Olin tosi otettu kun nuori Urheilija Ari Mannio heitti pronssimitaliin yltävän kaaren.
Epäonnistumisia urheilussa sattuu ja ne ovat ikäviä asioita urheilijalle. Jokainen on valmentautunut kisoihin huolella, mutta ei aina onnistu.
Toivottavasti mitalitoiveemme jatkossakin onnistuvat omissa lajeissaan. Urheilukilpailujen seuraaminen on kiinnostavaa olipa laji mikä tahansa, onhan sitä aikaa töllöttää TV:tä. Jalkapallo on myös suosikkilajini.
EM-kisat ja Ari Mannio
14
79
Vastaukset
- kisat on loppu
Eihän siellä ollut etes DeZordo. B-luokan porukkaa.
- Lorena*
Älähän nyt vähättele Mannion suoritusta pronssimitali oli tervetullut urheilukansan iloksi.
Kuinkas keppi lentää sinulla?
- Jani-Petteri.
Ite olet!
Kyllä Ari Mannion suoritus olu hyvä.
Turha sanoa, etteivät parhaat olleet mukana. Olivat kyllä, mutta pärjasivät huonommin, niinkuin vaikka Thorkildsen ja Pitkämäkin.
Muistetaanpa kuinka suuri vaikutus on jännityksellä, sääolosuhteille ym. Ne, jotka selvävät mestaruuksiin ja pisteille,on annettava suuri tunnustus.
Ari Mannio on oikea jämerä perussuomalainen ulkonäköään myöten- *Kukkahame*
Paljon sattuii kramppeja ja epäonnistumisiakin, olisiko meidän kylmä sää ollut yhtenä syynä.
Tämä Suomen ilmastonmuutos on vähän ottanut takapakkia ja viileänä on kesä alkanut.
Manniolle Lämpöiset Onnittelut saavutuksestaan!- onko tuo mikään
etu olla jämerä perussuomalainen ulkonäköä myöten, ei ainakaan muutaman mielestä. Mahtaako he edeskäsiään pestä jos siinä olikin vika.
On sitä kylmemmässäkin urheiltu vaatetta lisää vaan. Ja helteessä taas uuvutaan, aina on seli selit. Ollaan vaan huonompia kuin muut siinä se. - Rehti suomalainen
onko tuo mikään kirjoitti:
etu olla jämerä perussuomalainen ulkonäköä myöten, ei ainakaan muutaman mielestä. Mahtaako he edeskäsiään pestä jos siinä olikin vika.
On sitä kylmemmässäkin urheiltu vaatetta lisää vaan. Ja helteessä taas uuvutaan, aina on seli selit. Ollaan vaan huonompia kuin muut siinä se.Jos ei muuta suomalaiset ole oppineet niin sikainfluenssa ainakin opetti koko kansan pesemään kätensä ja käyttämään antiseptistä käsihuuhdetta.
Ei pidä aliarvioida oman maan kansalaisten urheilu suorituksia, olemme pieni kansa, urheilulle osoitetut määrärahat ovat pienentyneet huimaa vauhtia vuosi vuodelta.
Rämpyttäviin rokki-konsertteihin ja muihin kultturi tapahtumiin löytyy rahaa. Kun kerran käy näissä metelikonserteissa usein taso on alle arvostelun, tulee ajatelleeksi
mistä se melu ja musiikki aiheuttaa ylenmääräisen extaasiin saakka menevän riehunnan festivaali paikoilla. Ne varmaan sivistävät kansaa.
- sauvavika.
Johan tuo huomattiin 2001.
Suomalaisilta katkee sauvat.Turha Mannion tulosta on vähätellä, keihään tulostaso maailmalla on pudonnut useita metrejä. Hieno saavutus nuorelta mieheltä.
Olisiko dooppingin käyttö loppunut, siinäkö syy tason laskuun.
- u-atu
Mikä Ari M.? Nimi ei tuo mitään mieleen. Katsojanako kisoissa?
Pronssittarelle !
Sinä voitit vedon-- pronssia tuli! Tässä kinuskijäätelösi ole hyvä :D
Hyvin arvioitu tällä erää. Edustava ja upeavartaloinen mies tuo Ari Mannio, saattaa parantaa vielä jatkossa, jos saa kaiken menemään nappiin:)- voittaa hän
Kurdi ukot Mennen tullen. Vessastakin tullen, tiedoksi kukkahameelle.
- *Kukkahame*
No vaikka niin, mutta myös Arto Bryggare analysoi samaa kuin minä, kylmä sää ja vähissä pukimissa lihakset pisti hanttiin ja saivat kramppeja!!
Minulla on vielä ajatus ja päättelutaito tallella. Ari Manniolla päre kohdallaan - isänsä oloinen, rento urheilija. Suomalaisten perinteisessä menestyslajissa pronssikin tuntuu hyvältä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.141993Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831534Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1491362Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84928
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49882Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas126800