Hmm, eli tapasin tossa reilu kaksi kuukautta sitten baarissa miehen, jonka kanssa lähdin tämän luokse. Harrastimme seksiä ja aamulla mies pyysi numeroa ja kyseli, että kai nähdään vielä ja saako soittaa.
Laittoi heti samana iltana viestiä, että oli mukavaa ja lakanat tuoksuu kuulemma minulta. Sen jälkeen tuli vappu ja molemmat olivat omissa paikoissaan viettämässä iltaa. Mieheltä tuli kuitenkin viestiä ja oli tulossa taksilla hakemaan minua, vaikka oli toisella puolella kaupunkia. Itselläni oli kuitenkin muuta seuraa jo ja en lopulta vastannut hänen puheluihinsa ollenkaan. Aamulla kuitenkin harmitti ja laitoin viestiä, että olen pahoillani ja haluaisin edelleen nähdä häntä. Sovimme, että näkisimme edelleen.
Näin meni sitten useampi kuukausi, että päädyimme samaan sänkyyn useimmiten viikonloppuisin ja miehen aloitteesta. Humalassa keskustelimme useasti siitä, että kumpikaan ei ole valmis seurustelemaan, mutta tykkäämme toisistamme paljon. Hän myös sanoi, että haluaa kertoa minulle jotain, mutta koskaan en saanut tilaisuutta kuulla, mitä hänellä oli sanottavanaan. Kertoo kuulemma, kun olemme kahden ja makaan hänen kainalossaan. Tämä kaikki siis humalassa.
Selvinpäin ja aamulla mies oli edelleen lähellä ja näin, mutta selvästi etäisempi eikä halunnut selvästi puhua syvällisemmin mistään.
Nyt kuitenkin viime viikonloppuna tapahtui ilmeisesti jotain. Laitoin hänelle perjantaina viestiä ollessani viihteellä. Hän oli kotona ja tekstailimme niitä näitä. Hän lupasi soittaa minulle lauantaina. Hän laittoikin tosiaan viestiä jo heti kymmenen jälkeen, että missä olen. Olin ulkona ystäväni kanssa, samoin hän oli kavereidensa kanssa viihteellä. Laitoimme muutaman viestin, jonka jälkeen hänestä ei kuulunut enää mitään. Ei vastannut viestiini myöhemmin yöllä, jossa kysyin onko hänellä jo seuraa illalle. Soitin myös useamman kerran, mutta turhaan. Lopulta laitoin viestiä, että pointti tuli selväksi ja pahoittelin, että olin häirinnyt. Ei vastausta edelleenkään. Enkä ole kuullut hänestä nyt enää tämän jälkeen.
Tiedän, olen ilmeisesti todella tyhmä. Annoin itseni luulla, että olisin edes sen arvoinen, että voisi olla kohtelias, vaikka tiesin hänellä olevan muuta seuraa. En ollut edes pahoittelun arvoinen. Miten hän saattoi saada minut luulemaan, että olisin? Minua ei haittaa hänen muut naisensa, koska itsellänikin on muita miehiä. Ja mies tietää myös sen. Vientiä riittää siis molemmilla.
Silti olisi voinut laittaa jonkunlaisen viestin. Olisin tyytynyt siihen. Mitä mies ajattelee? Tajusiko edes olleensa kusipää? Tuskin on niin typerä, että edes kehtaa enää vongata seuraavina viikonloppuina. Ja voinko enää alentua tapaamaan häntä?
Kai minulta täytyy löytyä sen verran itsekunnioitusta, että en enää edes lähtisi hänen mukaansa. Kyllä avoimessa suhteessa/vakipanosuhteessa pitää olla kunnioitusta. Päästin hänet pääni sisään ja heti tuli näpeille.
Ihastuinko pelimieheen?
4
306
Vastaukset
- mietis vähän
Ei se ole pelimies vaan panomies joka panee joka naista joka nataa helposti. Annoit helposti joten sehän panee. Panomiehet eiole kohteliaita ja ne ei selittele onko niillä seuraa vai ei. Sun vuoro tulee kun se taas kyllästyyy johonkin toiseen. Eikä ne nyt kerro mitä ajattelevat kun niillä ei ole aivoja. Ne ajattelee munallaan ainoastaan.
- normaalia
Tuossa ei ole mitään ihmeellistä. Meille miehille käy jatkuvasti niin, että naiset jättää vastaamatta puheluihin ja viesteihin ja sitten saa ihmetellä, että mitähän nyt taas.Tarpeeksi monta kertaa kun niin käy, sitä osaa jo odottaa sitä, että enää ei edes pety.
- 8+6
Unohda hänet ja jatka niiden muiden miesten kanssa? Ei teillä mitään hauskanpitoa enempää ollutkaan.
- alkuper.
Jep, kyllähän tollasta tekee varmasti naisetkin. Ei se sukupuolesta varmasti ole kiinni vaan ihmisestä. Joillekin tommonen on ihan luonteva tapa laittaa välit poikki ilmeisesti.
En vain ymmärrä, miten yhden ja saman illan aikana mieli muuttui jo. Mutta en saa koskaan varmaan tietääkään. En tiedä, miksi annoin itseni ihastua ja kiintyä häneen, vaikka tiesin, että ei meistä tule mitään. Olisin silti toivonut, että hauskanpito olisi jatkunut pidempään:/
Mistä sitä tietää miehestä alussa, että kuka on kunnollinen ja kuka ei?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668