setämies ja puuma

toiselle nauretaan

miksi setämiehet on naurettavia ja puumat cool? ei sillä että itsekään ajattelisin toisin mutta...

6

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi cool ;)

      Köyhät setämiehet on naurettavia. Jos on reilusti ylipainoinen, kaljuuntunut, miljonääri-setämies, niin mikäs sen coolimpaa kuin alla 150 000 euron avoauto ja kuuma nuori muija kyydissä?

      Puumat saattavat olla cooleja, mutta miljonääri-setämies nuori mallityttö kainalossa on TOSI COOL :D

      • 21

        noita näkyy ainoastaan unissa


    • snmbdhjw

      Se ajattelutapa on syntynyt noin kymmenen vuoden sisällä. Vielä 15-20 vuotta sitten asia oli juuri päinvastoin. Vanhemman miehen ja nuoremman naisen suhdetta ihailtiin, puumasuhteita taas paheksuttiin. Ehkä nykytrendi on jonkinlainen vastaisku entisajan trendille.

      • 31

        Minun mielestä viidenkympin villityksille on aina vähän naurettu?


    • Naisasialaasanen.

      Kyse on naisten seksuaalisesta vallasta.

    • RullatiKatriina

      Kyl ne molemma ova narsistissii ihmissii jotka ova epäonnistuneet ihmissuhteissaan, eiväkkä aiokkaan ottaa opikseen vaan uutta putkeen vaan ikuisesti kohtaamatta toista ihmistä. Itserakkaita, työpaikoilla esiintyvät häiriintyvästi kaikenikäisiä kohtaan, ko haluavat olla kaikes opastamas mite he kaik tekisi ko ova nii täyrellissii, eli elävätten mieluusti toisten pualest ko eivä antais milleskään muiren elää omaa elämäänsä.

      Nii työpaikal nää ova ite piruja, kaik muut ova nii pali huonompii,ko ne käyttä sit kaike energiansa sielä ko kotona ei oike ota onnistuakseen. Vika ko on aina muissa, ei heitis täydellisis konsanaan. Suarituksias ne rakastaa, ei kohtaa inhimillissii ihmissii konsanas.

      Sinku kannattaa näit vältel jos ite haaveilee tasapainose perheen perustamisest, ei näitten kaa onnistu ko hetkiseks. Niil on ne periodit joillain kunnes taas pittää vaihtaa uuteen, ko eivät palvele enää tarppeeks hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1967
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      959
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      866
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      260
      740
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      726
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      709
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      680
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      79
      665
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      659
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      205
      652
    Aihe