luoladisco

luola forever

Laitan tämän nyt tänne kun discosta kyse :) Tarkemmin sanottuna viikko sitten oli Linnanmäellä ulkoilmadisco mitä mainostettiin Luolan 40-vee bileinä.
Itse en paikalle päässyt vaikka Luolan lattiaa tuli ahkerasti kulutettua 70-luvun puolen välin paikkeilla. Legendaarisia biisejä olisi varmaan ollut tarjolla mutta eniten kiinnostaa dj:nä mainittu Dj Börje. Oliko kyseessä todellakin sama Börje joka soitti levyjä Luolassa ja myöhemmin muistan törmänneeni häneen ainakin Tavastian discoissa.
Ikää hänellä täytyy olla jo jonkin verran tai sitten hän oli muuten vaan 'vanhan' näköinen jo silloin kun itse olimme teinejä. Tosin kaverin kanssa tätä pähkäillemmessä totesimme kyllä senkin tosiasian että siinä iässä jo vähän päälle kakskymppiset olivat 'vanhoja' tai ainakin 'vanhan näköisiä' :) Säähän ei tuota tilaisuutta Lintsillä suosinut mutta oliko joku paikalla ja tunnistaisi kyseisen deejiin?

5

2954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunnistan

      DJ Börje = Bore Wanner, löytyy myös facebookista.
      Ikää tänään 64v.

    • Jaana

      Mestaritallissa Luolan pileet 30.8 klo.1900- mennään porukalla...kutsukaa muitakin jotka kävi LUOLASSA

      • Jaana

        ja Börje paikalla


      • mellis

        hei mä ja oon käyny tolloin luolassa mut saa kiinni numerosta 0500 211 646 tewrveisin mikko mellavuo


    • mellis

      hei mulle voi soitaa tai lähettää viestiä mä oon innostunu tulemaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14300
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      29
      5934
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5495
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      301
      4349
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4097
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      100
      3654
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3582
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3548
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2635
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1428
    Aihe