fiksut naiset

Pelkääkö mies fiksua naista? Mikä on, kun aina ne ns. kanat saavat miehet, sellaiset avuttomat kikattelijat, kun taas toiset, hyvänpään omaavat saavat katsella sivusta. Onko näissä ylväissä, oman arvonsa tuntevansa naiset jotenkin sellaisia joita pitäisi välttää?
81311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Millainen nainen tai mies on "fiksu"??? Itseäni en tunne "kanaksi" vaikka olenkin tällainen iloinen kikattaja. Onko nainen "fiksu", jos hänellä on aina naama peruslukemilla - eikä hymyn häivää??? Uskoisin, ettei moni mies kauaa kehtaisi sellaista naamaa katsella. Poislukien miehet, jotka itse ovat jäykkänaamaisia... Rantoiudu (:

Äänestä
  • Juu, kana on sinänsä vähän rankka nimitys, tarkoitus ei ollut herjata ketään, ja kyllä ihmeessä voi olla fiksu vaikka on ns.kikattelija, :). Lähinnä tarkoitin sellaisia ihan blondimaisia tyyppejä. Olen vain todennut että heillä aina on mies käsivarsillaan.

    En tarkoita, että fiksu olisi tiukkapipo, itse luokittelen itseni fiksuksi, mutta ei se tarkoita etten nauraisi ja pitäisi hauskaa. Lähinnä se oman arvontunteminen, ettei anna ketään höynäyttää itsensä, eikä ole tyrkky. Eli se että on päätä ja vaikka älykkyysosamäärääkin myös. Tuntuu vähän sille, että älykkäät naiset jäävät usein ilman miestä.

    Äänestä

hei, mutta samoin toi menee fiksujen miesten kanssa. Nainen pelkää fiksumpaa miestä, koska se ei pysty kusettamaan sitä missään. Paska säkä, mutta mieluummin fiksu ku aivoton avioliittorunkku?

Äänestä

Ajatteles asiaa toisinpäin:

Haluaisiko fiksu mies avuttoman kikattelijan? En usko.
Mitä siis luulet menettäneesi?

Fiksu mies haluaa fiksun naisen ja kyllä fiksu fiksun tunnistaa kun sellaisen näkee.

Äänestä

kana = hyvännäköinen
fiksu = ruma

..toki poikkeuksiakin löytyy,mut useimmiten se on näin.

Äänestä
  • Jos ensinäkemältä hyvännäköinen nainen osoittautuu kanaksi niin ainakin minun mielestäni ulkonäköpisteet rapisevat alta aikayksikön. Tyhmä alkaa nopeasti näyttää rumalta.

    Minä pidän fiksuista naisista. Vaikkei ensisilmäys tiputtaisikaan jalkoja alta niin minun silmissäni äly kaunistaa naista. Enkä ymmärrä miksei fiksu nainen voisi olla kaunis jo ensinäkemältä, kyllä näitäkin esimerkkejä on nähty ja paljon.

    Tyhmää naista en huoli - niin kiimainen en sentään ole:)

    Äänestä

Vaikea vastata koko mieskunnan puolesta mutta tuskin miehet fiksuja naisia pelkää paremminkin niitä ylväitä oman arvonsa tuntevia.

Pitäisi varmaan määrittää mitä tarkoittaa fiksu nainen tai mies.

Ns.kanoissa on se hyvä puoli jotta eivät ota elämää liian vakavasti,liika virallisuus ja jäykkyys käytöksessä latistaa tehokkaasti mielenkiintoa.

Äänestä

Vai ei miehet kiinnostu "fiksuista" naisista?

Vaikka blondi hiusvärini onkin niin fiksuksi on noteerattu ja tervejärkiseksi enkä kanaksi itseeni laske millään.

En pukeudu pornahtavasti enkä myöskään liian asiallisesti vaan naisellisen nätisti. Miehet kyllä piirittävät monesti, mutta johtuu kuulemma rennosta luonteestani ja siitä että olen "cooli" tyttö ja lisäksi nätti.

Kavereina mulla on parikin "fiksua" kuten varmaan itekkin olet, mutta heidän huono onnensa miesten suhteen johtuu käsittääkseni siitä etteivät he osaa relata ja erottelevat ns. naiset ja miehet eri asioiksi eivätkä ota ihmisiä ihmisinä. Niin ja analysoivat kaiken kuoliaaksi. Ja sitten valittelevat ettei kukaan heistä fiksuutensa takia kiinnostu...?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Pelkääkö mies fiksua naista? Mikä on, kun aina ne ns. kanat saavat miehet, sellaiset avuttomat kikattelijat, kun taas toiset, hyvänpään omaavat saavat katsella sivusta. Onko näissä ylväissä, oman arvonsa tuntevansa naiset jotenkin sellaisia joita pitäisi välttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu