Miten jaatte kaukosuhteen kulut?

kekkonenkekkonenkekk

Nyt nyppii...

Kaukosuhteen kuluiksi laskin 1500€ vuodessa bensoina. Miehen työpaikka lähempänä minun kotiani mutta silti huomaan matkustavani edes takaisin tuolla summalla vuodessa. Itse en edes aina käytä autoa työmatkoihin.
En maksa asumisesta mitään miehen luona (joka toinen viikko) omissakin on ihan tarpeeksi :)

Mitä kaikkea saisin tehtyä edes puolella tuosta summasta :)

Eli miten te jaatte kaukosuhteen matkoista aiheutuvat kulut?

2

358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • farawaylove

      Minä maksan omat lentoni Jenkkeihin ja hän omansa Suomeen. Hän maksaa ruoka ym kulut mun siellä ollessa ja mä kun hän tulee Suomeen. Mä olen käynyt siellä kolmesti hän kerran täällä, mun elämäntilanne ja palkalliset lomat kun mahdollistaa sen että voin helpommin reissata. Hän taas on maksanut viisumista (hakee mulle viisumia, että voin muuttaa sinne) tulleet kulut. Ei olla lähdetty siihen, että lasketaan kumpi maksaa mitäkin, se maksaa joka sillää hetkellä pystyy. Oon varmaan maksanut enemmän, mutta toisaalta "takaisin maksun" aika tulee, kun muutan sinne enkä usko että heti löydän töitä. Kyllähän sitä kaikkea voisi tehdä ja ostaa reissaamisesta aiheutuneilla kuluilla, mutta ei sillä rakkautta saa ;)

    • MP

      Meillä on välimatkaa vajaa 200 km ja tapaamme joka vkl, joka toinen vkl hän tulee luokseni ja vice versa.
      Olemme sopineet niin, että se kenen luona ollaan, vastaa kaikista kuluista, poislukien bensat, eli ruuat, juomat, mässyt jne :). Menee kaiketi aika hyvin tasan!

      Tosin, itse kun jouduin lomautetuksi, maksoi hän jopa bensani että pääsisimme viettämään aikaa yhdessä (joutui itse vklopuksi töihin ja oli ns hänen vuoronsa tulla minun luokseni).
      Kyllähän nuo bensat rupesi jossain vaiheessa ärsyttämää, mutta kun olemme sopineet tämän menettelyn, niin ei ole mitään hampaankolossa.
      Olemme seurustelleet 2 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      98
      3772
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      36
      3251
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      60
      3219
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3029
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      68
      2894
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      67
      2819
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2524
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2321
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2168
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2162
    Aihe