Olen 176 pitkä ja painan nyt 116 ja vaatekokoni on 50. Paljonkohan pitäisi laihtua, jotta mahtuisin kokoon 48?
Tiedän,tiedän, laihtumalla se selviää. Mutta jos joku pituiseni on kokoa 48, niin paljonko painat.
vaatekoot
4
157
Vastaukset
- <3
En ole samanmittainen kuin sinä, mutta kun muiltakaan ei ole vastauksia tullut, niin kerronpa paljon elämässäni lihoneena ja laihduttaneena (kaikki koot on koettu väliltä 36--54) että ainakin minulla noin 5-6 kilon laihtuminen/lihominen merkitsee pienempään/suurempaan vaatekokoon vaihtoa.
- lsihduttava ap.
Kiitos vastauksesta, jotain 5 kiloa itsekkin ajattelin. Minäkin olen ollut koosta 38 tähän nykyiseen mutta en enää muista mitä painoin 48 kokoisena. Hiipi olla, että painoa pitää pudota 10 kiloa ennen kuin 48 housut mahtuvat jalkaan, koska olen reitevä.
- ...
Hain My Body Gallery -sivustolta naisia, joiden pituus on 175 cm ja housujen koko 48. Todella paljon oli vaihtelua painoissa, kevyin oli 95 ja painavin 132 kg. Joten ei se paino aina kerro vaatekokoa, paljon riippuu myös vartalon muodosta ja lihaksikkuudesta.
http://www.mybodygallery.com/search.html?height=5 9&weight=any&pant=20&shirt=any&zphoto=Large&new=1- laihduttava ap.
Kiitos linkistä! Vartalon mallilla on tosiaan paljon merkitystä ja samoin sillä minne ylipaino on kerääntynyt (minulla reisiin ja peppuun).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500