Ihmetyksen aiheena yli 30v mies, joka käyttäytyy kuin pikku kakara. Ei minkäänlaisia käytöstapoja, ei huolehdi kunnostaan eikä ulkonäöstään millään tavalla. Kalja yms maistuu, aina kun rahaa on ja niin kauan että rahat tai juomat loppuu, yleensä molemminpäin.
Itse olen sitä mieltä, että itsestään pitää huolehtia, se kun on toisen huomioimista myöskin. Siistit hiukset ja vaatteet, puhtaus yms pienet jutut on ainakin mulle tärkeitä. Samoin kuten käytöstavat, ei missään kehtaa liikkua yhdessä kun saa stressata toisen käytöksestä.
Mitä täs voi tehdä? Jättää ukko?? vai jotain muuta?
Miksei mies huolehdi itsestään?
5
121
Vastaukset
- Ronald Lipponen
Miehillä joilla on hyvä mela, ei aina tarvitse olla parta ajettu, taidat olla vähän höpsö!
- ericlappalainen
Äiti älä kerro mun juttuja täällä julkisesti!!!!
- kikuli
Eli siis tuo mies käyttäytyy just niinkuin suomalainen nainen alkaa käyttäytyä vakiintuneessa parisuhteessa.
- Mies kuriin.
Kyllä miehen kuuluu ulkonäöstään huolehtia, kaljaa saa juoda jos maistuu (kunhan ei liikaa maistu), naista pitää huomioida ja käytöstavat pitää muistaa. Sun pitää vaan pistää se miehes kuriin ja kouluttaa sitä, jos et osaa tai onnistu siinä niin jätä se mies omilleen.
Itse olen mies ja naiseni pisti mut kuriin aikanaa ja kouli musta ihan kunnollisen. En koe olevani tossun alla, mutta siivoaminen, kotiaskareet ja ulkonäköön panostaminen tuli tutuksi tämän naisen myötä. Olen silti edelleen mies ja päätän itse menemiseni ja tulemiseni, meidän suhteessa vallitsee se paljon peräänkuulutettu tasa-arvo. Hei ja tästä kouluttamisesta ja kuriin pistämisestä voi saada aika kiihkeitä seksileikkejä makkarin puolelle.
Kouluta sitä miestä tai jätä se, se on minun neuvoni. - 3
-> ap
Miehesi on YTM, ATM hinkkaa itseään hajusaippuoilla ja pukeutuu vaaleanpunaisiin paitoihin ja beessin värisiin kesähousuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672