Tapahtuu kaikille!

Kokenut monenlaista

Meillä jokaisella tulee elämässä vastaan tilanne, jossa ihastuu johonkin henkilöön oli kyseessä sitten mies tai nainen. Jännittävää tässä tilanteessa on kokea se ihastumisen tunne, kuinka sydänhakkaa rinnassa tai kädet voi täristä.

Minulle tälläinen on tapahtunut useammankin kerran elämässä, mutta viimeaikoina tällaista tunnetta ei ole ollut. Sanotaan näin, että kolme vuotta sinkkuna eläneenä sitä ei aina halua päästää kaikkia lähelleen, vaan on hyvin tarkka ns. omasta reviiristään.

Okei! Myönnän yhden asian on minulla ollut yksi tyttö jo kolme kuukautta kiikarissa. En vain ole halunnut häntä painostaa millään tavalla. Kerran olen sitä jo kysynyt elokuviin ja se lupasi lähteä. No eipä mennyt montakaan päivää, kun se perui treffit.. Syynä oli kiire.

Tämä on hyvin tyypillistä tänä päivänä, että sanotaan "Sori, mutta minulla tällainen elämän tilanne hyvin kiireistä". Päätin ,että en kysy häntä enään elokuviin sen koommin. Hän kyllä lupasi miettiä asiaa. Siis mitä ihmettä miettiä? Miksi? Vaikka oli ollut jo yli vuoden sinkkuna hänkin. Mikä siinä nyt niin kamalaa olisi, jos kävisimme vain leffassa. No ei väkisin sitten! :(

Vaikka tämä tyttö oli toivonut, että olisi sitä jo muutama vuosi sitten kysynyt. Eipä tullut silloin kysyttyä. :( Nyt tuli ja olisi lähtenyt, mutta kiire oli syynä, miksei voi tavata. Että näin.

2

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rikraks

      Anteeksi, mutta eikai se homma nyt tohon yhteen kertaan voinut kaatua. Kysy jonkin ajan päästä uudestaan. Ja jututa tyttöä esim. facebookissa tai missä voittekaan jutella. Kun toisen tuntee paremmin, on valmiimpi lähtemäänkin katsomaan, mitä jutusta voisi tulla.

    • uskon..

      Onkohan tytöllä jotakin muuta kiikarissa .. ?
      Vastaus oli sekin että hän haluaa miettiä, sillä hän pääsi kiperästä
      tilanteesta eteenpäin. Sinä jäit miettimään ja onkin aiheellista.
      Ota selvää mitä tyttö touhuaa ja niin saat ajatukset muualle jos hänellä
      ei ole aikomustakaan tavata sinua enää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe