Ruokavalion vaikutus mielialoihin

k71376

Tervehdys!

Etsin kommentteja ja haastateltavaa ruokavalion (ja varsinkin sen muuttamisen) vaikutuksesta mielialaan. Tämä tulee osaksi päivälehden artikkelia.

Eli oletko kokenut mielialavaihteluita, kun olet vaihtanut ruokailutottumuksista toiseen? Voi olla positiivisesta tai negatiivisesta näkökulmasta.

Arvostaisin siis aiheen mukaisia kommentteja. Jos olet halukas myös osallistumaan artikkelin tuotantoon itse henkilönä tai tunnet jonkun joka haluaisi haastateltavaksi niin otatko minuun suoraan yhteyttä osoitteeseen [email protected]. Kyseessä on varsin yleisluontoinen haastattelu ja se voidaan myös tuottaa anonyymisti.

Osallistuvalle olisi tarjolla myös lahjakortti Presentcard.fi- sivustolle!

Kaikki annetut tiedot ovat luottamuksellisia eikä niitä käytetä mihinkään muuhun tarkoitukseen. Kyseinen haastattelu on erittäin tärkeä osa artikkelia ja toivoisin, että saisin joltakulta apua sen toteuttamisessa.

Terveisin
Daniel S.
[email protected]

3

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä se on

      Ruokavalion merkitys mielialoihin käy persnahan kautta. Ei voi mieli olla kovin ylevä, kun peräsuolenpää kirveltää, päätä särkee ja tulehtuneiden pukamien hajua tulee omaankin nokkaan.

      • mieli tulee mahasta

        Niinhän se tietysti on. Sen kyllä haistaa kassajonossakin, kenellä tuo vaiva on. Siihen auttaa kuitenkin kahvin, juuston ja glutamaatin täydellinen selibaatti. Persous makeallekin näyttää olevan pahasta.


      • enpä joisikaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe