Kyproksen jälkeen LAUKESI SLOVENIA
NO NIIN,,NYT JYKÄ ÄKKIÄ BRUSSELIIN JAKAMAAN LISÄÄ RAHAA
NO NIIN,,NYT JYKÄ ÄKKIÄ BRUSSELIIN JAKAMAAN LISÄÄ RAHAA
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
RAHAA TULEMAAN, KOHTA TULEE UPSIN MIES SALKUN KANSSA
KOTIOVELLE.
T. KÄTEINEN JA STUBBIDO
Tämä tie on jo koluttu loppuun. Hallitus taas myöntää lisää rahaa ja kohta verojamme taas nostetaan, jotta saadaan muiden maailman asukkaille lisää veronalemnnuksia. Muita maita on tulossa jonoon ja nopeaa vauhtia ja Suomi joutuu jäämään tästä joukosta pois, koska meillä ei ole enää varaa tähän. Jokainen tavallinen tallaaja tajuaa tämän, mutta miksi hallituksen hyvin koulutetut päättäjämme eivät sitä ymmärrä, en tajua. Nyt kansanäänestys eurosta eroamiseen, muuten olemme mennyttä, ellei ole jo liian myöhäistä. Nämä velkamaat, kun eivät tunnu tajuavan, että heidän pitäisi ensisijaisesti hoitaa itse oma taloutensa kuntoon, mutta he eivät sitä tee ja miksi tekisivätkään, kun Suomen tapaiset typerykset maksavat heille kuitenkin lisää rahaa aina vaan ja kohta he liukenevat kuin koira veräjästä.
Kyllä nyt on jo liian myöhäitä.
Suomen sitoumukset ja annetut vakuudet
ovat yli 70 miljardia.
Kiitos Jyrkille ja Jutalle !!!!
Hyvib menee mutta menköö
Suomen veronmaksajat ovat vielä kusessa
Kriisimaat, on tarkoituksellisesti ajettu, niin velkaisiksi, että ne eivät itse tule enään toimeen, ja tämä liittovaltio kehityksen takia.
Suomeakin ajetaan kriisiin suurilla veloilla ja ihmisten ahdingolla, jotta liittovaltio syntyisi helpommin.
Varautukaa tähän ja vastustajien suurpidätyksiin.
Paljonko? Onko fantastista? Tienataanks me tällä?
Psykolokinen henkilö on kyseessä joka osaa manipoloila muita ja nauttivat siitä olosta
ja yleensä niillä on vahva persoona ja osaavat puhua hyvin vaikka muut eivät aina ymmärrä sitä ja ovat myös uskottavia esiintyjiä.Yleensä elävät omassa fantasia maailmassa.
yleensä vaikka muut huomaisi että se henkilö on väärässä asioissa niin kumminkin tukevat sen päätöksiä. ja vaikka valheesta jäisi kiinni niin eivät usko sitä.
Samanlainen oli Hitler esim.
Tv sivusta seurannut Lääkäri
Sieltä on myös Romania tulossa myös luukulle koska niillä on todella alijäämäinen talous.Jopa Tanska on vaarassa tulla myös tai ainakin saa Eu maksuihin helpotuksia.
lisää leikaus listoja suomeen heti vaalien jälkeen näihän se menee euroaikana että on mitä jakaa.
Me voimme erota eurosta ja eu,sta,meidän sitoumukset on tehty laittomasti
ilman kansan suostumusta.
Ilmoitamme vain että me emme maksa, niinhän ne muutkin tekevät.
Hallituksen on erottava ja uudet vaalit.
Totta! Miksi meidän pitäisi suostua maksamaan muiden maiden velat, koska emme ole mitenkään aiheuttaneet niitä tai edes suostuneet rahaliittoon? Maksakoon ne päättävät elimet, jotka meidät on tahallaan ajaneet tähän tilanteeseen ja ilman kansan suostumusta. Hallituksen olisi nyt aika erota ja uudet vaalit pitää jo tässä vaiheessa sekä samassa yhteydessä järjestää kansanäänestys eurosta ja eu:sta. Tällainen meno ei saa jatkua, muuten olemme vieläkin pahemmassa liemessä, kun tällä hetkellä.