Romantiikkaa vai ei?

Hölmö mies

Hei,
Naiseni on vaativa tapaus. Hän tykkää paljon romantiikasta kuten itsekin. Tykkään kävelyistä hänen kanssaan, istua sohvalla ja antaa hänelle vaikkapa hierontaa. Ja jottei mene liian lällyksi niin kyllä vasarakin pysyy kädessä ja auton huolto ja korjaus onnistuu :)
Ok, me oltiin hiljattain etelässä ja olin varannut "once in a lifetime"-tyyppisen jutun sinne... Eli päivällinen rannalla auringon laskiessa privaattikokin tehdessä ruoat. Puitteet ainakin olisi pitänyt olla kohdallaan.. Se piti olla yllätys mutta vihjaisin jotain siihen suuntaan kun hän oikein uteli, naisellisin keinoin.
Hän ärsyyntyi jostain syystä suunniteltua päivällistä edeltävänä iltaa ja ilmoitti että päivällisen rannalla voi perua. Tää tuli mulle puun takaa... Varmistelin aamulla että oletko varma ettet halua sitä? Hän sanoi että kyllä, siinä ei ole yllätystä... Kun otin puhelimen peruakseni, hän alkoi hiukan jarrutella... että voi sen varmaan perua myöhemminkin. No, itse olin sen verran herne nenässä että sanoin se täytyy perua nyt ettei hotelli ala järkkäämän ruokia ja teltan tapaista juttua rannalle... Ja peruin.
Eli, hyvät naiset, en yhtään ymmärrä miten teitä voi kohdella romanttisesti kun tälläinen ei kelpaa (sori kun yleistän). Voitteko hiukan valottaa ajatusmaailmaa?

5

405

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hömelötär

      Yhtään tuntematta taustaanne, ensi reaktio on ei noin voi tehdä :D. Mutta sitten tuli mieleen jos hän pelästyi jotain mitä kuvitteli iltaan liittyvän.

      Mutta sääli että tuollainen kokemus jäi kokematta. Minun rakkaani järjesti minulle siivotun terassin ja grillasi ihanan, pikkuisen mustuneen pihvin. Kahvi odotti keitettynä ja kynttelikkö oli nostettu pöydälle. Kun avasin oven pääsin lämpimään halaukseen ja sain hellän suukon.

      Se tuntui taivaalta pitkän ja kuuman työpäivän päälle.

    • Pinttu

      No ehkä se sun juttus olis kuitenkin ollu parempi yllätyksenä. Ei pidä olla heikko ja paljastaa. Ei edes vihjaista. Sekään ei ole enää yllätys jos tietää odottaa yllätystä.

      Naisen reaktio ei kuitenkaan ollut ihan suhteutettu asioihin. Eihän hirveätä joululahjaakaan haukuta lahjan antajalle.

    • Hölmö mies

      Okei, eli siis tein väärin kun edes vihjaisin ylläristä. No, tiedänpä tästä lähin ettei kannata olla turhan romanttinen. Jos jotain niin ihan pikku juttuja (mitkä joskus on toimivia) mutta vähänkin isommat kannattaa unohtaa. :)

    • yksi miljoonista

      Voi hyvänen aika..sulla vääränlainen nainen..Ota Minut...:) Osaisin takuulla arvostaa sinunkaltaistasi miestä ja yllätyksiä...:) (pelkäsi että kosit häntä?)---

      • alkup.

        Kyllä se tökkii kun saa tuollaista niskaan... Sut pitäisi ottaa...;) Mistä mä tavoitan sut? :)))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1626
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1162
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      133
      924
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      752
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      45
      462
    Aihe