Mitä siinä nyt eroa on jos Elop petti?

terveisiä Iirolle

Petti se Iiro Viinanenkin vielä pahemmin ja sai palkaksi sen parkinssonin tädin!
Paljon useampi ihminen ja yritys (kuin nyt nuo 3.700) kärsi siitä kotitekoisesta pankkikriisistä silloin, kuin nyt Elopin pettäessä Nokialaiset.
"Vain minun kuolleen ruumiini yli", eikös se ollut niin, se devalvaatio silloin, vaikka ei Viinasen mukaan pitänyt devalvaatiota tulla.Herra se on herrallakin, vapaamuurarius jonka mukaan piti kaiken tapahtua.Ei siinä Iirolla ollut mitään valtaa.
Miksei anneta nyt Espanjan ja espanjalaisten pankkien tehdä "samanlaiset" kuin meillä tehtiin -90 luvulla. Täältä voisi etenkin satakuntalaiselta OP-porukalta länsirannikolta saada hyvät ja kullanarvoiset neuvot Urpilaisen viemänä sinne Espanjaan.
Mitä täältä Suomesta rahoja vonkaavat, ei Suomikaan silloin muilta mailta pyytänyt rahaa, antoi ison osan pienyrittäjiä ja tavallisia työssäkäyviä ihmisiä olla maksumiehinä omien pankkiensa töppäyksille.
Moni lopetti maallisen vaelluksensa näiden pankkien toimintojen seurauksena.
Ei meillä ole mitään velvollisuuksia auttaa liian löysästi elelleitä kansoja.
Ettekö osaa lehdistä lukea, niiden elämä on ollut aika hulvatonta.Ei kylläkään taas tavallisen kansan, vaan herrojen.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hookkeers

      NOKIAn alamäki alko jo simpukoiden syntymästä. Silloin tuo mammutti koneisto laahasi rajusti perässä. Lisäksi jatkuvat softa ja laatu pulmat veivät ankkuria alas. Silti juntti ostaa edelleen uuden Nuugian Lumme 1, 2, 3 koneen joka laukee viikossa. Ne vanhat Nokian kännykät joilla tekstari oli uusi ominaisuus toimivat EDELLEEN ilman ongelmia, toki akku ei kestä ja uusia ei saa.

      Se paljon "hallitus" on antanut verorahaa nokialle alussa ja nyt hautaansaattamisessa on lopulta iso summa. KREIKKA menee toki ohi, kuten uus putooja espanja.

      Ekloppetti on hoitanut hyvin hommat ja saa kivan BONUKSEN, kun Nuugian nimikyltti sammuu ja tilalle syttyy toinen Win9.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe