Lastenvaunu jäi automaattimetron OVEN VÄLIIN

Auttaja sai kuin saikin kiskottua vaunun irti, mutta jäi takistaan kiinni ovenrakoon, ja raahautui liikkeelle lähteneen metron mukana.

No, tämä ei onneksi kuitenkaan ollut automaattimetro, joten se saatiin pysäytettyä, eikä lähtenyt henkeä lapselta eikä aikuiseltakaan!
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin, näkyi yöllä TV:stä tulleessa Smash Cuts -videoleikeohjelmassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


METRO LIIKKEELLE AUT kirjoitti:

Auttaja sai kuin saikin kiskottua vaunun irti, mutta jäi takistaan kiinni ovenrakoon, ja raahautui liikkeelle lähteneen metron mukana.

No, tämä ei onneksi kuitenkaan ollut automaattimetro, joten se saatiin pysäytettyä, eikä lähtenyt henkeä lapselta eikä aikuiseltakaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu