Poikaystävä petti ja jätti

uskoin pettäjää

Kerkisin olemaan viimeisimmän poikaystäväni kanssa melkein 11 kuukautta. Hän jätti minut pari päivää sitten sanoen syyksi, ettei pysty olemaan ilman minua ja haluaa läheisyyttä ja oli jo melkein pettänyt toisen kanssa (itse olen tällä hetkellä Espanjassa ja olin jo siinä vaiheessa ehtinyt viikon olemaan). Erosimme aika riitaisasti, itse halusin olla poikaystäväni kaveri vielä kaiken jälkeen, koska hän on joka tapauksessa mukava ihminen ja hauska, mutta huono selvästikin parisuhteissa. Hän ilmoitti että voi olla ystäväni sitten, kun hän jonkun kanssa seurustelee. Hän siis selvästikin pelkää minun vinkuvan häntä takaisin.
No, puhuin koko sen keskustelun ajan mitä kävin poikaystäväni kanssa myös hänen veljensä vaimon kanssa koska luotin tähän ihmiseen. Tähän asti. Myös poikaystäväni ja tämän veljen vaimo puhuivat keskenään ja olivat sopineet siitä miten puhuvat minulle. He juonittelivat selkäni takana.

Sitten tämä vaimo kertoi minulle eron päätteeksi, että poikaystäväni oli pettänyt minua jo toukokuussa. Ja poikaystäväni oli valehdellut yli kuukauden ihan päin naamaa! En sitten ole saanut selville että montako kertaa hän on nyt yhteensä pettänyt, 3 kertaa tiedän.

Nyt tuntuu helvetin pahalta, koska en tajunnut jättää poikaystävääni ensimmäisen pettämisen jälkeen, vaan tyhmänä laitoin kaiken kännin piikkiin.
Nyt en myöskään pääse ahdistuksesta eroon, koska haluaisin puhua tämän exäni kanssa siitä, minkä takia hän petti silloin toukokuun alussa minua, mutta hän ei suostu enää puhumaan minulle.

Juuh piti vähän päästä tänne sydäntä purkamaan kun olen tänne aikaisemminkin ongelmista kertonut ja kivasti on neuvottu /:
Eikai tässä sen enempää kyllä neuvomista ole....

0

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1979
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        29
        989
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        868
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        261
        747
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        65
        740
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        12
        718
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        683
      8. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        80
        674
      9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        662
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        207
        655
      Aihe