Papilijotit

20+5

Sorry en osaa kirjottaa tota sillee oikee. ;s

Mietin vaan ku haluisin kiharat yhtii juhlii, mut en omista kiharrinta tai suoristusrautaa. Nii et oon kokeillu noita paplareita, siis niitä mikkä kieritetään sillai ja sit laitetaa siihen se muovi juttu että pysyvät. En tie mikskä niitä sanotaan :D Niin, ongelmana on nyt se, että kun noita kokeilin, nii jäivät hiuksiin kiinni ja siinä sitä sitten oltiin puoli tuntia irti repimässä. Rumaa hommaa. Haluisin vähä apua niiden käytössä, et teinksmä jotain väärin ku tollai kiinni jäivät vai johtuuko se vaan hiuksista? Mulla on ehkä vähän karheet ja aika pitkät (rintojen alapuolelle) ulottuvat hiukset. Ei mikkään kamalan paksut mut ei ohuet. Aik perus. Vinkkejä?

Ja sitte miten niitä paplareita käytetää, missä on joku rautalanka sisäs ja ne on jtn 10cm mittasia ja semmosia pehmeitä :D Kyl mä sen tien et niitä kieritetää sillai mut siitä eteenpäin en oikein tajua. Aattelin et jos niillä ei menis hiukset niin sotkuun ja olis helpompiaki.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uyjufyjyghj

      kokeile toisen kerran niitä "paplareitas".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe