vaikka samalla haluankin sen tehdä, se on vuosien toive ja unelma. olen vään epävarma lääkärin suhteen, koska konsultaatiotilanne oli jotenkin.. ei niin huolellinen ja hyvä kuin odotin. kuviakaan ei juuri käytetty
leikkaus olisi jo viikon kuluttua. vielä en ole sitä maksanut. lääkäri on kaiketi alan huippuja Suomessa.
mitä ihmettä teen, menenkö reippaasti toteuttamaan unelmani vai peruutanko koko jutun?
onko joku muukin ollut joskus näin epävarma ja mennyt silti? miltä se tuntui jälkeenpäin?
entä te, joita leikkaus arvelutti, mutta menit silti operatioon? kaduitteko jälkikäteen?
leikkaus olisi jo viikon kuluttua. vielä en ole sitä maksanut. lääkäri on kaiketi alan huippuja Suomessa.
mitä ihmettä teen, menenkö reippaasti toteuttamaan unelmani vai peruutanko koko jutun?
onko joku muukin ollut joskus näin epävarma ja mennyt silti? miltä se tuntui jälkeenpäin?
entä te, joita leikkaus arvelutti, mutta menit silti operatioon? kaduitteko jälkikäteen?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä ihmeessä mene jos on lääkärissä käynnin jälkeen epävarma olo! Mieti mitä sitten jos se epäonnistuu ja tulos onkin huono! Valitse sellainen lääkäri joka oikeasti pystyy herättämään luottamusta ja näyttää sinulle kuvia töistään ja muista että siltikin epäonnistumisen mahdollisuus on olemassa ja lähtötilanne voi olla todella paljon parempi kuin lopputulos jos leikkaus epäonnistuu! Ja muista että korjaus leikkaus on aina haastavampi kuin neitseellinen leikkaus eli jos joku leikkaa väärin voi korjaaminen olla hyvältäkin lääkäriltä vaikea tai jopa mahdoton. Myöskään plastiikkakirurgian taso ei ole suomessa kovin hyvä joten suosittelen vakavasti vielä harkitsemaan!
Samaa mieltä kuin "mieti vielä" .Mikäli konsultaatiosta jää epävarma kuva,niin operaatioon ei kannata lähteä.Käy muualla pyytämässä toinen mielipide,näin saat vertailukohtaa.
Operaatioiden pelkääminen on normaalia.Ja viisastakin.Ei pidä lähteä leikkaukseen kuin huvimatkalle.
Yhdyn äskeiseen...
Miksi ihmeessä ketjusta on poistatettu ja poistettu aivan asiallisia ja perusteluja viestejä? Keitä ne häiritsivät?
Miksi aihe, konsultaatioiden laatu ( laaduttomuus ), sekä sisältö ja kirurgien metodit eivät kestä rehellistä ja avointa keskustelua? Häiritsee tuottavaa bisnestä?
Aloitus näyttääkin olevan tuplana: http://keskustelu.suomi24.fi/node/10719650
Avaaja on näemmä tehtaillut näitä samanlaisi avauksia enemmäkin ( öiseen aikaan ). Kuinkakohan monta näitä mahtaa olla?
Kannustan harkitseman henkisen terveydenhoidon konsultaatioon ajan varaamista, sillä tuohon ei estetiikkakirurugia voi auttaa.
- http://keskustelu.suomi24.fi/node/10719641