Minun mieheni harrastaa piereskelyä, hän pieree tilanteesta ja kellonajasta riippumatta ja saa yleensä suurta nautintoa tästä harrasteestaan. Vieläkin hämmästelen, kuinka hän suhteemme ensimmäiset puolisen vuotta pystyi pidättäytymään kertaakaan pieraisemasta kuulteni, mutta nyt kun "hanat on auki" ja turhat pingottamiset mennyttä, sitä tööttiä tuntuu vain tulevan ja tulevan.
Hän on ottanut tavakseen pieraista naamalleni, jos vaikka sohvalla löhöän telkkua katsomassa, tai piekkaista lantiotani vasten. Nykyisin hän pieree myös äitini nähden ja samanlaisella nautinnolla.
Olenpa senkin pannut merkille, että hän nauttii omien tuoksujensa haistelemisesta, sillä usein hän pistää käden pöksyihin, antaa töötin tulla, ja vie käden sitten nenälle. Siitä en kyllä nykyisin enää mainitse, kun kerran kysyin häneltä, että ihanko tosi hän pieraisee kouralleen ja sitten haistaa, ja hän näytti kiusaantuvan tosi pahasti kysymyksestäni.
mieheni pieree ja pieree
20
363
Vastaukset
- puskalisko
jaaha, semmosta
- ap
Olen varma että sinäkin harrastat samaa :D
- Anonyymi
Hyvin pierty!
- näemmä
Teidän suvun naiset ovat alistuvaa sorttia.
Heh, onpas jätkällä sikamaiset tavat. Kyllä nyt pierun vielä sietää, jos se pakenee takamuksesta (turha leikkiä umpinaista), mutta että nautiskelee siitä ja lasettelee toista päin. Huh huh...
- Anonyymi
Miehet, jotka pierevät,
Hesen tietävät!
- purkaus
Onko hän johtajamiehiä ja täytyy töiden puolesta esiintyä ylikorrektisti?
Otat eron ja sanot syyksi: empatiakyvytön :)
- sinä se oot
aina erottamassa ihmisiä...
sinä se oot kirjoitti:
aina erottamassa ihmisiä...
Noo, voi ensin huutaa:LOPETA! Sitten jos ei auta, siihen lisää tehostesanoja. Jos ei vieläkään auta, niin sitten vasta ero... Oliks parempi? Mää vähän tiivistin liikaa? :)Toi tahallisuus vaan pisti silmään. Ei ummarra..
- Anonyymi
On pierryt aivan liian paljon.
- Puoli vuotta pidätel
.
Puoli vuotta pidätelty?????????
*PRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTT*
. - 16+19
Tosiasiassa sinä itse nautit pieruista ja siksi keksit näitä pierutarinoita.
Nimimerkkisikin on pieru-janina.
Huijataan nyt itseämme ja ajatellaan tarinan olevan tosi. Siinä tapauksessa opettele kokkaamaan parempia aterioita miehellesi. Pilasit hänen ruoansulatuksensa jo puolessa vuodessa, olet varsin huono kokki. - hahahaha.
joka pierua pidättelee, sillä on jotain muutakin salattavaa.
- teewarit
Syön vain lihaa, enkä ole eläessani pieraissut kertaakaan
onko se äijä vegaani ja syö ahmimalla pullaa?
- pötkyä
Piereskely on halpa ja hauska harrastus. Sitä voi harrastaa sisällä, ulkona, kotona, töissä, kaupassa, missä vaan! Suosittelen! Jos on pro, niin piereskelyn SM-kisoihin vaan mukaan!
- Jamppa.
Tietääkö ap kuka oli Petomaan.
- Anonyymi
Se osasi pierrä lujaa!
- Anonyymi
Itsekin tulee piereskeltyä liian usein, mutta se johtuukin IBS:stä tai jostain muusta vielä selvittämättömästä sairaudesta. Veikkaisin samaa myös aloittajalla. Ei kauhean kivaa, koska olo ei ole mikään kauhean hyvä.
- Anonyymi
Miehelläsi on mukava ja rentouttava harrastus.
Miehet, jotka pierevät Hesen tietävät ja osaavat pierrä sopivan lujaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot577199Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss206168Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen274599Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2313832Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman313090Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132786Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082728Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.142535"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita452431Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling682402