Eli haluaisin jonkin verran shokki väri raitoja tai kokonaan värjätyt hiukset, mutta ongelma on se että pystyykö niitä värjäämään bruneihi, melkein mustiin hiuksiin, pitääkö blondata vai mennä värin poistoon vai ei kumpaakaan? ja osaatteko sanoa paljonko tuollainen värin poisto maksaa?
Shokki väri???
Mitä teen?
395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aina kun värjäät shokkivärillä kannattaa blondata ensin ainakin jos on tummat hiukset, vaalennettuihin hiuksiin tarttuu paremmin ja väri on kirkkaampi.
jos sulla on melkein mustat hiukset ja haluut jotain vaaleempaa sävyy hiuksiisi, niin luulen et sun kannattaa vaalentaa eka hiukset, ja en usko et yhellä kerralla melkein mustat hirveesti vaalenee, et ainakin kaks kertaa voisit vaalentaa, ja hinta riippuu et käytkö kampaajal värinpoistoon, vai iha ite? kampaamosta en tiiä mut osta kaupasta joku vaalennus väri niin se on kympin pintaa :D
Pitää blondata.