intiimialueen karvanpoisto

kivespussit

Hei! Onko kokemuksia kosmetologin suorittamasta häpykarvojen sokeroinnista? Ottaako kaikilta alueilta, myös pakaroiden välistä? Jos hyvännäköinen kosmetologi niin minkäs sille voi jos alkaa stondata, ymmärtävätkö tämän, tuleeko noloja tilanteita? Vastauksia mielellään miehiltä ja kosmetologeilta.

6

1582

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Just sayin'

      Ei toimi sokerointi ja vahaus miehillä. Kasvavat varmana takaisin vaikka kävisit hoidoissa tuhat kertaa. Laaseria kannattaa hankita jos ei haittaa koko elämän karvattomuus.
      On myöskin tosi vastenmielistä kosmetologille joka joutuu koskemaan miehen alapäähän. Kosmetologit eivät ole mitään thaihieromoita joten stondaus on aikamoinen loukkaus vaten kasvoja. Miehen alapää on aina ruma ja vaikea saada karvattomaksi joten ei kannata mennä.

    • 15+10

      Sokeroinnissa ei ala stondata, koska karvanpoisto ei ole täysin kivutonta. Kosmetologi pitää tehokasta vauhtia yllä ja useasti käyttävät suojaukseen pyyhettä ja apuna kylmää suihketta. Tietenkin pervoilla voi alkaa stondaamaan, normaalilla miehellä ei.

    • kaikkee sitä sikiää

      aika nolo oot jo mieheks jos pitää poistattaa, kertoo että oohomoks kovaa vauhtii kasvamassa, helkari kyllä sua pidettäs hoopona jo saunaski.

    • Itse olen tehnyt sokerointia jo siitä asti kun se rantautui Suomeen ja siitä asti myös miehille brasilialaista. Poistan kaikki karvat myös takapuolesta. Ja tuosta seisomisesta sen verran, että se on tapauskohtaista ja ammattilainen osaa kyllä suhtautua siihen jos näin käy. Ja pakko kyllä sanoa että se on yleistä eikä ollenkaan noloa!Kauneushoitola Lähde-Spring www.lahdespring.fi

    • åäåä

      Käytetäänkö miesten brassissa jotain pyyhettä tai vastaavaa suojana vai ollaanko siinä ihan alasti?

      • Miten helvetissä sä

        luulet että kasseista ja nivusista saadaan karvat poistettua jos siinä ei oltaisi täysin alasti?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4722
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      204
      3768
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1214
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe