Tänne sosiaaliviraston rahoja karkaa hyvää vauhtia. Ystäväni kuuli Somalista jolla jo pari tonttia täällä odottamassa tulevaa "arvon nousua". Verojahan näistä myyntovoitoista ei tietenkään suomeen makseta. Jokaisella, itseään kunnioittavalla Somalilla oltava vähintään tontti Somalimaasta. Tänne voi sittten rakennuttaa talviasunnon. Muuttaa ei kannata, silloin loppuu Suomen kela sossu avustukset, ilmaiset asunnot ilmaiset koulut päivähoitoineen ja terveyspalveluineen.
http://somalilandproperties.com/?page_id=6
Hargeisan asunto ja tontti markkinat, Somaliland
välittäjä_999
1
52
Vastaukset
- uy6tytgf
Varmaan täyttä asiaa mutta somali kirjoitetaan tässä maassa aina pienellä, myös lauseen alussa. Ethän sinäkään halua muiden luulevan että arvostat näitä kusettavia paskaläjiä yhtään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155