Miksi miesviha on sallittua, mutta naisviha ei ole?
Naisviha
Kysymys?
19330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllä se nuoremman polven parissa on jo sallittua sekin. Jopa muodikasta. Tässäkin asiassa on onneksi saavutettu tasa-arvo.
se muuttuu fyysiseksi, nainen ei voi vahvemmalleen paljoakaan.
Siksi naisilla on, ja pitääkin olla koskemattomuus.
Ei kai kummatkaan ole hyväksyttyjä?Ehkä naisviha sen takia kuitenkin yhteiskunnallisesti vähemmän sallittua, koska miehet fyysisesti vahvempia ja jos miehenä sanoo vihaavansa naisia niin kyllä siitä tulee mieleen joku raiskaaja tai vaimonhakkaaja
En usko, että on sallitumpaa, mistä moinen ajatus. Miehet usein vahvempia joten miesten kokema naisviha voi olla vaarallisempaa..hmm
Koska miehillä on valta, eikä miehiä ole koskaan sorrettu sukupuolensa takia. Sama homma koskee rasismia.
Mutta kyllä naisviha paljon yleisempää on, mikä näkyy elokuvissa, musiikissa ja näillä palstoillakin.
Naisviha on ollut sallittua ja on edelleen suurimmassa osassa maailmaa. Suomessakin sitä on yhteiskunnassa ja ihmisten mielissä. Naisen vartaloa "saa" arvostella, naiselle "saa" maksaa pienempää palkkaa, naiskuskin ohi "täytyy" kaasuttaa, raiskauksen uhri on edelleen osaksi vastuussa tapahtuneesta, akat juoruavat, miehet ovat kaikessa naisia parempia...
Että semmoista.
Koska miehet on sikoja!
.
Naiset ovat ELÄIMIÄ!!!!11!!1!!!!!!!
.
Niin, mun mielestä olis kiva jos suomessa olis kunnon tasa-arvo.
Jos nainen lyö, lyön takaisin, mutta tässä ei tasa-arvo päde, koska jos lyön naista, viereisestä pöydästä nousee mies posse joka hakkaa paskaks.
Naisilla on suomessa immuniteetti, nainen voi paskoa miehen kämpän, mutta mies ei voi kuin kusta allensa tai tehdä rikosilmoituksen, jonka yhteydessä miestä syyllistetään kuitenkin.
Naiset valta-asemassa, kaikki ei kuitenkaan käytä sitä....
Kyllä naisviha on sallittua. Pitää olla vaan riittävän rohkea ja osaava, jotta kykenee sen osoittamaan.
Pelkureille ei mikään ole sallittua. Oma oikeus on se, joka kattaa kaiken tarpeellisen.
Naisvihaa on paljon miehillä. :( Joka aiheuttaa kai sitä miesvihaa?
Suureksi osaksi siksi, että miesviha on useimmiten verbaalista ja sitä suojaa sananvapauslaki, mutta naisvihan ilmenemismuodot ovat usein sellaisia, että ne on kriminalisoitu rikoslaissa.
Naisvihahan oikein kukoistaa täällä Suoli24:ssä, otahan ap silimä kätteen ja kato
Ainakin keskustelupalstoilla törmää paljon enemmän naisia vihaaviin miehiin, jotka nimittelevät varsinkin suomalaisia naisia mitä törkeimmillä nimityksillä. Eli kysymyksesi on tuulesta temmattu.
Ja ihan aiheesta. Kyllä asioista saa puhua niiden oikeilla nimillä. Jos ämmä levittelee limalättyään joka baari-illan päätteeksi ja päällä käy ähisemässä aina eri panija, niin LUTKA se silloin on. On tytöt kuulkaa ihan oikea horotussu LUTKA sellainen. Ja lutkaa saa sanoa lutkaksi. Ja suurin osa suomihoroista on juuri näitä kymmenien nussimia törkytussuja.
Ihan vihaksi pistää kun ajattelee minkä kaiken roskaväen liukailla sitä joutuukaan mulkkuaan luistattamaan sitten kun nämä spermareikä huorat lopulta rupsahdettuaan ja äpärät penikoituaan käyvät roskaväen visvamunapanijoilleen kelpaamattomiksi ja äpärilleen elättäjää tarvitessaan lopulta päästävät tavallisen kunnon miehen panemaan.
Kuka vihaa? Missä? Ketä?
siitä on tullut miesten vihaaja eli suomi24;lla olisi siirtohommia tiedossa
ehdottaisin vihapalstaa teelle
Molemmat -vihat ovat aika konkreettisia merkkejä oppimattomuudesta, henkisestä keskenkasvuisuudesta ja epäkypsyydestä.
Taliaivoja nyt löytyy molemmista leireistä, mutta miksi sirä pitää mainostaa?
Miten niin kumpikaan on sallittua? Kuka miesvihan on sallinut?