Kaverini näytti minulle kännykästään naisystäviensä (5 kpl) alastonkuvia. Oli näyttänyt kuvia myös jokaiselle naiselle. Naiset eivät kuitenkaan jättäneet miestä " sikana" vaan aloittivat "kilpavarustelun" ollakseen paremmannäköisiä ja parempia sängyssä kuin muut. Kaverini on kyllä lihaksikas ja muutenkin hyvännäköinen, mutta silti naisten käytös ihmetyttää - miksi sietävät tuollaista kohtelua kaverini taholta?
Naisten kilpailuttaminen
................
49761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Looserilla yksinäinen juhannus.
viestin asiattomana. Voisitko ystävällisesti kertoa miksi teit niin? Viestissä ei ollut mitään loukkaavaa tai hyvien tapojen vastaista. Ei edes kirosanoja.
Totuus naisista pitää vaieta, ettei heidän valta-asemansa horju.
pala tulessakaan
Juhannuskokossa saattaa palaakin. Juhannusneito on uudelleensyntynyt naiskuva puhtaana neitsyenä kun totuus likaisesta huorasta (juhannusnoita) on ensin poltettu känniläisten toimesta.
Kaverisi on sellainen sonni joka runttaamalla runttaa eikä kysele lupia ja puhu hempeitä.
Nösvöt ei
Toisinaan irtoaa nösvöllekin ( kokemusta on)
vaan
sikoja. Mitä muuta tuohon voi sanoa?
Loistava idea!!! En yhtään ihmettele, että olet yksin.
niitä naisia kilpailuttanut vaan sen yt-kaveri
mitä vaan YTM:n vuoksi. Tänään hesarissa olinjuttu narsisti YTM:stä, joka eli naisten siivellä js käytti näotä häikäilemättömästi hyväksi
Monet (ellei kaikki) naiset haluavat miehen, jonka muutkin naiset haluavat. Ei kai se yleensä näin suoraan toimi kuitenkaan, vaan parempi jos tulis esille vähän kautta rantain.
suurimpia pelkoja on ajautua parisuhteeseen looserin kanssa, joka ei muille kelpaa.
On ja ei. Mieluummin olen lopun ikääni yksin kuin jonkun vajukin kanssa. Ei siis pelkoa "ajautumisesta". Mutta ajatuksena kauhistuttava.
Mies, jonka ympärillä kaikki naiset eivät pörrää = vajukki?
Mies, joka näyttelee naisystävänsä kuvia toisille = ihana mies?
Näin juuri naiset ajattelevat. Naista saamaton mies on heidän silmissään paitsi luuseri myös vähä-älyinen.
kaikkea oksettava urpo
Toiset voi olla. Minä olisin vetänyt puhelimen vessan pytystä alas.. tehkööt putkitukokselleen mitä tekee ja maininnut muutaman valitun tai valitsemattoman sanan. Kaikki naiset eivät ole idiootteja. Ja ehkei kaikki miehetkään.. aloittajasta päätellen. Toiset on kyllä täysiä mlk-sikoja. Toivottavasti ei joudu enää sellaiseen törmäämään.
Eipä ole naisilla paljon itsesuojeluvaistoa kun "poikakaverille" poseerataan alasti. Itseasiassa epäilen koko juttua.
poikakaverille poseeraavia naisia on mm, Alaston Suomi pullollaan. Eivät kyllä ole mitään järjenjättiläisiä minusta.
kaikkeen mitä YT-mies ehdottaa.
Suomen äijätkään (sillloin kun itsensä naisten kanssa kuvaan tunkevat) aina ainakaan ulkoisesti mitään YT-miehiä ole. Lippalakkiamiksia pömppömahan kera enimmäkseen.
roskaväestön edustajis siellä
niillä sitten on nainen/naisia? Eikös MAT-teorioiden mukaan niiden pitäis jäädä ilman?
Ihan tavallisia ihmisiä siellä on. Eikös jotkut tän palstan vakikirjoittajistakin ole olleet siellä
Oliko Hahmotelma? Se on ainakin ihan hirveä pornohiiri?
tyypillinen YTM-narsisti eli täyskusipää
on sairaus eikä sairaus ole sairaan vika
Nainen haluaa miestä, jota muutkin naiset haluavat. Niin se menee.
on selvitetty hyvin Laasasen kirjassa.
Mä haluaisin haluta miestä, jota muut naiset ei halua.
että et kuitenkaan kelpuuttaisi miestä, koska kemia puuttuu
Nsiset haluavat miestä jota muutkin naiset haluavat. Ei koskaan kannata ainakaan suhteen alkuvaiheessa antaa naisen ymmärtää ettei tapaile muita naisia.
Ja sen pituinen se.
pituinen sulla olikaan?
Hävettää olla nainen.
Hävettää, hävettää, hävettää, hävettää.....
Alastonkuvillako ne parhaat pisteet nykyään kerätään? Missipisteet. Ja ollaanko me vieläkin NOIN miesten pisteytyksestä riippuvaisia! Vaikeaa ymmärtää. Todella, todella vaikeaa... Säälittäviä naisia. Säälittäviä, nuoria, tyhmiä naisia, katuvat vielä tekoaan myöhemmin.
levittelykuvia on joku alaston suomi väärällään
Olet mies.
poikaystävien laittamia sinne ovat
Mutta miksi niillä on kusipääpoikaystävä ( tai on ainakin ollut)
aluksi esittää mukavaa ja paljastuvat k-päiksi vasta myöhemmin
Tosiasia on, että naiset tuntevat erityistä vetoa kusipäitä kohtaan
Vain sairaat ja heikot.
Huonoitsetuntoisia naisia, ehkäpä jokunen läheisriippuvaisuuteen taipuvakin joukossa.... tai sitten haluavat puhdasta seksiä, eikä todellinen parisuhde kiinnosta. Voihan olla, että kaverisi on hyvävartinen panokone, muttei oikean parisuhteen arvoinen.
Joka tapauksessa, jos kaverisi haaveilee oikeasta suhteesta jonkun naisista kanssa, kilpailutus tulee osumaan omaan nilkkaan. Epäluottamus tulee seuraamaan suhteessa mukana ellei ikuisesti niin ainakin pitkään.
Itse heivaisin tuollaisen miehen heti! Naisten kilpailutus ja heidän mielensä pahoittaminen, ja se että naisia pitää pitää samaan aikaan viisi, kertoo epäkypsyydestä, empatian puuttesta ja idioottimaisuudesta. Kaikki ovat luonteenpiirteitä, jotka eivät tule muuttumaan kun panorinki vaihtuu parisuhteeksi. Kaiken lisäksi homma jatkuu luultavasti, parhaimmillaan, panorinkinä parisuhteena.
miestä, jota toinenkin nainen haluaa. Tämän on Laasanenkin tutkimuksissaan osoittanut todeksi.
ole tukinut. Kunhan vain kirjannut omia ennakkoluulojaan kirjaksi
Kyllähän tuntuu Suomessa olevan sukupuolesta riippumatta yleistä, että pyritään ahtautumaan ihan mihin muottiin tahansa, jotta saataisiin edes ehdollista hyväksyntää. Aika huonot eväät jääneet käteen lapsuuskodista. Yksi yleinen muotti tuntuu olevan tuo juoppotyyli, jossa lauletaan Rentun ruusua ja jauhetaan yleistä mielipidettä Seiskan ja Iltalehden julkimoita koskevista pääotsikoista ym. Toinen tyyli on näytellä alistuneen masentunutta, jopa psyykkisesti sairasta (= vaaratonta eikä millään muotoa kateutta herättävää), joka liikkuu hitaasti ja puhuu vähän takellellen ja on kaikesta samaa mieltä kuin suuri enemmistö. En osaa kuvailla hyvin, mutta mielikuva on selkeä. Suomalaiset taitavat olla aika hyviä ovat imitoimaan, vai lieneekö tyyli tarttunut jo ensimmäisinä ikävuosina vanhemmilta. Johonkin ennalta arvattavaan lokeroon pyritään tunkemaan pahansuovilta katseilta piiloon. Liian yleinen sosiaalinen pelkuruus vain antaa turhaan aseita vähänkin röyhkeille pissapäille, jotka voitaisiin saada helpostikin kuriin.