Elämäni ensimmäisen kerran pokasin miehen! Tosin baarissa ja vähän hiprakassa, mut en oo ennen moista tehnyt, kun miehet yleensä yrittää mua.
Mut jestas, että oon ylpee itestäni! Oli niin nami nami kundi, etten edes tajua mikä iski.. Siellä hän istui kavereidensa kanssa toisessa päässä.. Ja ihan pokkana vaan menin siihen eteen, kysymään "Ootko varattu" Ei ollut.. "Lähetkö munkaa joskus ulos?" Tuijotti siinä hetken, hymyili ja sitten suostui!!! Jätin sitten servetin, johon olin kirjoittanut mun puh.nron valmiiksi ennen kuin menin yrittää niin siihen pöydälle ja läksin..
Hän soitti äsken... Oon taivaissa! :))))
Mä tein sen!!!
23
919
Vastaukset
- Onneksi olkoon
Hienoa.
- .....
Ja nyt aiot saastuttaa hänet tautisella huoranvitullasi ?
- awwws
Ihanaa:) Toivottavasti on hyvä mies ! Onnea treffeille ;D
- kiketti kuin raketti
No käyhän se noinkin..:P kaikki miehet vaan ei innostu kun nainen iskee..tyrkky-vaikutelma...
- luikaus kuin kuukaus
No käyhän se niinkin...:P kaikki miehet vaan ei innostu kun nainen ei iske..lahna-vaikutelma...
- Man-u
Ei se väärin oo, että joillakin on selkärenkaa tulla pokaa mies selkeästi ja ytimekkäästi. Kyllä meikäläiseen tuommoinen suora iskuyritys naiselta tekisi vaikutusta ;) Että eiköhän sitä tyrkky leimaa saa ihan muilla keinoilla.
- dfjsodkjcn
Ei minun mielestä ainakaan tee tyrkky vaikutelmaa. Ainakin itse lähtisin naisen kuin naisen kanssa treffeille, jos uskaltaisi noin tehdä :)
- ilmainen vinkki
Älä sit anna pimppiä sille ainakaan 3 kuukauteen. muuten se jättää sut heti jos annat viikon jälkeen.
- napakymppi.
Luulenpa, että hän kyllä "antaa" heti ekalla tapaamisella, sen verran taitaa olla ihastusta ilmassa. Totuushan on, että vihreät valot ovat päällä siitä hetkestä kun neito menee ja tekee tollasen aloitteen.
Muutoin aika esimerkillistä käytöstä sinulta: sinun toimintamallillasi nainen saa varmimmin sitä mitä haluaakin...- Naisten juttuja
Onko tämä jotain naisten kirjoittamattomia sääntöjä? Jos kysyy numeroa niin "antaa vihreää valoa" eli heti panemaan?
- sellaista
Naisten juttuja kirjoitti:
Onko tämä jotain naisten kirjoittamattomia sääntöjä? Jos kysyy numeroa niin "antaa vihreää valoa" eli heti panemaan?
Taitaa olla miesten juttuja. Nainen on liian helppo ja epätoivoinen jos tekee aloitteen. "Tyrkky vaikutelma" kuten aikaisemmin todettiin. Kelpaa seksiin mutta ei muuhun.
- hnksjgsgmlks
eikai treffeille kutsuminen ketään tyrkyksi tee?? sehän tarkoittaa sitä että haluaa tutustua toiseen... eriasia jos heti olisi tarjoomassa itseään niinkuin lihatiskillä konsanaan :P
- kylän vanhin geegelm
oho oho nainen iskee miehen en oo moisesta ennen kuullut mutta onnittelut jokatapauksessa.
- Ikisinkku29v
Olen 29-vuotias ja en ole koskaan kuullut, että nainen iskisi miehen Suomessa. Olen kumminkin käynyt baareissa 17- vuotiaasta lähtien ja kaveripiirini on laaja. Ei kenellekään oo koskaan käynyt noin.
Ite lähtisin ihan kenen kanssa tahansa treffeille jos nainen tulisi samalla tavalla iskemään.
Saisi muut passiiviset naiset ottaa sinusta mallia. - 18+11
@Ikisinkku29v - olet ATM ja et siksi ole kokenut naisen iskukohteena olemista.
- epäselvää...
ATM, voitko tarkentaa?
- jeeee!
Oho! Älysinpä välillä kurkata tännekin, niin tännehän oli tullut jonkun verran vastauksia ja jopa yllättävän asiallisia! :)
Oon siis alkuperäinen kirjoittaja.. Iskemäni miehen kanssa on sen verran synkannut hyvin, että ollaan tässä treffailtu jo pariinkin otteeseen ja treffaillaan jatkossakin.
Hieman tarkennusta alkuperäiseen viestiini. En mennyt pokaamaan miestä pelkän ulkonäkönsä perusteella, vaan seurailin sivummalla mm. hänen käytöstään jo hyvän tovin. Oli vaan jotenkin niin suloinen tapaus, että se oli menoa.
Muille naisille suosittelen joskus kokeilemaan samaa. Rohkeasti vain kiinnostavan miehen puheille. Et menetä mitään vaikka ei natsaiskaan, mut voit saada miehen ja ihan mielettömän fiiliksen!!!
Ja asiasta kiinnostuneille. Keltaisella valolla vielä mennään.. Odotellaan nyt ihan rauhassa sitä vihreetä, ei täs oo mihinkään kiire ;)- sanon vaan
Totuus on et sitten kun annat sille pimppiä niin miehen kiinnostus lopahtaa.
- Huohhh
Olen antanut muutaman kerran pakit naisille juuri tyrkky vaikutelman takia. Useimmiten iskijän sävy on ollut sellainen "olen saatavilla" tyyppinen. Eli olkaa tarkkoja millä tavalla iskette miestä. Juuri tuollainen aloittajan kuvailema suora ja rehti tyyli toimii. Seksuaalisvälitteisellä viestinnällä annatte itsestänne halvan kuvan ja mies jää miettimään, että minkälainen kirppuressu kyseessä lie oli.
- Olli haapanen 1
Ollaan ylpeitä sunsta
- khudt
Olisipa naisten iskeminenkin yhtä helppoa. Mennä vain toisen luo, kysyä onko hän varattu ja ehdottaa treffejä.
Mutta kun ei. Aina pitää olla jotain turhaa smalltalkia aluksi tai jotain tanssimista tai muuta roskaa.
Ja koskaan ei riitä että itse antaa oman numeronsa. On saatava se numero naiselta, koska naiset eivät koskaan soita perään.
Kyllä naisten pitäisi aina hoitaa iskemishommat, koska me miehet olemme niin paljon mukavempia iskettäviä. - sasasassasasasa
Minä iskin nykyisen miesystäväni.
Kyllä naisetkin osaavat sen homman :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341987Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291021- 69872
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261757Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65749- 12721
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132685- 83680
- 26666
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.208663