luoladisco

luola forever

Laitan tämän nyt tänne kun discosta kyse :) Tarkemmin sanottuna viikko sitten oli Linnanmäellä ulkoilmadisco mitä mainostettiin Luolan 40-vee bileinä.
Itse en paikalle päässyt vaikka Luolan lattiaa tuli ahkerasti kulutettua 70-luvun puolen välin paikkeilla. Legendaarisia biisejä olisi varmaan ollut tarjolla mutta eniten kiinnostaa dj:nä mainittu Dj Börje. Oliko kyseessä todellakin sama Börje joka soitti levyjä Luolassa ja myöhemmin muistan törmänneeni häneen ainakin Tavastian discoissa.
Ikää hänellä täytyy olla jo jonkin verran tai sitten hän oli muuten vaan 'vanhan' näköinen jo silloin kun itse olimme teinejä. Tosin kaverin kanssa tätä pähkäillemmessä totesimme kyllä senkin tosiasian että siinä iässä jo vähän päälle kakskymppiset olivat 'vanhoja' tai ainakin 'vanhan näköisiä' :) Säähän ei tuota tilaisuutta Lintsillä suosinut mutta oliko joku paikalla ja tunnistaisi kyseisen deejiin?

5

3160

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunnistan

      DJ Börje = Bore Wanner, löytyy myös facebookista.
      Ikää tänään 64v.

    • Jaana

      Mestaritallissa Luolan pileet 30.8 klo.1900- mennään porukalla...kutsukaa muitakin jotka kävi LUOLASSA

      • Jaana

        ja Börje paikalla


      • mellis

        hei mä ja oon käyny tolloin luolassa mut saa kiinni numerosta 0500 211 646 tewrveisin mikko mellavuo


    • mellis

      hei mulle voi soitaa tai lähettää viestiä mä oon innostunu tulemaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      102
      1172
    2. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      51
      975
    3. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      119
      923
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      146
      903
    5. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      132
      726
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      689
    7. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      70
      687
    8. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      637
    9. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      612
    10. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      609
    11. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      604
    12. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      561
    13. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      62
      544
    14. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      519
    15. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      494
    16. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      4
      493
    17. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      490
    18. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      479
    19. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      33
      479
    20. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      42
      470
    Aihe