Kaverilokero

V.V.V.

Arvon naiset, kertokaapas nyt selkeästi ja rehellisesti, onko ns. kaverilokero miehelle se lopullinen ja ikuisesti muuttumaton paikka?

Olen tavannut muutaman mukavan naisen, he ovat kertoneet pitävänsä minusta, tyylistäni, asenteistani ja ajatusmaailmastani. Ulkonäköäkään ei kukaan ole tyrmännyt niiltä seisomilta. Ja silti... "sun kanssa on kiva jutella, istua iltaa jne jne, mutta ihan kaveripohjalta"

Mitä *ittua? Jos kaipaisin itselleni lisää kavereita, en kai minä niitä miltään sinkku- tai deittisaiteilta etsisi.

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks mielipide vaan

      Se on vain yksi tapa sanoa kohteliaasti, että ei kolahda, tai siis ei ole
      sitä mitä etsii.

      No se sitten onkin eri juttu, että mitä kukin hakee, mutta kyllä se tuntuu,
      ettei miehetkään tiedä mitä muuta, kuin nuoruutta ja kauneutta etsivät.

      Totta puhuen minä olen saanut pari hyvää ystävää netin kautta ja vaikka
      niitä ei ole koskaan liikaa, niin ihan vakikumppanin toivoisin löytäväni.

      Niin ja kaikille hyvää juhannusta !.

    • lululul

      Kaveripohja tarkoittaa sitä, ettei mikään eroottinen reseptori värähdä naisessa, kun astut ovesta sisään.

      Luulen, että tätä kannattaa verrata miesten hoito vs. tyttöystävämatsku -jaotteluun. Tokihan nyt hoidat hoitoasi jonkin tenttiin luvusta syntyneen armottoman panettamisen kunniaksi. Kerran ainakin. Mutta ottaisitko hoidon tyttöystäväksi? Niinpä niin.

      Kaveripohja -tilanne on syntynyt todennäköisesti ensimmäisten minuuttien aikana, kun olet tavannut naisen kanssa. Nainen tuntee, ettei halua sinua sänkyynsä, eikä voi tunteelle mitään. Tätä tunnetta et voi muuttaa olemalla vielä parempi kaveri eli olkapää, kuuntelija, neuvoja ja niin edelleen. Älä suotta lähde sille tielle, jos kaverijuttu ko. naisen kanssa sinulle ei riitä. Parasta etsiä nainen, jonka reseptorit hälyttävät kirkuen ja punaisena, kun sinä osut kohdalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe