Kuinka paljon profiilissanne on yleensä viikon aika ollut kävijöitä ja kuinka moni lähettää flirttiä tai viestejä tai lisää suosikikseen?
Minitkaa vielä palvelu, jota käytätte, onko kuvallinen vai kuvaton profiili ja sukupuoli ja ikä.
Kuinka paljon kävijöitä/flirttejä/viestejä?
10
297
Vastaukset
Kävijöitä 0-1 paitsi jos itse käyn ensin miesten profiileja katsomassa, silloin samat käyvät katsomassa minun profiiliani.
Flirttejä viiden kuukauden aikana ehkä pari, viestejä kymmenkunta.
Kuvaton naisen profiili Suoli24:ssä, ikä 40 .- Vesa_Viikate
Sitä on vaikeaa sanoa paljonko kävijöitä on viikossa,kun ei näy kerralla kuin kolme vierailijaa,mutta päivittäin vierailijoita on yleensä 5-15 riippuen siitä onko kyseessä arki vai viikonloppu,viikonloppuisin yleensä se suurempi määrä.
Flirttejä tulee muutamia kuukaudessa,jonkinlaisia viestejä yleensä päivittäin,suosikki-osio pysyy suunnilleen balansissa,kun yksi laittaa,niin toinen poistaa,samalla kun poistuu koko palvelimesta.
Suomi24,kuvallinen profiili,mies,ikä 50 - täysin nolla
En viitsi edes vastata tähän..
- ap
Suomi24:
Kuvallinen oli viikon, vierailijoita 10, viestejä 2 ulkopaikkakuntalaisilta (en vastannut), flirttejä 1, johon otin yhteyttä ja treffeillä käytiin
Otin kuvan pois viikoksi ja vierailijoita oli 1, ei viestejä tai flirttejä
Match.com:
Kuvallinen profiili viikon ja vierailijoita 27, joista 9 ulkopaikkakuntalaisia tai ulkomaalaisia (50/50), 1 flirtti joltain ulkopaikkakuntalaiselta, kun flirttasin takaisin, profiili katosi
M/35- cp
Eikö sulla ap ole autoa, vai mikä ongelma niissä ulkopaikkakuntalaisissa mahtaa olla?
- ap
cp kirjoitti:
Eikö sulla ap ole autoa, vai mikä ongelma niissä ulkopaikkakuntalaisissa mahtaa olla?
Ei oo autoa. Enkä lähde 100-200 kilometrin päähän deittailemaan ketään. Naapurikunnat kyllä käy.
- M50+
En edes yritä olla suosittu vaan etsiskelin yhtä itselleni sopivaa kumppania. Kevällä minulla oli profiili pari viikkoa päällä jotta pystyin lähettämään haluamani viestit. Sp-osoite profiilissa olisi säästänyt tältäkin.
Lähes tyhjä kuvaton profiili keräsi yllättävän paljon kävijöitä ja jopa viestejä. - sdg46
Mulla oli kuvallinen profiili täällä n. 3kk. Kävijöitä oli alussa aika paljonkin, ehkä joku 10 viikossa. Vähitellen tahti hidastui - "uusi pelle areenalle viihdyttämään" - ja kävijöitä oli n. 3 viikossa. En missään vaiheessa jaksanut itse selata naisten profiileita. Flirttejä ei tullut ollenkaan, oma-aloitteisia viestejä sain 4kpl. Kaksi kirjoittajaa oli ihan eri puolelta Suomea ja lähinnä vaan kehui profiilia ilman muuta tarkoitusperää. Kaksi muuta vaikuttivat kiinnostuneilta. Vastasin heille. Toinen poisti sen jälkeen profiilinsa ja toinen ei koskaan vastannut takaisin. Toisin sanoen mun kokemuksen mukaan nettitreffeillä pyörii aika lapsellisia naisia. Joku varmasti sanoo, että kirjoitin jotain törkyä takaisin. Vastaukseni olivat todella siistejä ja suunnittelin ne niin, että niistä löytyy helppoja tarttumakohtia (toisin kuin esim. noiden naisten avausviesteistä).
Mies 22v. - ruma nörtti
Suomi24: pari kertaa kuukaudessa on vierailijoita, eli viikossa 0,5 kävijää. Ikää 24, profiilini on kuvallinen. Sukupuolta nyt ei varmasti tarvitse erikseen mainita.
- Nothing
Suomi24:ssä noin sata kävijää päivässä, viestejä ehkä pari-kolme viikossa, flirttejä muutama kuukaudessa. 4 kuukaudessa 8 treffit, ei johtanut mihinkään. Ei oikeastaan mitään yhteistä kenenkään kanssa, täysin yhteensopimattomia olimme keskenämme.
Match.comissa on vähemmän profiileita, mutta suhteessa enemmän minua kiinnostavia ikäisiäni miehiä (42-52-vuotiaita). 3 viikkoa on nyt ollut siellä profiili, muutaman päiävn kuvallisena. Yhteensä 161 kävijää. Flirttejä noin 1 per päivä, mutta 90 % ulkomaalaisilta. Jos flirttaa takaisin, ei tapahdu silti mitään.
Olen saanut viestejä kahdeksalta mieheltä - pari asui ihan liian kaukana, kaksi tupakoi ja ne loput lopettivat viestittelyn yhtäkkiä. Ei treffejä.
Olen itse lähestynyt muutamaa miestä, kukaan ei ole mulle vastannut. Monet eivät edes käy katsomassa profiiliaani, vaikka olisi laittanut heidät suosikkilistalleni, lähettänyt viestin tai käynyt kurkkaamassa profiiliani. Jotenkin jähmeä systeemi.
Irtisanon sopimukseni, en ota toista kuukautta. En suosittelu Match.comia ainakaan tämänikäiselle naiselle, jollet ole erityisen kaunis ja alle 62 kg.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1433485Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371980Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575701925Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.134976- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847