Onko kenelläkään mitään tietoa, mitä tulee keskustassa tyhjäksi jääviin liiketiloihin? Sieltähän siirtyy ilmeisesti aika monia liikkeitä Willan toiseen osaan, mutta mitä tulee tilalle? Kenelläkään tietoa tai veikkauksia? Entä mitä te HALUAISITTE tilalle?
Entä mitä nykyään kuuluu vanhalle citymarketille jossa oli lindexit ja seppälät ja kaikki? Ei ilmeisestikään ole enää auki? Mitäköhän sinne tulee?
Mitä tulee tyhjilleen jääviin liiketiloihin keskustassa?
17
384
Vastaukset
- hyvinkäältä terve :)
Mä haluaisin kunnon ruokapaikan Hyvinkäälle. Ei siis mitään ketjupaikkaa tai kahvilaa vaan siis ihan oikean tunnelmallisen ruokaravintolan, jossa olisi hyvät ruoat ja viinit.
Siitä vanhasta citymarketistahan on kaikennäkösia huhuja, kuten joku jumppakeskus, sedun yökerho jne. Saas nähä mitä pistävät siihen - toivottavasti ei kuitenkaan ihan tyhjilleen jää. Siellähän oli myös se kahvila, onkohan vielä toiminnassa?- kulinaaria
Hyvinkäällä on jo kunnon ruoka-ja viinipaikka.
- Hyvinkää2013
Finnkino Hyvinkäälle tai kylpylä Flamingon tyyliin!
- jomessi
Hyvinkäällehän on tulossa jo lähiaikoina Finnkino vanhan Areenan paikalle, siitähän oli jo ajat sitten juttua täällä pöljät !.
Ja mitä ruokapaikkoihin tulee niin onhan meillä jo muutamia hyviä, Pirunsaari, Hima-Pizza Kebab ym., viinit saa Alkosta DA !
- Aasiakas Ihaa
Ballerina eli kahvila on edelleen tietääkseni siellä. Siinä talossa olisikin hyviä tiloja huonekaluliikkeille! Johan täällä näitä kuntosaleja on pilvin pimein. Kohta jokaiselle oma sal!
Postillekin se olisi mainio paikka. Posti varmaan tungetaan jonnekin perimmäiseen kopperoon, jonne pitää kävellä kymmenen trikoovaatekaupan läpi, jos sattuisi vaikka tarttumaan jokin rätti mukaan. - peräkammarinPoeka
Ehdotan tissibaaria
- Tietysti, tottakai
Tissit ovat aina ajankohtaiset.
- minä
Hyvä Kunto rakentaa Sampo-taloon uuden kuntokeskuksen. Sinne tulee myös Hoplop.
- ...just...
..kuntokeskushan täältä enää puuttuuki....
- KuntoNäkki
Niinpä, kunnon kuntokeskusta minäkin olen kaipaillut! Nyt ei tartte enää ajaa Riksuun :)))
- Tuutu yhtiö
Tuohan on maineikas ja tunnettu firma Hyvinkäällä.Varmaan parisenkymmentä vuotta jo toiminut ja vakiintunut asiakaskunta.Todennäköisesti lopettaa jonkun nykyisen toimipisteen tuolloin kun uudet tilat valmistuu.
- vanhentunutta tietoa
Tuutu yhtiö kirjoitti:
Tuohan on maineikas ja tunnettu firma Hyvinkäällä.Varmaan parisenkymmentä vuotta jo toiminut ja vakiintunut asiakaskunta.Todennäköisesti lopettaa jonkun nykyisen toimipisteen tuolloin kun uudet tilat valmistuu.
Maineesta ja kunnosta en tiedä, mutta taitaa Hyvinkään projeki jäädä toteutumatta
ainakin Sampotaloon. - Tietoa ?
vanhentunutta tietoa kirjoitti:
Maineesta ja kunnosta en tiedä, mutta taitaa Hyvinkään projeki jäädä toteutumatta
ainakin Sampotaloon.Kerro faktat muillekin.
- elokuvan ystävä
Kunnon elokuvateatteri Sampotaloon eikä mitään kuntokeskusta. Niitä on jo tarpeeksi.
- edelleen stadiin
Nimenomaan!
- minä
Juuri maanantaina näin piirustukset uudesta Sampotaloon tulevasta kuntokeskuksesta, kuulemma vuoden vaihteen jälkeen olis tulossa. Eivätkä kuulemma lopeta mitään nykyisistä Hyvinkään toimipisteistä.
- piirtäjä
Joskus painettukin sana tai kuva voi vanhentua nopeastikin. Päivän lehti on
historiaa viimeistään seuraavana aamuna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671