On se kiva vaan kuunnella persujen huutoa kun kannatus vajonnut sinne vihreiden ja vas tasolle ja paluuta ei ole.Ihmisiä ei kiinosta harmaa talous ei sen kannattajat vaan kuten kreikassa kävi kun eivät maksaneet veroja meni koko maa lähes konkkaan ja ei ole ohi vielläkään.
Onneksi SDP haluaa että harmaa talous saadaan kuriin ja rikkaat loiset vankilaan ja toiminta loppumaan.
Onneksi SDP haluaa että harmaa talous saadaan kuriin ja rikkaat loiset vankilaan ja toiminta loppumaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
verohuijareiden mätääntynyt ruumis huutaa hädissään suomen populistisen rasismilla ratsastavan uuno puolueen apuun mutta koska heidän kannatus hävinnyt ja äänestäjät palanneet sdp:le niin petosjytky(ps&kok)tekee irvokasta loppuaan ja kansa taputtaa ilosta.
persujen morkkaaminen on vähän sama kun buuaisi paraolympialaisissa.
Kyllä ne tietää että romahdus on tullut,sitä se puskasta jälkiviisaana huuteleminen teettää.
Demareilla on nyt uusi koulu, josta valmistutaan politiikoiksi! Sinne pitää oikein hakupaperit laittaa. Pisteitä tulee, jos on puuhastellut demari-nuorissa, tai muuten toiminut esm. demarien vaalityössä.
Jotakin on puolueessa hajonnut, kun pitää ryhtyä kouluttamaan kannattajia poliittiseen työhön! Muistaakseni koulutus kestää noin 1 1/2 vuotta!
Onko nalle kontio teidän eliitin sätkynukkejen idoli?
Eikös vaarallisen kontion saa lahdata?
Demareilla oli aiemmin Työväen Akatemia, jonka Lauri Ihalainenkin kävi. Nyt ko. sisäoppilaitos on lähinnä kulttuuria ja kieliä opettava koulu.
Sirola opistohan oli myös hyvä kommunistien sisäoppilaitos, mutta sehän lopetti toimintansa kokonaan, kun kommunistitoiminta katosi.
Milloin oikeistolaiset loiset alkavat maksamaan VEROJA?!
Ei ne gallupit kerro mitään todellisesta kannatuksesta, kuka niihin vastaa rehellisesti ja keneltä yleensä on kysytty. Kannattaa demareidenkin vain miettiä omia lupauksiaan ja tekojaan ja odottaa järkytystä syksyn vaaleissa.
Niin nehän nostivat perusturvaa 100 eurolla johon kok/ps eivät olisi halunneet myöntyä mutta sdp sinnikkäästi piti siitä kiinni että se nostetaan ja niin kävi.
juventus huiviin puettu pullea possu timppa päästää kuolin huutonsa kun ihmisiä ei enään sumuteta populismilla ja jyrki käteenvetäjä itkee rinnalla katkeria kyyneleitä.
Suksikaa vitúun! Jytky tulee!!!
Only in your dreams baby
Mistähän se huuto on oikein kuulunut kokoajan, kun PS on perustettu? Taitaa olla sieltä nykymenon kannattajien porukasta päin suurin huuto ja median säestämänä vielä.