Hei,
Naiseni on vaativa tapaus. Hän tykkää paljon romantiikasta kuten itsekin. Tykkään kävelyistä hänen kanssaan, istua sohvalla ja antaa hänelle vaikkapa hierontaa. Ja jottei mene liian lällyksi niin kyllä vasarakin pysyy kädessä ja auton huolto ja korjaus onnistuu :)
Ok, me oltiin hiljattain etelässä ja olin varannut "once in a lifetime"-tyyppisen jutun sinne... Eli päivällinen rannalla auringon laskiessa privaattikokin tehdessä ruoat. Puitteet ainakin olisi pitänyt olla kohdallaan.. Se piti olla yllätys mutta vihjaisin jotain siihen suuntaan kun hän oikein uteli, naisellisin keinoin.
Hän ärsyyntyi jostain syystä suunniteltua päivällistä edeltävänä iltaa ja ilmoitti että päivällisen rannalla voi perua. Tää tuli mulle puun takaa... Varmistelin aamulla että oletko varma ettet halua sitä? Hän sanoi että kyllä, siinä ei ole yllätystä... Kun otin puhelimen peruakseni, hän alkoi hiukan jarrutella... että voi sen varmaan perua myöhemminkin. No, itse olin sen verran herne nenässä että sanoin se täytyy perua nyt ettei hotelli ala järkkäämän ruokia ja teltan tapaista juttua rannalle... Ja peruin.
Eli, hyvät naiset, en yhtään ymmärrä miten teitä voi kohdella romanttisesti kun tälläinen ei kelpaa (sori kun yleistän). Voitteko hiukan valottaa ajatusmaailmaa?
Romantiikkaa vai ei?
5
354
Vastaukset
- Hömelötär
Yhtään tuntematta taustaanne, ensi reaktio on ei noin voi tehdä :D. Mutta sitten tuli mieleen jos hän pelästyi jotain mitä kuvitteli iltaan liittyvän.
Mutta sääli että tuollainen kokemus jäi kokematta. Minun rakkaani järjesti minulle siivotun terassin ja grillasi ihanan, pikkuisen mustuneen pihvin. Kahvi odotti keitettynä ja kynttelikkö oli nostettu pöydälle. Kun avasin oven pääsin lämpimään halaukseen ja sain hellän suukon.
Se tuntui taivaalta pitkän ja kuuman työpäivän päälle. - Pinttu
No ehkä se sun juttus olis kuitenkin ollu parempi yllätyksenä. Ei pidä olla heikko ja paljastaa. Ei edes vihjaista. Sekään ei ole enää yllätys jos tietää odottaa yllätystä.
Naisen reaktio ei kuitenkaan ollut ihan suhteutettu asioihin. Eihän hirveätä joululahjaakaan haukuta lahjan antajalle. - Hölmö mies
Okei, eli siis tein väärin kun edes vihjaisin ylläristä. No, tiedänpä tästä lähin ettei kannata olla turhan romanttinen. Jos jotain niin ihan pikku juttuja (mitkä joskus on toimivia) mutta vähänkin isommat kannattaa unohtaa. :)
- yksi miljoonista
Voi hyvänen aika..sulla vääränlainen nainen..Ota Minut...:) Osaisin takuulla arvostaa sinunkaltaistasi miestä ja yllätyksiä...:) (pelkäsi että kosit häntä?)---
- alkup.
Kyllä se tökkii kun saa tuollaista niskaan... Sut pitäisi ottaa...;) Mistä mä tavoitan sut? :)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M557194Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1223929Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463846Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn522605Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592255Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362092KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492032Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21872Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj351653- 801352