vaatekoot

50--->48

Olen 176 pitkä ja painan nyt 116 ja vaatekokoni on 50. Paljonkohan pitäisi laihtua, jotta mahtuisin kokoon 48?

Tiedän,tiedän, laihtumalla se selviää. Mutta jos joku pituiseni on kokoa 48, niin paljonko painat.

4

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <3

      En ole samanmittainen kuin sinä, mutta kun muiltakaan ei ole vastauksia tullut, niin kerronpa paljon elämässäni lihoneena ja laihduttaneena (kaikki koot on koettu väliltä 36--54) että ainakin minulla noin 5-6 kilon laihtuminen/lihominen merkitsee pienempään/suurempaan vaatekokoon vaihtoa.

      • lsihduttava ap.

        Kiitos vastauksesta, jotain 5 kiloa itsekkin ajattelin. Minäkin olen ollut koosta 38 tähän nykyiseen mutta en enää muista mitä painoin 48 kokoisena. Hiipi olla, että painoa pitää pudota 10 kiloa ennen kuin 48 housut mahtuvat jalkaan, koska olen reitevä.


    • ...
      • laihduttava ap.

        Kiitos linkistä! Vartalon mallilla on tosiaan paljon merkitystä ja samoin sillä minne ylipaino on kerääntynyt (minulla reisiin ja peppuun).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      167
      5424
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5378
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      4
      4448
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2971
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2927
    Aihe