Ajattelin laihduttaa

Tehokasta!

en meinaa syödä 10 päivään mitään, johan kilot tippuu!

Lähteekö joku muu mukaan?


Voin juoda vettä ja eipä sitten muuta.

6

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just joo

      Ihan tyhmä idea... Tulee nälkä, himot ruokaan (ennenkaikkea herkkuihin), on paha olo, paleltaa ja päätä särkee... jos ja kun paino tippuu, lähtee ensin tietty nesteet ja sitten lihaksista loput. Taidat olla joko provo tai sitten teini tai sitten muuten vaan ihan ääliö!

    • lt

      Taatusti tippuu, mikäli vain jaksat. Itse laihdutan niin, että syön kerran illassa alle 1000 kcal ja sitä ennen käyn lenkillä. Syön proteiini- ja hiilihydraattipitoisesti. Kahvia ja vettä juon päivän mittaan. Ei ole kovin raskasta, olen tottunut tähän. Joskus pidän päiviä, että syön normaalisti. Kumma juttu, että juokseminen ja raskas liikunta onnistuu hyvin ja tuntuu kevyeltä 20 tunnin syömättömyyden jälkeen, ei toki joka päivä, välillä pitää olla lepopäiviä. Kevyitä kävelylenkkejä voi vesipaastollakin tehdä, mutta ei missään nimessä raskaampaa liikuntaa.

    • höpsön hommia

      Siinäpä sulle ajattelemista !!??

    • fgohlgspfjkph

      kymmeneneks päiväks ehkä laihdut jos jaksat olla syömättä ja sitt ku jatkat normaalii syömist nii ne kilot palaa ett onks siin järkee?:D ja se o sitä paitsi epäterveellist

      • väärin.

        Tuommoisen paaston jälkeen elimistö ottaa ruuan hyvin vastaan ymmärrettävistä syistä eikä suinkaan varastoi sitä rasvaksi. Rasvaa ei kerry, jos ei syö yli kulutuksen. Toki syöminen pitää kymmenen päivän vesipaaston jälkeen aloittaa varovasti, niin että on pari totuttelupäivää ja ruuan määrää lisätään pikkuhiljaa, niin ei tule vatsavaivoja.


      • Siis oikeesti,hei!
        väärin. kirjoitti:

        Tuommoisen paaston jälkeen elimistö ottaa ruuan hyvin vastaan ymmärrettävistä syistä eikä suinkaan varastoi sitä rasvaksi. Rasvaa ei kerry, jos ei syö yli kulutuksen. Toki syöminen pitää kymmenen päivän vesipaaston jälkeen aloittaa varovasti, niin että on pari totuttelupäivää ja ruuan määrää lisätään pikkuhiljaa, niin ei tule vatsavaivoja.

        Turvallinen laihtuminen onnistuu hyvin käyttämällä ravintona pelkästään VLCD- tuotteita Esim. Nutrilett, Naturdiet, Cambridge....). Niistä saa kaiken ravintosisällön, mitä ihminen hyvinvointiin tarvitsee. Kaikki muu on periaatteessa turhaa. Vitamiinit, hivenaineet, proteiinit sun muut saa niistä. Tätä suosittelen myös aloittajalle, koska silloin et kärsi mistään puutostiloista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1431
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1271
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1206
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      201
      1065
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1045
    Aihe