Niin nyt etsin siis parasta tapaa saada karvat pois.
Onko se vahaus, sheivaus vai epilaattori vai mikä? Kertokaa kaikki niksinne kanssa. Onko kokemuksia muuten siitä suihkusaippuasta joka vähentää karvan kasvua?Kertokaa miten itse poistatte karvat sääristänne ja alapäästä.
Sitten kysymys että sheivaatteko käsivarren karvat. (Itselläni vaaleat, mutta en halua olla mikään oranki, mutta kasvavatko sitten myöhemmin tummempina?). :)
Ja viimeinen kysymys ja arka kysymys jätättekö alapäähänne yhtään karvaa ja jos niin neuvoisitteko muodon ja karvojen pituuden suhteen. esim. että jos jätätte kirjaimellisesti pienen tupsun niin pidättekö huolen kuinka usein, että se pysyy pituudessaan.
Anteeksi jo että kysyn tällaista mutta kun ei ole oikein ketään muuta jolta voisi kysyä.... :/
Mutta olen kiitollinen jos viitsitte vastata
Paras tapa saada karvat pois
1
310
Vastaukset
- neuvo
Paras keino ehdottomasti sokerointi!! Hellävarainen ja luonnonmukainen ja karvat pysyy ekan kerran jälkeen jo 4-6 viikkoa poissa. Sokerointi hidastaa myös karvankasvua nerkittävästi, koska repii koko karvan juurineen päivineen pois (sheivauksessahan karva katkeaa vaan ihon pinnalta näkyvästä osasta). :)
Tosin sokerointi vaatii sen, että säänöllisesti (n. 5 viikon välein) käy sokeroinnissa. Aluksi saattaa tulla pientä sänkee, johtuen siitä, että kaikki karvat ei oo samassa kasvuvaiheessa samaan aikaan, joten siks tuo vähän hämää. Jos on kovin kipuherkkä niin ennen brassia voi vaikka laittaa emlaa tuonne alakertaan puuduttamaan paikkoja niin ei sitte satu. Emlaahan saa apteekista. :) Suihkusaippuasta ei oo kokemusta.
Karvat ei kasva myöhemmin tummempina, jos käsikarvatkin sheivaa. Jos eivät oo häiritseviä niin ehkä antaisin niiden olla.
Alapääkarvajuttu tulikin tuossa aiemmin. Voihan tietty pelkän bikinirajankin otattaa tai ihan miten tykkää. :) Kosmetologit tekee sokerointeja siis. Ja onhan se lysti aika hintavaa, mutta kannattavaa pidemmän päälle, jos tosiaan haluaa karvoistaan päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43673SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933589Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283320Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713302Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251758- 311506
- 321461
- 871360
- 151313