poika ulkomailla ja rakastuneita ollaan

hämispää

eli oltiin lomalla thaimaassa, sitten tapasin yhen pojan siellä, en aluksi välittäny hänestä, mutta sitten jossain vaiheessa huomattiin molemmat et tykätään toisistaan, ja olinkin sen pojan kaa koko loman ja minulla oli hauskaa kokoajan, hän ei kertaakaan painostanut mihinkään, vaan pidimme hauskaa.
nyt sitten kun molemmilla on samat tunteet olemme jutelleet netissä jne.
itse olen 16 ja hän 17 voiko tästä tulla mitään? lukiolainen hän on ja aikoo tulla lukion jälkeen suomeen , töihin tai opiskeleen. mietin että voiko tästä tulla mitään? molemmat rakastaa toisiaan ja kauhee ikävä toisia.. olen jutelut kavereideni kanssa ja he ovat sitä mieltä että anna rullata omaan tahtiin ja kattokaa miten käy.. meillä on aikamoinen kielimuuri mutta ymmärsin häntä ihan hyvin siltikin ja onhan se google keksitty:D
mitä tässä kannattaa tehdä? en halua että heti tuomitaan kaukosuhteet koska äitini ja isälänikin oli kaukosuhde alussa, ja olivat yhdessä 16 vuotta, joten jaksan uskoa että päiväkerrallaan tää menee.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+9

      Ei ole mitään kaukosuhteita vastaan, itse seurustelin irlantilaisen miehen kanssa ja hyvin meni, ero tuli aivan muista syistä. Kuitenkin pari kysymystä: kauanko olet tuntenut ks. kaverin? Rakastuminen ja rakastaminen ovat kuitenkin aika kaukana toisistaan. Myös, minkäs maalainen herra on kyseessä? Kulttuurierot voivat olla aika merkittäviä ja tulla yllätyksenä myöhemmin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2065
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1178
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe