Autorahoitus ja uusi työpaikka

kepa84

Mitenköhän niuhoja nuo autoliikkeiden rahoitukset ovat uuteen työpaikkaan. Olen ollut vasta n. 1kk töissä ja sitä ennen opiskellut. Olis melkein pakko saada uusi auto kun on tuota työmatkaa sen verran. Kehtaanko lähteä edes kyselemään?

6

358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pankista!

      jos vakituinen niin sulla on mahdollisuus. Helpommalla pääset ku meet isin kans pankkiin ja otat lainan. Itse sain aikoinaan 2000 euroa ilman takaajaa.

    • kepa84

      valitettavasti ei ole enää isiä jonka kanssa mennä pankkiin. Äiti kyllä on, mutta siitä ei ole takajaaksi :)

    • ei rahoitusta

      Osta sillä ekalla tilillä 350 euron leimattu Opel Astra ja koita pärjätä 6kk niin pääset taas vaihtamaan.

    • rtynaetmntem

      Tuskin rahoituksesta saat lainaa,,,,jos sulla vaki työpaikka mene pankkiin ja hae sieltä autolaina.
      Luottotiedot kunnossa ja säännölliset tulot,,siinä se mitä vaativat pankissa,,,lainaa saat varmasti,,,,tietysti halvemmalla jos jotain vakuutta olis panna peliin.
      Korko ilman vakuutta jotain 6%:n-8% luokkaa

    • kokeile.....

      Muistelen, että 3 kk työsuhdetta vaatiivat, mutta tekeevät poikkeuksen, jos saat työnantajalta todistuksen, että työsuhde on jatkuva.

    • enhaluavelkaa

      Jotenkin epäilen että kuukauden työsuhteella vielä mitään lainoja saisi, meidänkin työpaikalla on käynyt paljon nuoria kokeilemassa työntekoa muutaman kuukauden ajan ja ottaneet sitten loparit.
      Itse kun tulin tähän työpaikkaan 2006 niin pankki kutsui tapaamiseen jo kuukauden-parin jälkeen ja olisivat kovin halunneet asuntolainaa mulle tarjota, en kuitenkaan itse luottanut tuossa vaiheessa vielä työn pysyvyyteen joten kieltäydyin. Nyt olen ollut vakituisena pian 6 vuotta, asuntolainaa en ole siltikään ottanut mutta ostin uuden auton tässä välillä käteisellä...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe