Oon ihastunut aika lailla yhteen tosi komeaan mieheen, jolla on ollut tosi reippaasti seksikumppaneita. Puhutaan sadoista eri naisita. Oon vähän kahden vaiheilla, että kannattaako mun panostaa tähän juttuun koska en tiedä toimiiko se. Ei mua varsinaisesti seksikumppanien määrä haittaa mutta sen asenne seksiin ja naisiin on muutenkin aika tyly. Näyttää mulle ihan avoimesti facebook-kavereidensa kuvia ja kertoo ketä pani niin ja niin monta kertaa. Samalla se kuitenkin sanoo mulle että oon erilainen kuin kaikki muut eikä se oo ketään pitänyt kädestä kiinni kadulla jne mut kieltämättä herää epäilys että se on sanonu samat jutut kaikille muille.
Mitä ootte mieltä? Oonko vain yksi pano muiden joukossa vai kannattaako mun panostaa enemmän jotta se tyytyisi vaan yhteen naiseen eli muhun?
Mitä ootte mieltä? Oonko vain yksi pano muiden joukossa vai kannattaako mun panostaa enemmän jotta se tyytyisi vaan yhteen naiseen eli muhun?
Vastaukset 37
Vanhimmat
sille vaan 'varapano', eli kun ei muualta lohkee niin omalta 'vakikumppanilta' ainakin saa.
Hei, ihan päivänselvä juttu. Se rakastaa sua! Luulis että naisena tajuat asian. Anna sille seksiä kaikissa mahdollisissa asennoissa, se on mitä sun tulee tehdä.
Pelimiehet on niin ihania! Pimppi kastuu kun tietää että mies ei ole kiinnostunut muusta kuin seksistä. Kaikki miehet jotka haluaa muutakin kuin panna on luusereita. Yök yök! Hyi, en halua edes ajatella jotain ihmeen mukavia miehiä.
Onneksi saan olla yksi tämän pelimiehen monista naisista.
Eikai se muuten kertois ketä on pannut, missä, monestikko ja missä asennossa ellei rakastais sua ja luottas suhun koko sydämestään. Jos se sanoo, että sä olet ainutlaatuinen, niin pakkohan sen on olla totta. Eikai se muuten niin sanois. Sitäpaitsi tärkeintähän on nykyhetki eikä miehen menneisyys. Sä olet varmasti löytänyt arvoisesi kumppanin ja saat siitä just sellasen miehen kuin sä ansaitsetkin.
petaa. Syytä itseäsi kun pelimies tartuttaa sinuun jonkun taudin
vaatii kumia
Tämä mies kannattaa ehdottomasti pitää! Äläkä välitä jos pettää sinua, kaikki pettää kuitenkin jossain vaiheessa. Ei kannata missään nimessä siis erota, vaan pitää joskus väkisinkin suhdetta yllä ja soitella perään, vaikka mies olisi hankkinut jo lähestymiskiellon.
No riippuu sen iästä. Jos se on edelleen parikymppinen kloppi, niin todnäk. ei ole vielä kyllästynyt peltojen kyntämiseen. Ja myös tuossa iässä vielä liioitellaan monista asioista ja se panojen todellinen määrä on hyvin suurella todennäköisyydellä liioiteltua.
Mutta jos "pelimies" puskee kohta kolmeakymmentä, niin saattaa hyvinkin olla asettumassa pikkuhiljaa aloilleen.
"Samalla se kuitenkin sanoo mulle että oon erilainen kuin kaikki muut eikä se oo ketään pitänyt kädestä kiinni kadulla jne mut kieltämättä herää epäilys että se on sanonu samat jutut kaikille muille."
-Olet oikeassa. Kyseessä on ihan vain peruspeliliike. ;)
niin yksinkertaisia että tuollainen paska uppoaa kerta toisensa jälkeen?
ovat ns. heikompi sukupuoli
Kaikki pahimmatkin kliseet uppoavat kerta toisensa jälkeen jos toinen vaan haluaa tarpeeksi niihin uskoa. Kysehän on loppupeleissä mielikuvien ja fantasioiden luomisesta, ei realismista...
yksinkertaisia olentoja
kun uppoo noinkin tylsämielinen provo.
se pelimies on kuin joku nyhverö, vaikka se pelimies vähä pettäiskin
Tässä vaan yritetään saada palstan Atm:t hiiltymään.
Tosi pelimies ei panojaan mainosta eikä sen asenne naisiin ole tyly. Ja miksi olisikaan?
panee paremmin kuin urpo
ajattele kuin omaa siemensyöksyään
sitten muka ajattelee jotain muuta
ihan yhtä itsekäs kuon pelimies, mutta koska hän on urpo, hän ei pysty käyttämään naisia hyväkseen sammassa määrin kuin pelimies
Millä perusteella, mies luokitellaan urpo-kategoriaan?
...käyttäytymisen ja yleisen tyylittömyyden perusteella
pistä välit nopeasti poikki, onko tuo mielestäsi normaalia? mitä jos tekisit saman ja juttelisit ja kehuisit exiäsi maasta taivaaseen hänelle?
on sellainen kokemus pelimiehestä että kyllästyttyään pelimies jättää naisen koska peliimies ei millään voi saada yhdeltä naiselta kaikkea haluamaansa, pervoimmat tarvitsevat monta naista kerrallakin. Sinut jätetään kylmästi ehkä tekstiviestillä tai sähköpostilla kun mies on saanut tarpeeksi haluamaansa ja kyllästyy sinuun, aina on saatava uusi kierrokseen muuten pelimies tylsistyy. Muutenkin jos muutut liian tarvitsevaksi pelimies katoaa luotasi sitä nopeammin, sen sijaan jos pidät vain harvoin yhteyttä niin pelimies ehkä jaksaa olla kiinnostunut sinusta "mystisestä" naisesta jopa vuosia, mutta ilman sitoomuksia. Tulet huomaamaan että pelimies yrittää lopulta valloittaa koko lähipiirisi, varo vaan ketkä kaikki tutuistasi saavat "ystäväkutsuja" häneltä. Vaikka jättäisit pelimiehen saatat törmätä häneen vuosien päästä ja yritys on taas kova, sillä sinä olet juuri sillä hetkellä se saavuttamaton nainen jota pelimies metsästää aina uudelleen, kunhan pysyt tarpeeksi etäällä olet kiinnostava hetken aikaa.
Tyyppi kuulostaa aika lapselliselta. Kannattaa jättää sikseen.
nysviä, jotka eivät osaa tarttua tilaisuuteen (vrt nimimerkki Kaveripoika? toisessa ketjussa - pillua työnnetään eteen, mutta kaveri ei osaa sitä ottaa käyttöön)
"kannattaako mun panostaa enemmän"
Mitä muka? Olet jo antanut sille. Mitä muuta panostettavaa naisella on kuin pillu?
Pelimiehen elämä pyörii iskemisen ja seksin ympärillä. Normaali parisuhteen arki puuttuu ja ahdistaa häntä. Sitoutuminen perinteiseen kotileikkiin ei kiinnosta. Vasta järkytys nimeltä vauva muuttaa tilanteen, vaikka uusi suhde onkin vahingon sattuessa todennäköisempi liike.
Löytyykö teille jotain yhteistä harrastusta johon molemmat haluaisivat uppoutua? Siis seksin lisäksi, tietenkin.
Miehet ja naiset kutsuvat "pelinaisia " rumemmalla nimikkeellä.
Huora naisiksi.
Muuttuuko suhtautumisesi mieheen kun katsot asioita toisesta näkökulmasta ?
Pelimies kuulostaa kiinnosttavammalta .Entäs h---ra nimke ?
Loppuuko ajatuskykysii nimitykseen ?
Pelimieheltä yleensä naiset odottavat pelin lopettamista .
He toivovat pelimiehen kiinnostuvan vain itsestään.
Näin ollen. Pelimies jakaessaan muutakin kuin panojaan naisen kanssa.
Antaa jopa mahdollisuuden kulkea käsityksin.
Näin hän pelaa sinut omaan pussiinsa.
Mutta jättääkö hän peliriippuvuuden ?
Miehet eivät miellellään perusta pitempiaikaista suhdetta naisiin .Joilla on
pelisilmää useammalle miehelle.
Kun on kysymys vakavammasta suhteesta .Sellaista oletan sinun tämän
pelimiehesi suhteen kaipaavan.
Vakavammassa suhteessa ei pelata omaan pussiin .
Pelimiehet ja -naiset panostavat omiin tarpeisiinsa .
Heittäytyykö pelimies yhden kortin varaan ?
Kuten toivoisit .
Se ei pelaa joka pelkää .Häviämistä.
Pelkäätkö joutuvasi häviölle pelimiehen kanssa ?
Jätä silloin koko pelikäsi miehelle .Siirry yhden kortin miehiin.
Heillä on tarve pelata varman päälle.
Pelimies = huoripukki
jo jakanut sille?
Sanoo tietysti kaikille muillekin, että oot erilainen kun kaikki sata muuta. Ihan aiheellinen epäilys.
Mä kuule luulen, ettei sun panostuksilla ole paskan väliä, jos mies on ikuinen kiertopalkinto poika. Se kiertää tahkoa moneen kertaan välillä vaihtaen suuntaa ja taas uudelleen ja uudelleen. Niin kauan kun pilluja riittää, se jatkaa uraansa.
Ite en haaskaisi aikaani mieheen. Mutta jos haluat hetken huumaa pleijerin kanssa, niin anti mennä. :-)
mies ei kelpuuta vaimokseen mitään pelimiehen spermaviemäriä. Muista tämä.
Mun kohdalta nää kelpuuttamisen huolet on jo ohitse. Olen jo kelpuutettu ja tämän jälkeen en kenekään kelpuutuksia edes kaipaa. :-)
Mutta joo...
Eivät ne naiset sinun vaimoksesi ole pykimässä
on varakas ja lihaksikas niin kysyntää on aina
Aloittajaa puhuikin omasta näkökulmastaa .Kyse ei ollut "kunnollisista " miehistä.
Heidän unelmistaan.
Aloittajalla on epävarmuutta pelimiehen pelisäännöistä.
Kädestä pitäminen on sööttiä.Mutta ovatko pelimiehet tai -naiset
hakemassa pitkäkestoisia suhteita ?
Vai.. Onko kysymys vain pelin säännöistä ?.Näin pelataan maali omaan pussiin.
Kunnollinen mies ei hae seuraa pelinaisista.
Jos hän hakisi .Hän olisi vähemmän kunnollinen
Ainakin omasta mielestään.- )
Onko sitten pelimies varteenotettavaa seuraa ?
Mikä ettei.? Jos pelimiehen ottaa vain pienenä lisähupina .
NäIn ollen ei synny tappioitakaan.