Eilen se taas alkoi se karavaanarit ohjelma, innolla sitä odotin mutta olikin sama sisse samassa paketissa. Taitaa olla ohjelmantekijöillä olla ideat vähissä kun samat naamat ja sama paikka taas. Eikös niitä Suomessa ole näitä paikkoja vähän useampiakin kuin tämä vai onko kyseessä maksettu mainos. Samoin tena kommentit olivat ala-arvoisia, ainakin neanterdaalikin kotiluolassa opetettiin kunnioittamaan kanssa ihmisiä, tuollaiset räkänokkien rääpäleet pitäisi itse polkea suohon!!
Uusia kasvoja ja paikkoja kehiin ja eiköhän sieltä löytyisi ihan fiksutkin porukkaa kuvattavaksi, asia kumminkin on kiinnosta, matkailu kiinnostaa nykyään ihmisiä!
Että silleen, terveisin
Karavaanarit ohjelma
81
984
Vastaukset
- Säääääälittää
Samaa ajattelin. Ei jaksa kattoa niitä aivottomia kauhukakaroita ja vanhempia jotka joutuvat vakuuttelemaan kameran edessä kuinka onnellisia ollaan. Hampaatkin irvessä on ihanaa karavaanata!
Apua sille ylipainoiselle kehitysvammaiselle lapselle ja pian. Äiti kehuu lapsen ihanuutta ja jättää kuitenkin lapsen ihan oman onnensa nojaan kaikkine raivareineen. Söisin minäkin epätoivoon! - aivan jotain muuta
Parempi nimi tälle ohjelmalle olisi "lapsiperheen elämää lomalla". Eipä juuri mitään tekemistä karavaanareiden kanssa kuin vain otsikossa. Otsikko johtaa suurelta osin harhaan.
Qnhanhan se kääkkien lempiohjelmia.
- toivotontako
Joo en tajuu kanssa että miksi taas ne samat urpot ohjelmassa???
Ja tosiaan, mitä ihmeen karavaanari elämää tossa sarjassa muka on? Siinähän pitäisi kuvata erilaisia ihmisiä jotka kiertävät Suomea asuntovaunujen kanssa leirintäalueelta toiselle. Samalla näkisi vähän muitakin leirintäalueita kuin sitä yhtä ja samaa Messilää.- antikaravaanari
Ohjelma kuvaa karavaanarielämää. Siksi kuvataan vain yhdellä leirintäalueella. Siellähän karavaanarit ovat akseliaan myöten multaan uponneessa vaunussa hoitamassa aidalla ympäröityä puutarhaansa.
- sviduili-ja
"Fiksua" porukkaa tässä suolikaravaanarien parlamentissa (jälkiviisaissa). Kesällä 2011 kuvattua ohjelmaa arvostellaan kuin olisi kyse tämänpäiväisistä uutisista. Kovin monella näyttää "aikuisten oikeesti" olevan aikaa katsella moista hömppää parhaaseen kesäaikaan alkuillasta. Minä osaan käyttää aikani mukavamminkin karavaanari ohjelman lähetysaikaan.
- samaasamaa
Eipä tuossa muuta esitelty kuin kakaroiden elämää hupi- ja vesilandioissa. Odotin näkeväni oikeata AIKUISTEN karavaanareitten leirialue-elämää.
Minulle riitti tämä ohjelma. Kiitos. - Tpylokoki
samaasamaa kirjoitti:
Eipä tuossa muuta esitelty kuin kakaroiden elämää hupi- ja vesilandioissa. Odotin näkeväni oikeata AIKUISTEN karavaanareitten leirialue-elämää.
Minulle riitti tämä ohjelma. Kiitos.Kyllä tuollaiset lapset olisi saatava hoitoon vaikka väkisin. Turhaan ihmetellään mistä niitä jokapaikan rikkojia ja toisten kiusaajia tulee kun tuollaisten annetaan vapaasti kasvaa. Pakkohoitoon niin lapset kuin vanhemmatkin ennenkuin niitä kasvaa aikuisia, silloin on myöhäistä kun se suloinen fiksu läski alkaa pyssyin ja puukoin raivota ja senhän se tekee jos siihen ei aikanaan puututa.
- riksummaksi tee
jahas sviduili-ja taas on heräillyt masennuksestaan, kauan ilkesit poissa pysytellä, ethä sinä koskaan malta pysytellä. Kommenttisi taitavat taas olla sieltä kääkkälinjoilta. vaikka eihän se sinua yhtään fiksummaksi tee.
- sviduili-ja
Tpylokoki kirjoitti:
Kyllä tuollaiset lapset olisi saatava hoitoon vaikka väkisin. Turhaan ihmetellään mistä niitä jokapaikan rikkojia ja toisten kiusaajia tulee kun tuollaisten annetaan vapaasti kasvaa. Pakkohoitoon niin lapset kuin vanhemmatkin ennenkuin niitä kasvaa aikuisia, silloin on myöhäistä kun se suloinen fiksu läski alkaa pyssyin ja puukoin raivota ja senhän se tekee jos siihen ei aikanaan puututa.
"Tpylokoki 13.6.2012 22:47" Laitapa oma kirjoituksesi talteen. Näet tänä kesänä kuvatut jaksot uuteen karavaanari ohjelmaan ensi kesänä (2013). Voit verrata vuoden 2012 tilannetta, nyt näytettyyn vuoden 2011 tilanteeseen.
- sviduili-ja
riksummaksi tee kirjoitti:
jahas sviduili-ja taas on heräillyt masennuksestaan, kauan ilkesit poissa pysytellä, ethä sinä koskaan malta pysytellä. Kommenttisi taitavat taas olla sieltä kääkkälinjoilta. vaikka eihän se sinua yhtään fiksummaksi tee.
Siinä sitä taas nähdään, kuinka paljon monipersoona kaipailee älykästä sviduilua itselleen?
Monipersoonaa näyttää suunnattomasti harmittavan se, että joillakin on netin ulkopuolista elämää. Meille netissä roikkuminen ei ole elämän sisältö, vaan elämä tapahtuu livenä muiden seurallisten ihmisten kanssa toimiessa.
Koskaan en ole joutunut tyytymään korvike-elämään netin välityksellä.
Voisit monipersoona "ujona miehenä" koittaa mennä muiden seuraan ja hankkia itsellesi todellista live elämää. Et joutuisi roikkumaan kaikkea valveillaolo aikaasi netissä suolisaittia päivystämässä. Monipersoonaan voisi osittain verrata peräkamarin poikiin. Ainoa sosiaalinen kontakti ihmisiin tapahtuu netin välityksellä. - ujona miehen
sviduili-ja kirjoitti:
Siinä sitä taas nähdään, kuinka paljon monipersoona kaipailee älykästä sviduilua itselleen?
Monipersoonaa näyttää suunnattomasti harmittavan se, että joillakin on netin ulkopuolista elämää. Meille netissä roikkuminen ei ole elämän sisältö, vaan elämä tapahtuu livenä muiden seurallisten ihmisten kanssa toimiessa.
Koskaan en ole joutunut tyytymään korvike-elämään netin välityksellä.
Voisit monipersoona "ujona miehenä" koittaa mennä muiden seuraan ja hankkia itsellesi todellista live elämää. Et joutuisi roikkumaan kaikkea valveillaolo aikaasi netissä suolisaittia päivystämässä. Monipersoonaan voisi osittain verrata peräkamarin poikiin. Ainoa sosiaalinen kontakti ihmisiin tapahtuu netin välityksellä.Jouko
12.06 13.23.21
Voisin minä monipersoona "ujona miehenä" koittaa mennä muiden seuraan ja hankkia itselleni todellista live elämää. En joutuisi roikkumaan kaikkea valveillaolo aikaani netissä suolisaittia päivystämässä. Monipersoonaan voisi osittain verrata peräkamarin poikiin. Ainoa sosiaalinen kontakti ihmisiin tapahtuu netin välityksellä.
Tolukuton paappa, aivan mieli maassa.
Kyllä varsikääkkä on taas altis vastailemaan, onhan äijä toipunut jollainlailla viimeisestä suurestä jysäyksestä. Jorkka veti täysilaidallisen, ja hupsista.Paapalla tuli romahdus. - sviduili-ja pellosta
Minä osaan käyttää aikani mukavamminkin .
Mukavaahan vartiainen osaa pitää vain näillä saiteilla. Pienet ovat herralla tarpeet.
- Tyyli ja taito
Huono ohjelma. Huonot vitsit. Alaarvoinen suoritus kokonaisuudessaan
- hyvä tietää
Kaukaa kierrän nuo meuhulat ja kiljukaulojen paratiisit.
- neanterdaali
hyvä tietää kirjoitti:
Kaukaa kierrän nuo meuhulat ja kiljukaulojen paratiisit.
Olisi se kuitenkin mukava nähdä sellainen kunnollinen paikka missä viihtyy, mistä sellaisen löytäisi jos vaikka vuokraisimme asuntoautoa tänne kesänä tiedustelee
- !!!!!!!!!!!!!!!
neanterdaali kirjoitti:
Olisi se kuitenkin mukava nähdä sellainen kunnollinen paikka missä viihtyy, mistä sellaisen löytäisi jos vaikka vuokraisimme asuntoautoa tänne kesänä tiedustelee
Se on Renè Oltra. 40ha ja 2 km rantaa.
- ISOSOIRO
vidu mitä sakkia koko porukka , ei tosiaan ole niitä penaalin terävimpien kynien joukossa hidas älyisiä umpi luisia tolloja.FUCKING MONKEYS
- javascript:void(0)
Sinulla sitä terävyyttä näkyy riittävän vaikka muille jaella "pölkky".
- soronmoo
......meinaatko että ei kaikki inkkarit kanootissa, eikä kaikki muumit laaksossa, eikä terävin kynä penaalissa, eikä kaikki murot taida olla kupissa, hissikään ei mene vintille asti eikä välttämättä soudeta molemilla airoilla ja piuhatkin taitaa olla aika pätkät, mut haittaakse??
- jos haluat nimimerkk
Kyllä kyllä, näkeehän se autostasi, onhan sentään maalailtu komea kuva autoosi. Katselin kuvaa Fuengorilassa talvella FERIA ALUEELLA. Onko koirasikin samaa heimoa, onhan niin kovin punakka? Joko riitasi tuli soviteltua vai, kusasitko uudestaan kyljille.
- Oikea karavaanari
Kyseinen ohjelma ei todellakaan anna oikeaa kuvaa karavaanareista. (karavaanari vuodesta 1980 lähtien) Ohjelmassa seurataan samoja kasvoja useassa jaksossa ja näytetään kuinka lapset saavat vapaasti "riehua" ja olla ilman turvavöitä matkailuautoissa ajon aikana. En tiedä, miksi ohjelman tekijät eivät ole kysyneet todellisia karavaanareita ohjelmaa mukaan ja olisi niiden pohjalta tehnyt oikean reality-sarjan.
- Laita tietoa eteenpä
Varastettu 12.6.12 klo 16.15-18.00
Asuntovaunu SOLIFER ARTIC 50 T vm.1979 Rek. PXO-648
Karavaanari numerosta näkyi edessä kokonaan 64617 ja takana 646 7.
Jyväskylästä, Laukaantie 3, Seppälän kirpputorimarketin pihasta.
TIEDOT JA KUVAT, HYVÄ PALKKIO!
http://www.btcf.fi/forum/showthread....34#post2730234
Silminnäkijä kertoi:
Kaksi miestä oli punaisella vanhalla pikku henkilöautolla, mahd. Volkswagen Golf tms. laittanut vaunun ripeästi peräkoukkuun, vaikka vaunun vetopää oli lukittu ja ajanut muina miehinä omille teilleen.
Matkailuvaunu:
Solifer Artic 50T
Vuosimalli 1979
Tuntomerkkejä :
Takana vasemmalla: ARTIC 50 T
Karavaanari numerosta näkyi 646 7, edessä näkyy kokonaan 64617.
Rekisterikilpi vasemmalla PXO-648 (voi tietysti olla vaihdettu tai poistettu kokonaan), katsastamaton
Vaunun takana vasemmalta kahva puuttuu (oikealla on paikallaan) ja alhaalla pelti rikki, kun peruutettu johonkin kantoon tms.
Valkoiset vanteet ja melko tyhjät renkaat, takaa katsottuna vasemman renkaan sivusta on kankaat menneet puhki ja korjattu harmaalla "sikaflexillä" joka maalattu mustaksi, eli kun raapputtaa paikan kohdalta hieman alta paljastuu harmaata.
Vaunu valkoinen, keskellä leveä ruskea raita molemminpuolin vaunua, tv-antennin piikit sikinsokin törröllään...
Etuosassa pullojen kotelo, jossa ruosteinen munalukko, kotelossa on myös Priimus merkkinen lämmityslaite, jonka veden paisuntasäiliö on joskus sulanut ja jotenkin yritetty paikata, se on tuettu puukepillä ylemmäksi, koska vesi vuotaisi yläosassa olevien reikien kautta maahan.
Sisällä paljon tavaraa, sohvien ja sängyn verhoilut uusittu sinertäviksi, muuten rusehtavan sävyinen sisusta
Ole tarkkana, jos näet vaunun, soita ystävällisesti 0465-430 826 tai 112 poliisi.
Hyvä Palkkio!
Kuva:
http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf
http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...65667819_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
soitto 112 tai 0465-430 826 HYVÄ PALKKIO!- utelias naapuri
ELaita tietoa eteenpä
16.6.2012 16:29
0
Sulje
Varastettu 12.6.12 klo 16.15-18.00
Asuntovaunu SOLIFER ARTIC 50 T vm.1979 Rek. PXO-648
Karavaanari numerosta näkyi edessä kokonaan 64617 ja takana 646 7.
Jyväskylästä, Laukaantie 3, Seppälän kirpputorimarketin pihasta.
TIEDOT JA KUVAT, HYVÄ PALKKIO!
http://www.btcf.fi/forum/showthread....34#post2730234
Silminnäkijä kertoi:
Kaksi miestä oli punaisella vanhalla pikku henkilöautolla, mahd. Volkswagen Golf tms. laittanut vaunun ripeästi peräkoukkuun, vaikka vaunun vetopää oli lukittu ja ajanut muina miehinä omille teilleen.
Matkailuvaunu:
Solifer Artic 50T
Vuosimalli 1979
Tuntomerkkejä :
Takana vasemmalla: ARTIC 50 T
Karavaanari numerosta näkyi 646 7, edessä näkyy kokonaan 64617.
Rekisterikilpi vasemmalla PXO-648 (voi tietysti olla vaihdettu tai poistettu kokonaan), katsastamaton
Vaunun takana vasemmalta kahva puuttuu (oikealla on paikallaan) ja alhaalla pelti rikki, kun peruutettu johonkin kantoon tms.
Valkoiset vanteet ja melko tyhjät renkaat, takaa katsottuna vasemman renkaan sivusta on kankaat menneet puhki ja korjattu harmaalla "sikaflexillä" joka maalattu mustaksi, eli kun raapputtaa paikan kohdalta hieman alta paljastuu harmaata.
Vaunu valkoinen, keskellä leveä ruskea raita molemminpuolin vaunua, tv-antennin piikit sikinsokin törröllään...
Etuosassa pullojen kotelo, jossa ruosteinen munalukko, kotelossa on myös Priimus merkkinen lämmityslaite, jonka veden paisuntasäiliö on joskus sulanut ja jotenkin yritetty paikata, se on tuettu puukepillä ylemmäksi, koska vesi vuotaisi yläosassa olevien reikien kautta maahan.
Sisällä paljon tavaraa, sohvien ja sängyn verhoilut uusittu sinertäviksi, muuten rusehtavan sävyinen sisusta
Ole tarkkana, jos näet vaunun, soita ystävällisesti 0465-430 826 tai 112 poliisi.
Hyvä Palkkio!
Kuva:
http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf
http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...65667819_n.jpg
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
http://www.facebook.com/photo.php?fb...1665006&type=1
soitto 112 tai 0465-430 826 HYVÄ PALKKIO!
VASTAA
Jaa viesti
Ilmoita asiaton viesti
Ei taida jokkerin vaunua vielä etsitty ristiltä. siellä se sinun homekoppi on. Arvaas mistä tiesin kuka on ilmoituksesi laatinut????
- Lempivaaralainen naa
Siellähän se vaunusi "jokkeri"ristillä edelleen näkyy olevan. Eikö olekaan koirulipapan hyvä asustella. Vai onko kenties hieman alaston kun luvattomat on ympäriltä purettu?
- Purho tai Pitkäthiek
Minä tykkään ohjelmasta.
Mukavia perheitä, kiva katsoa lapsien aikuistumista.
Sieltä on tulossa uutta karavaanarisukupolvea.
Karavaanareitten avioliitot kestää, sillä niin mies kun vaimokin ovat samanhenkisiä,kalja ei ole pääasia, vaan perheen yhdessäolo.- Caravan näköradiossa
Meidän perhe tykkää myös. Harmi kun ohjelma tulee vain kolmena päivänä viikossa. Lasten leikit ovat hyvin piristäviä ja aikuisillekin virikkeitä antava. Myös vapaamuotoinen matkustaminen ilman ahdistavia turvavöitä rentouttaa myös katsojan vapauden huumaan. Erityisesti olemme innoisamme odotelleet kesäloman alkua, jotta pääsisimme vierailemaan malliesimerkkileirintäalueella tutustuen paikalliseen yrittäjäperheeseen syvällisemmin, sillä näköradion kautta se jää kovin pintapuoliseksi.
Ei muuta kuin maanantai-iltaa odottelemaan.
- Isä+ kaksi lasta
Pikä, yli 30 tunnin odotus. Minä haluan tutustua myös ohjelmassa olevien perheittein kasvatusmenetelmiin. Meillä lapset kiukuttelee, vaikka ovat jo aikuisiässä.
Poika täyttää 50 ja tyttö 42 vuotta. - kääkät
Navigointi sekä merenkulkijoiden kurssit jatkuvat Kotkan sapokassa. kaikki pölhöt karavaanarit terve tulleita myös kääkät. joskin saattaisi olla hieman turhauttavaa tätä aivotonta väkeä koulutella. Seuraavan kurssin alkamisaika myöhemmässä vaiheessa.
- s-vi-duilija
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
- Vanha Kääkkä
" Pepsiä kirvoille"- kurssi alkaa myös sapokassa, lähellä palanutta kotkan kerttua.
- Vanha Kääkkä 17.6.20
" Pepsiä kyrville"- kurssi alkaa myös sapokassa, lähellä palanutta kotkan kerttun vanhaa persettä.
Varmasti hyvä ja asiallinen kurssi, mutta koska Kerttu takaisin on tullut. Eikös se sitten talvisodan ole kääkän matkassa oleillut. Onko kurssin vetäjä oikea karavaanari, jos näin on pysyttelen poissa.- lausumaan
Jopas vanha kääkkä on intoutunut lausumaan.
Ohjelma vastaa täysin karavaanari elämää, sellaisia kotia leikkiviä kusipäitä ovat.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No tällä sivulla ei ole kyllä cheriffi kun tuollaista saa huutaa! Suora loukkaus!!!!!!!!!!!!!!
Ettet vain vetelisi taas vasempaan käteen, sellaistahan kusipäiden touhut ovat. Älä nyt kuitenkaan kovasti itseäsi joukkoon, tunge vaikka tuskin poikkeusta teet. Eikö sinun kannattaisi pysytellä siellä pölhösaitin puolella vanhoja tarinoita kirjoittelemassa. Tämä on katsos talirauhasten runtelema kääkkä hieman modernempia ihmisiä varten, oletkos huomannut. Eikä täällä mitään tai ketään loukata, täällä puhutaan asiaa ja ensisijaisesti totta. Sinullahan on taipumus kirjoitella erisaiteille valheita hävyttömyyksiä sekä solvata vapaita matkailijoita,kotia leikkiviä kusipäitä ovat. Notta näin on närehet, ulvo vain aivan rauhassa ääliö.
- s-vi-duilija
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
- nimimerkkejähän
s-vi-duilija kirjoitti:
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
s-vi-duilija
17.6.2012 23:35
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
Jokkeri on palautunut. - s-vi-duilija
nimimerkkejähän kirjoitti:
s-vi-duilija
17.6.2012 23:35
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
Jokkeri on palautunut."nimimerkkejähän 18.6.2012 11:35
s-vi-duilija 17.6.2012 23:35
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
Jokkeri on palautunut."
Monipersoonan toiseksi eniten suosima nimimerkki on "Jokkeri" eri muunnoksineen. Tässä on käyttänyt lausetta "Jokkeri on palautunut."
Monipersoonan yksi nimimerkeistä on "nimimerkkejähän" eri muunnoksineen. Et pysty hämäämään minua noilla silmänkääntötempuillasi.
Monipersoonalla tuntuu olevan maaninen vaihe menossa. Yksi monipersoonan käyttämistä uusimmista nimimerkeistä. Niitä kertakäyttöisiä nimimerkkejähän monipersoonalla riittää, vaikka muille jakaa.
- ouuu yeah
säälittävän oleva vanha räävitön kurppa pääosassa,ei jaksa eikä viitsi katsoa koko KARAVAANAREITA.romaniaan vaan koko poppoo.
- Pikkaraisen Hallus
19.30 kokoonnumme television ääreen. Viime jaksossa , jännitimme sitä kuka oli
aukaissut sammutinpullokaapit. Sekin selvisi. Hyvää kesää kaikille karavaanariohjelman parissa.- Jännäksi menee.
Tänään joku siirtää kottikärryn viisi metriä. Mutta kuka? Se selviää illalla.
- Hurjaa......
Jännäksi menee. kirjoitti:
Tänään joku siirtää kottikärryn viisi metriä. Mutta kuka? Se selviää illalla.
Tänään on mönkijäajelua.Mutta mikä on mönkijän merkki selviää mainostauon jälkeen.
- Superia kerrakseen
Supermarjon porukka oli päässyt myös Caravanlehteen.Firman tanssitytöt ei olleet mukana.
- edfcvfvf
Ja sitten on tänään saappaanheittoa !!!
- oyyyy
romaniassa myös saappanheittokisoja menkää katsoon, kaikki karavaanarit kutsuttu suomesta,ite en lähde menkää työ
- saappaanheitto mulk
Ei tässä ehdi saappaanheitto kisaa, pittää kännistä ämmää nakella. Onhan meillä karavaanari koppilaisilla jo juhannusperinteenä antaa akalle kunnon kyytiä. maanantaina taas lehdet kirjoittavat, ämmien huonosta kohtelusta. Toinen jo vakiintunut perinne meitillä on akan joulupieksentä ( julbotten) humalassa. Mukava oli täällä maisassa kurkkia mustia silmiä revittyjä hiuksia ja katkaistuja käsiä. Muutama avioerohan siitä tuli, mutta ei hätää kyllä noita juoppoja ämmiä uusia löytyy.
- neanterdaali
Oli taas tänään karavaanareissa liikennekulttuurin helmiä, itse paljon työn puolesta liikenteessä olevana toivon että kaikki karavaanarit eivät ole yhtä piittaamattomia turvallisuuden suhteen. Jos ei oma henki ole minkään arvoinen niin toivon tällaisten ääliöitten pysyvän poissa liikenteestä. Myös muutama lasten kasvatus neuvo voisi tehdä hyvää, kirjaili
- s-vi-duilija
Näin kirjoittaa monipersoona tosi asioita. Saatte arvata kenelle noin on tapahtunut, ja kuka oli tekijänä.
"saappaanheitto mulk 18.6.2012 17:45
pittää kännistä ämmää nakella. Toinen jo vakiintunut perinne meitillä on akan joulupieksentä ( julbotten) humalassa. Mukava oli täällä maisassa kurkkia mustia silmiä revittyjä hiuksia ja katkaistuja käsiä. Muutama avioerohan siitä tuli, mutta ei hätää kyllä noita juoppoja ämmiä uusia löytyy." s-vi-duilija kirjoitti:
Näin kirjoittaa monipersoona tosi asioita. Saatte arvata kenelle noin on tapahtunut, ja kuka oli tekijänä.
"saappaanheitto mulk 18.6.2012 17:45
pittää kännistä ämmää nakella. Toinen jo vakiintunut perinne meitillä on akan joulupieksentä ( julbotten) humalassa. Mukava oli täällä maisassa kurkkia mustia silmiä revittyjä hiuksia ja katkaistuja käsiä. Muutama avioerohan siitä tuli, mutta ei hätää kyllä noita juoppoja ämmiä uusia löytyy."Näkyy löytyvän vanhoja sekopäitä äijiäkin, Kuka kaheli tämä s-vi-duilija oikein on. Eihän vain ole täältä Lempivaarasta, se yksi puolihullu tontinvaltaaja. Olen kuullut miehen olleen putkavahtina Loimaan poliisiputkassa, pitäneekö paikkansa? Ei kai vaan ole karavaanari, eroan heti jos on!!!!!!!!!!!!!!!!!
- s-vidui-lija
s-vi-duilija kirjoitti:
Näkyy löytyvän vanhoja sekopäitä äijiäkin, Kuka kaheli tämä s-vi-duilija oikein on. Eihän vain ole täältä Lempivaarasta, se yksi puolihullu tontinvaltaaja. Olen kuullut miehen olleen putkavahtina Loimaan poliisiputkassa, pitäneekö paikkansa? Ei kai vaan ole karavaanari, eroan heti jos on!!!!!!!!!!!!!!!!!
Näin monipersoonan rekisteröity sivupersoona "s-vi-duilija" kyselee muistinmenetyksen jälkeen "kuka mä oon" "Näkyy löytyvän vanhoja sekopäitä äijiäkin, Kuka kaheli tämä s-vi-duilija oikein on. Eihän vain ole täältä Lempivaarasta, se yksi puolihullu tontinvaltaaja. Olen kuullut miehen olleen putkavahtina Loimaan poliisiputkassa, pitäneekö paikkansa? Ei kai vaan ole karavaanari, eroan heti jos on!!!!!!!!!!!!!!!!!"
- Luulin hemoksi
Se olikin geokätkä.
Jopas joo, karavaanarit ohjelma on messilän mainossarja, jos siinä nyt mitään mainosta on. Puolihullu ämmä komottaa kuin palosireeni paskaa jauhaen. Kyllä kannattaa heittää telkku helvetin kuuseen, ei mitään kunnon ohjelmaa. Uusintana alkaa Fuengorilan silmäätekivien Suomalaisten oma ohjelma. Siinä taitaa olla katsomista kaikille karavaanareille.
- Meniajulkkis
Pitäis olla Mikkosista jotain asiantynkää.
