Ukkoskuuroja

Katso, minun palvelijani menestyy, hän on nouseva, kohoava ja sangen korkea oleva.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On käynnissä siirtyminen pois rahan käytöstä maksuvälineenä ja sitä
on korvattu luottokorteilla.
Huomasin juuri yhden Nordean konttorin jossa ei käsitellä setelirahaa
laisinkaan.
Kun lopulta vaaditaan pedon merkin ottamista se on jo siinä vaiheessa
ajatuksena ajettu sisään ja uskottomat eivät edes epäile mitään.

Euroopan Unioni tulee muodostamaan tuon tulevan uudestisyntyneen Rooman
valtakunnan ja siihen ovat pahat valtiomiehemme meidät vieneet.
Melkein mikä tahansa muu vaihtoehto on parempi kuin Unioniin kuuluminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


he saavat havaita kirjoitti:

Katso, minun palvelijani menestyy, hän on nouseva, kohoava ja sangen korkea oleva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu