TURVAMIEHET saattelivat Elopin kotiinsa

Elop kotiin turvamiesten saattelemana

"Stephen Elopin kotikadulle ilmaantui kaksi turvamiestä kello kahdeksan jälkeen torstai-iltana. Kun tilanne oli katsottu turvalliseksi, kurvasi Elopin auto paikalle.

Auto pysähtyi Elopin asunnon portin eteen, ja toimitusjohtaja asteli ripeästi sisälle."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012061415709684_uu.shtml

Elop ei ole Suomessa enää tämän vuoden lopulla.
998
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Microsoft ostaa nokian kun kurssi on sopivan matala.

Äänestä

Kuka sitä paskaa ostaisi?

Äänestä

Suomalaisten (no, osin kuitenkin) kansallisomaisuus pilkotaan ja myydään tämän eeloppu-ketkun toimesta.

No, onhan sillä turvamiehet, kun tietää suomalaisia suututtavan, ja varmaan kananmunat lentelisivät jos avoimesti kulkisi kaduilla - mitä tekevät muuten _kaikki_ poliitikot Suomessa ilman huolen häivää. (No Zysseltä joku vei lätsän muutamia vuosia sitten vappusimoissaan, mutta Zyssekin on järkevöitynyt noista ajoista melkoisesti... hyvä mies ja esimerkillinen suomalainen, toisin kuin viherpunikit!)

Äänestä
  • Me ollaan niin sinisilmäisiä ...

    Äänestä

puuh

Äänestä

Kayttaako Elop saman merkkisia luotiliiveja kun relander

Äänestä

Nokia myydään kohta Venäjälle.

Elopin perhekään ei tullut Suomeen joten on todennäköistä että ukkokin katoaa maisemista takaisin perheensä luo lähiaikoina, sitä ennen Nokia on myyty hyvään hintaan.

Äänestä

saisivat turvamiehet tosiaan saattaa elöpin kotiinsa ... kanadaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hthsthsrjsrtjjy kirjoitti:

Elop kotiin turvamiesten saattelemana

"Stephen Elopin kotikadulle ilmaantui kaksi turvamiestä kello kahdeksan jälkeen torstai-iltana. Kun tilanne oli katsottu turvalliseksi, kurvasi Elopin auto paikalle.

Auto pysähtyi Elopin asunnon portin eteen, ja toimitusjohtaja asteli ripeästi sisälle."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012061415709684_uu.shtml

Elop ei ole Suomessa enää tämän vuoden lopulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu