Vastaukset 12
- ighuliisaonpiskupööö
niiion
Ei oikeastaan. :-)
Miks on tylsää sulla?- Teijo T
Kattelee vähän ympärilleen...niin tylsyys poituu....mielikuvitusta liikkeelle:)
Se on vähän niin ku nykyään kuulee lasten valittavan vanhemmilleen; ei oo mitään tekemistä?.... Teijo T kirjoitti:
Kattelee vähän ympärilleen...niin tylsyys poituu....mielikuvitusta liikkeelle:)
Se on vähän niin ku nykyään kuulee lasten valittavan vanhemmilleen; ei oo mitään tekemistä?....Niin tekemistä ainakin on niin paljon, kun jaksaa/viitsii tehdä. :-)
Ostetaan leluja, jotka leikkii lapsen puolesta. Ei tarvi enää mielikuvitusta nääs.- Teijo T
teevadit kirjoitti:
Niin tekemistä ainakin on niin paljon, kun jaksaa/viitsii tehdä. :-)
Ostetaan leluja, jotka leikkii lapsen puolesta. Ei tarvi enää mielikuvitusta nääs.Ja kukaan ei taia tänä päivänä enää osata ees vanhanajan leikkejä: törppöö,väriä, jne.
Harvoin nähny, että jotkut ois tollasia leikkinyt:(
Muistakko vielä noita entisenajan leikkejä/pihapelejä?
Joo sitten hommataan just jotai leluja....ettei vaan vanhemman itse tartte mennä sinne leikkimään lapsen kanssa Teijo T kirjoitti:
Ja kukaan ei taia tänä päivänä enää osata ees vanhanajan leikkejä: törppöö,väriä, jne.
Harvoin nähny, että jotkut ois tollasia leikkinyt:(
Muistakko vielä noita entisenajan leikkejä/pihapelejä?
Joo sitten hommataan just jotai leluja....ettei vaan vanhemman itse tartte mennä sinne leikkimään lapsen kanssaKyllä väriä ja peiliä on leikitty nykysinkin. Ne on aika suosittujakin jopa ja piiloleikki. Hipat. Mut taitaa noi Digimonit yms mennä tässä juoksussa edelle. :-)
Muistan mä. Oon opettanutkin vanhanajan leikkejä ipanoille, ettei ne jää kokonaan unholaan. Nii...vanhemmat ei kai enää jaksa kiireisen ja työntäyteisen päivän jälkeen lapsien kanssa olla. Tätä se on nykypäivä. Elämässä pärjääminen on juoksemista. :-)- Teijo T
teevadit kirjoitti:
Kyllä väriä ja peiliä on leikitty nykysinkin. Ne on aika suosittujakin jopa ja piiloleikki. Hipat. Mut taitaa noi Digimonit yms mennä tässä juoksussa edelle. :-)
Muistan mä. Oon opettanutkin vanhanajan leikkejä ipanoille, ettei ne jää kokonaan unholaan. Nii...vanhemmat ei kai enää jaksa kiireisen ja työntäyteisen päivän jälkeen lapsien kanssa olla. Tätä se on nykypäivä. Elämässä pärjääminen on juoksemista. :-)Minä aattelisin, että sitähän ois mukava aikuisena vanhempana(ei ole kyllä itellä lapsia) olla mukana leikeissä....tosin sitä varmaan katottais hiukkasen pitkään...sen verran on maailma muuttunut.
Pulkkamäkeenkin tekis joskus talvella mieli;)
Oliko joku kirkonrotta joku leikki? Teijo T kirjoitti:
Minä aattelisin, että sitähän ois mukava aikuisena vanhempana(ei ole kyllä itellä lapsia) olla mukana leikeissä....tosin sitä varmaan katottais hiukkasen pitkään...sen verran on maailma muuttunut.
Pulkkamäkeenkin tekis joskus talvella mieli;)
Oliko joku kirkonrotta joku leikki?Hyvällä sitä katottas vaan nykyäänkin luulen ma, jos lapsien kanssa viitsii leikkiä. Lähentää vaan lapsen ja vanhemman välejä yhteinen aika. :-)
Meet vaan pulkkailemaan, mullakin on pulkka vaikkei lasta vielä olekkaan. Ja ihan itelle hankittu, ei mihinkään varastoon, jos sattuu olemaan joskus lapsi. Itelle itelle. :-D
On piiloleikki.teevadit kirjoitti:
Hyvällä sitä katottas vaan nykyäänkin luulen ma, jos lapsien kanssa viitsii leikkiä. Lähentää vaan lapsen ja vanhemman välejä yhteinen aika. :-)
Meet vaan pulkkailemaan, mullakin on pulkka vaikkei lasta vielä olekkaan. Ja ihan itelle hankittu, ei mihinkään varastoon, jos sattuu olemaan joskus lapsi. Itelle itelle. :-D
On piiloleikki.- Teijo T
teevadit kirjoitti:
Tuosta pulkkamäkitouhusta on mukavia muistoja:)
Helskutti kyllä täytyy mennä ensi talvena laskemaan...hankkia ensteks se pulkka...
aattelen että kattovat "ihan himmeeks", mutta täytyy ottaa se riski ensi talvena;)
Minkäsvärinen sul on?
Niitähän on erimallisia....joissakin sellainen muotoiltu istuinkin? Teijo T kirjoitti:
Tuosta pulkkamäkitouhusta on mukavia muistoja:)
Helskutti kyllä täytyy mennä ensi talvena laskemaan...hankkia ensteks se pulkka...
aattelen että kattovat "ihan himmeeks", mutta täytyy ottaa se riski ensi talvena;)
Minkäsvärinen sul on?
Niitähän on erimallisia....joissakin sellainen muotoiltu istuinkin?Ainahan sitä kahtoa saa, hulluja kun on monenlaisia. Ei sitä kattomisesta onneksi kulu. ;-D
Punanen. Ihan perus pulkka ilman istuinosaa. :-)
Anna palaa vaan!! Nyt tartten rupee taas muihin puuhiin. Murua rinnan alle saatava. :-)
Tere.- Teijo T
teevadit kirjoitti:
Ainahan sitä kahtoa saa, hulluja kun on monenlaisia. Ei sitä kattomisesta onneksi kulu. ;-D
Punanen. Ihan perus pulkka ilman istuinosaa. :-)
Anna palaa vaan!! Nyt tartten rupee taas muihin puuhiin. Murua rinnan alle saatava. :-)
Tere.Moi sulle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301337- 70909
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42843P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓187747Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss295688- 46661
- 92630
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?38608- 52546
Et siis halua
enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani47530
