intiimialueen karvanpoisto

kivespussit

Hei! Onko kokemuksia kosmetologin suorittamasta häpykarvojen sokeroinnista? Ottaako kaikilta alueilta, myös pakaroiden välistä? Jos hyvännäköinen kosmetologi niin minkäs sille voi jos alkaa stondata, ymmärtävätkö tämän, tuleeko noloja tilanteita? Vastauksia mielellään miehiltä ja kosmetologeilta.

6

1466

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Just sayin'

      Ei toimi sokerointi ja vahaus miehillä. Kasvavat varmana takaisin vaikka kävisit hoidoissa tuhat kertaa. Laaseria kannattaa hankita jos ei haittaa koko elämän karvattomuus.
      On myöskin tosi vastenmielistä kosmetologille joka joutuu koskemaan miehen alapäähän. Kosmetologit eivät ole mitään thaihieromoita joten stondaus on aikamoinen loukkaus vaten kasvoja. Miehen alapää on aina ruma ja vaikea saada karvattomaksi joten ei kannata mennä.

    • 15+10

      Sokeroinnissa ei ala stondata, koska karvanpoisto ei ole täysin kivutonta. Kosmetologi pitää tehokasta vauhtia yllä ja useasti käyttävät suojaukseen pyyhettä ja apuna kylmää suihketta. Tietenkin pervoilla voi alkaa stondaamaan, normaalilla miehellä ei.

    • kaikkee sitä sikiää

      aika nolo oot jo mieheks jos pitää poistattaa, kertoo että oohomoks kovaa vauhtii kasvamassa, helkari kyllä sua pidettäs hoopona jo saunaski.

    • Itse olen tehnyt sokerointia jo siitä asti kun se rantautui Suomeen ja siitä asti myös miehille brasilialaista. Poistan kaikki karvat myös takapuolesta. Ja tuosta seisomisesta sen verran, että se on tapauskohtaista ja ammattilainen osaa kyllä suhtautua siihen jos näin käy. Ja pakko kyllä sanoa että se on yleistä eikä ollenkaan noloa!Kauneushoitola Lähde-Spring www.lahdespring.fi

    • åäåä

      Käytetäänkö miesten brassissa jotain pyyhettä tai vastaavaa suojana vai ollaanko siinä ihan alasti?

      • Miten helvetissä sä

        luulet että kasseista ja nivusista saadaan karvat poistettua jos siinä ei oltaisi täysin alasti?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      121
      2286
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      424
      2163
    3. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      97
      1176
    4. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      14
      974
    5. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      44
      794
    6. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      790
    7. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      766
    8. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      15
      764
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      166
      706
    10. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      32
      689
    Aihe