- Mikkosista kertova
Paras osa olikin ystävistäni Mikkosista kertova osa. Tämä kuuluisa mediapersoonan perhe, ei vain nyt taida jaksaa lähteä karavanoimaan tiedetystä syystä. Ehkä se ilonpäivä vielä T:A lle koittaa ja saamme miehen sarjaan mukaan?
- S-joki.
Härski tapaa Ilen.
- neanterdaali
Lemmenlähettiläitäkö? Enpä ole nähnyt yhtä paljon oraali toimintaa kuin tämän illan jaksossa paitsi taisi kyllä olla viime kaudella kun toisen perheen rouva tutustui myös naisiin, se oli kyllä vielä ihkumpaa. Täytyy sanoa kyllä että hieman kateellisena tätä kirjoitteli
- slutku huja
neanterdaali kirjoitti:
Lemmenlähettiläitäkö? Enpä ole nähnyt yhtä paljon oraali toimintaa kuin tämän illan jaksossa paitsi taisi kyllä olla viime kaudella kun toisen perheen rouva tutustui myös naisiin, se oli kyllä vielä ihkumpaa. Täytyy sanoa kyllä että hieman kateellisena tätä kirjoitteli
Onkohan tänään tiedossa pusuttelua?
lemmenjättiläiset ja maailman parhaat puolisot löytyvä Karavaanari ohjelmasta!!!!
- Yöksi töihin
Härski Ja Ile Vainio sekä Helluntalaispojat.
Klo on herättämässä 19.25 yhtään jaksoa en jätä väliin. - herättämässä
Väittävät Mikkosen perheen lähtevän taas ohjelmaan.
- Villiä menoa
Kaikki mahdollinen käy, mukaan lisää eläimiä
- Tuttu haju
Villiä menoa kirjoitti:
Kaikki mahdollinen käy, mukaan lisää eläimiä
Meidän Kaikkien Jorma on kuulemma saanut tulevissa Messilän jaksoissa pienen sivuroolin.
Jorma esittää kusitolppaa koirien aitauksessa. - Tuttu haju
Tuttu haju kirjoitti:
Meidän Kaikkien Jorma on kuulemma saanut tulevissa Messilän jaksoissa pienen sivuroolin.
Jorma esittää kusitolppaa koirien aitauksessa.Tuttu haju
25.6.2012 19:12
Meidän Kaikkien rautakaupan Olli on kuulemma saanut tulevissa Messilän jaksoissa pienen sivuroolin.
Rautakaupan Olli esittää kusitolppaa koirien aitauksessa.
On tainnut rautakaupan Olli olla kusitolppana ennenkin koirille. Olihan mies Kaskon koiraparkissa jo tolpantehtävissä. Liiderissä mies toimi koirien panosäkkinä. Niissä tehtävissä päivät kuluibat eläkeikään saakka. - s-vidui-lija
Tuttu haju kirjoitti:
Tuttu haju
25.6.2012 19:12
Meidän Kaikkien rautakaupan Olli on kuulemma saanut tulevissa Messilän jaksoissa pienen sivuroolin.
Rautakaupan Olli esittää kusitolppaa koirien aitauksessa.
On tainnut rautakaupan Olli olla kusitolppana ennenkin koirille. Olihan mies Kaskon koiraparkissa jo tolpantehtävissä. Liiderissä mies toimi koirien panosäkkinä. Niissä tehtävissä päivät kuluibat eläkeikään saakka.Monipersoona tunnistettu.
- 48...
huhhuh,olipa siinä jälleen totuuksia karavaanareista,mies pullisteli ja toinen sormetsyyhyen puristeli miehen rintalihaksia,mitä tämä antaa ymmärtää kaikkien kaverista
- SFC-96xx
Se antaa ymmärtää sen että kaikki karavaanarit ovat katolla istuvia homomiehiä!
- 42...
olisiinä eilenki niin komeita homoja,että housuissa suhisi,mitkä rinnat sillä miehellä ,oooooooooooooooooh
- Hui mitä meininkiä
Tänään meininki olikin hieman vaisua, mutta eläimiä oli kyllä toiveitten mukaan enemmän. Hell jaeh pojat ne vaan jaksaa irvistellä, ottaako uskonto hermoille? Tuo keskinäinen läheisyys kyllä on hieman epäilyttävää vaikka mitenkä kavereita oltaisiinkin, rakkauttako?
- haluun sitä miestä
Kertokaa "kaikki" detailsit niistä hellaripojista! Pliis!
Onko joku niistä pojista ihan oikeasti pappi (teologian maisteri)?
Hitsi, että ovat syötävän quulin näköisiä- NAM! - kk krilli
Minä tykkäsin siitä poikien ruokabisneksestä.
Hyvä liikeidea. - 25
minätykkäsin kun pojat oliuimassa
- kesähellari
Nämä hellari pojat on taruolentoja kuten koko sarja.
Tämä hellari, joka kehui olevansa täysinraitis tosiuskovainen esiintyy jatkuvasti pokeriturnauksissa ja tukevasti päissään. Se siitä elämänkatsomuksesta. - Jaana ja Kati
kesähellari kirjoitti:
Nämä hellari pojat on taruolentoja kuten koko sarja.
Tämä hellari, joka kehui olevansa täysinraitis tosiuskovainen esiintyy jatkuvasti pokeriturnauksissa ja tukevasti päissään. Se siitä elämänkatsomuksesta.Olihan ne kaikki pojat ihania. Tänään odotan taas ohjelmaa.
- Pusi pusi
Jaana ja Kati kirjoitti:
Olihan ne kaikki pojat ihania. Tänään odotan taas ohjelmaa.
Perverttejä riittää, lisää tällaisia ohjelmia! Lasketaan montako pusua tänään ohjelmassa annetaan, onko pussailu vanhakin karavaanari tapa?
- Minusta karavaanari?
Taidan alkaa seuraamaan tätä Karavaanarit -ohjelmaa, varsin kiinnostavalta se kuulostaa. Karavaanarit taitavat olla avoimia ihmisiä monelle asialle. Entäs jos on vähän ujompi ihminen, mitäs sitten? Voiko silti lähteä kokeilemaan tätä karavaanarijuttua?
- Aloittelija monessa
Onko Messilä Suomen ainoa karavaanari paikka vai missä muuallakin kannattaisi käydä?
- neanterdaali
Aloittelija monessa kirjoitti:
Onko Messilä Suomen ainoa karavaanari paikka vai missä muuallakin kannattaisi käydä?
Vapaus lienee yksi syy ryhtyä karavaanariksi, minkä vuoksi osa karavaanareissa tuntuu viettävän aikaansa yhdessä ja samassa paikassa, eikö olisi mukavampi vaihtaa maisemia tai sitten vaihtoehtoisesti ostaa kesämökki, osa autoistahan lienee melkein mökkien hintaista, ihmettelee
- AmmuuT
neanterdaali kirjoitti:
Vapaus lienee yksi syy ryhtyä karavaanariksi, minkä vuoksi osa karavaanareissa tuntuu viettävän aikaansa yhdessä ja samassa paikassa, eikö olisi mukavampi vaihtaa maisemia tai sitten vaihtoehtoisesti ostaa kesämökki, osa autoistahan lienee melkein mökkien hintaista, ihmettelee
Eläimellistä menoa tänään
- mökkien hintaista
neanterdaali kirjoitti:
Vapaus lienee yksi syy ryhtyä karavaanariksi, minkä vuoksi osa karavaanareissa tuntuu viettävän aikaansa yhdessä ja samassa paikassa, eikö olisi mukavampi vaihtaa maisemia tai sitten vaihtoehtoisesti ostaa kesämökki, osa autoistahan lienee melkein mökkien hintaista, ihmettelee
Ei ole karavaanareilla varaa paikan vaihtoon, kunnes auto on kokonaan maksettu. Moni karavaanari laittaa taloutensa kireälle ostaessaan ekä liian kalliin auton näytettäväksi leirintäalueilla. Siksi moni on jumittunut jollekin määrätylle alueelle. Sitä vain ihmettelen kannattasiko ostaa joku vanha vaunu jos, matkailu ei kiinnosta. Ovathan kustannukset huomattavasti pienemmät. Ei niin eihän sitä voisi naapureille näytellä
- s-vidui-lija
mökkien hintaista kirjoitti:
Ei ole karavaanareilla varaa paikan vaihtoon, kunnes auto on kokonaan maksettu. Moni karavaanari laittaa taloutensa kireälle ostaessaan ekä liian kalliin auton näytettäväksi leirintäalueilla. Siksi moni on jumittunut jollekin määrätylle alueelle. Sitä vain ihmettelen kannattasiko ostaa joku vanha vaunu jos, matkailu ei kiinnosta. Ovathan kustannukset huomattavasti pienemmät. Ei niin eihän sitä voisi naapureille näytellä
On sullakin tosi kovat murheet. Kuinka mahdat jaksaa tuollaisen murhetaakan alla olla?
- En seuraa tvtä juuri
Mikä päivä tämä ohjelma tulee? Voisi ihan mielenkiintoaan vilkaista... =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937838
- 403752
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021886- 241210
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321053Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281003Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31792Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10750Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749