ja turpo merkeillä näyttäs olevan honkkarissa aika edullisia vai onko se petos .auto näyttää muuenkin menevältä turpo nelivedolta.vaikkei oikeasti ole
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joo.

Äänestä

Niillä merkeillä voi peittää myös ruosteet.

Äänestä

On se hienoa kun käyttää vierasperäisiä sanoja kuten 'quattro' tai 'turbo'. Mutta ensiksi kannattaisi opetella niiden oikea kieliasu.

Mutta kysymys. Kunnon liikkeessä ei onnistu. Luuletko pystyväsi jujuttamaan liikettä joka tekee päivittäin autokauppaa. Ensinnäkin neliveto ja turbo eivät enää 80-90-lukujen taitteen jälkeen ole olleet mitään eksoottisia harvinaisuuksia, joiden olemassaoloa ei pystyisi toteamaan.

Ja toisekseen. Autokauppiaat ovat vuosikymmeniä nähneet eri näköisiä Ville5w -tason BDA-Escorteja, Renault Gordineja, Valiant Formula S:iä, Sierra Coswortheja ym. että naurunalaiseksi vain joudut.

Ammattiväärentäjät ovat asia erikseen. He eivät täällä kysele. Ja kunnon väärennöksen teko ei pelkillä Biltema-merkeillä onnistu. Siihen palaa rahaa toisen auton verran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


guatroturpo kirjoitti:

onnistuisikohan saamaan parempaa hyvitystä audi a4 vm 99 jos pikkasen tuunais noilla quatro ja turpo merkeillä näyttäs olevan honkkarissa aika edullisia vai onko se petos .auto näyttää muuenkin menevältä turpo nelivedolta.vaikkei oikeasti ole

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu