Keskiyö

Länsituuli- 70

Mitä näet minun talouteni jatkossa näyttämään? Olen lomautettuna jo kauan, ja harkitsen alan vaihtamista, kannattaako?
Entä mitä näet asunto puoliin, tulenko myymään sen ja muuttamaan, vai saanko uusia töitä omalta paikkakunnalta? Yksin elelen ja sitä suurta rakkauttakin odotellen, vai voinko sen suhteen jo luovuttaa?

2

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinun ympärilläsi lentelee valkoisia höyheniä, aivan kuin suojelusenkelisi olisi pöllyttänyt itseään ennen lentoon lähtöä :-)

      näen rahahuolesi ja työasiat painavat mieltäsi kovasti. näen uuden alun, sinä saat tiedon uudesta työpaikasta. tuo työasia on nyt lähempänä sinua, kuin rakkaussuhde.
      sinua neuvoo kypsällä iällä oleva nainen, hänellä on paljon kokemusta työasioista. hän saattaa ehdottaa sinulle oman pienen yrityksen aloittamista, eikä se olisi mahdottomuus. kuuntele edes mitä sinulle kerrotaan.
      tässä asiassa olisi hyvä siemen runsaalle sadolle.

      pitkä on sinun polkusi, uskoisin että olet jo pitkään ollut yksin. mutta tämän tien päässä on se suuri rakkaus, mihin sinä oikeasti uskot. siitä nuo valkoiset höyhenet johtuvat.

      muuttaminen näkyy minulle, mutta et mielestäni muuta yksin. työn takia sinä uskoakseni muutat.

      t. Keskiyö

      • Länsituuli- 70

        No sitten tulee omat pulmat talon myymiselle, jos nyt työpaikka vaihtuu eri paikkakunnalle. Ostin juuri oman talon.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      179
      3717
    2. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      30
      2951
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      73
      2838
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2329
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      199
      2245
    6. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      105
      1783
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      45
      1724
    8. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      368
      1666
    9. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      28
      1492
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      205
      1424
    Aihe