Keskustelkaa

Opetelkaa. Itse opin jo hänen pyynnöstä, hän ei puhunutkaan silloin kun olisi pitänyt.
Tieto ei paljon lohduttanut eroamisen jälkeen kuultuna.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun se olisikin noin helppoa. "Mykät" puolisot kyllä tietävät, että pitäisi keskustella, mutta toisessa osapuolessa on jotain mikä tekee puhumisen vaikeaksi.

Eron ja uuden kumppanin hankkimisen jälkeen tilanne saattaa olla se, että mykkä puoliso on erittäin keskustelukykyinen uuden puolisonsa kanssa ja että toinen puoliso huomaa uudenkin puolisonsa muuttuneen mykäksi.

Pitää siis hoitaa parisuhdetta, ei erota tai syyttää toista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääntä kirjoitti:

Opetelkaa. Itse opin jo hänen pyynnöstä, hän ei puhunutkaan silloin kun olisi pitänyt.
Tieto ei paljon lohduttanut eroamisen jälkeen kuultuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu