Ylipainoa noin 20kg mutta suurin ongelma löllö vatsa... Painostani en ole niinkään huolissani, mutta miten saada löllöt pois vatsasta?
Moni luulee että minulla on paljon enemmän ylipainoa kuin oikeasta on... kaikki suuren vatsan syytä. Painoahan saa pois jos esim juoksen joka päivä ja pidän yleiskuntoani, mutta eihän siinä silleensä ole vatsalle treeniä!
Miten siis kiinteyttää? Ja toki painokin varmasti samalla tippuu...
Moni luulee että minulla on paljon enemmän ylipainoa kuin oikeasta on... kaikki suuren vatsan syytä. Painoahan saa pois jos esim juoksen joka päivä ja pidän yleiskuntoani, mutta eihän siinä silleensä ole vatsalle treeniä!
Miten siis kiinteyttää? Ja toki painokin varmasti samalla tippuu...
Vastaukset 3
Vanhimmat
kuntosalille!kiinteyttää ja jos syömäänkin alat oikein niin painokin tippuu...pari kertaa viikossakin on hyvä...voit valita naistensalin tai salin missä miehet sekä naiset treenailee samassa...SUOSITTELEN!AUTTAA! :)
jos sali ei käy jostakin syystä niin eikun vatsoja tekemään...
Kyllä se laihdutus on tuossa tapauksessa ainoa vaihtoehto. Se iso vatsa on rasvaa ja rasvaa ei pysty kiinteyttämään. Sitä joko lähtee tai tulee lisää, ei ole olemassa välimuotoja.
Eli jos haluat vatsaa pienemmäksi niin dietille.
Kuntosalia suosittelen minäkin dietin tueksi, ja muutenkin.
Olen ihan samaa mieltä ja tottahan se on.
Hoikemmilla immeisillä nämä mahamakkarat sun muut lähtee treenaamalla ja kiinteyttämällä kroppaa.
Mutta hoikkien onkin helpompi päästä mahastaan eroon, kun niiden rasvaprosentti on niin alhainen.
Sinun kannattaa nyt alkaa ihan yleislaihdutukselle, katsot mitä syöt ja lisäät liikuntaa kuntosi mukaan. Kun kuntosi kohenee, lisäät liikuntaa jne...
Rasva ei lähe taikomalla. Jos lähtis ni oi autuutta, olisin hoikka kuin kukkakeppi. Tiedä häntä..
Itsekuria ja pitkäjänteisyyttä tarvitaan laihduttamiseen. Hiukka itserakkautta mukaan. Jos sinä välität terveydestäsi ja kunnostasi, liiku ihmeessä enemmän.
Kun olet saanut laihdutettua, siinä se mahakin alkaa pienetä jo ihan laakista kaiken muun mukana. Alat sitten hoikempivattaisena niiden vatsalihastreenien kimppuun, ja käyt saleilla kattelemassa jotai ittelle sopivaa ohjelmaa, niin eiköhän se siittä.
Mottoni on aina ollut: Jos jotain alotat tekemään niin tee se hyvä ihminen edes kunnolla!!!