Tiedätkö tyyppisi?

läppäluukku

Tiedätkö hyvin minkälaisista naisista / miehistä pidät ja kenen kanssa suhde toimisi hyvin?
Entä minkälaiset naiset kiinnostuvat sinusta helposti?

Miettimällä nuo valmiiksi säästää aikaa ja pääkoppaa. Jos jonkun naisen kanssa menee sukset ristiin (olen mies), voin sanoa itselleni että ei se yleensäkään noiden kanssa toimi.

Kaikkein parasta on tietysti se ryhmä, jotka sekä kiinnostuvat minusta helposti, että itse kiinnostun heistä.

Ja on se varmaan joku muu ryhmä kuin 17-vuotiaat neitsyet, hei.

7

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huokaus....

      Tiedätkö hyvin minkälaisista miehistä pidät ja kenen kanssa suhde toimisi hyvin?

      - Tiedän hyvin. Mukavaluonteisista, tasaisista, huumoria ymmärtävistä (ei välttämättä sitä itse viljelevistä), pitkälle kouluttautuneista miehistä, jotka viihtyvät itsekseenkin tarpeen tullen ja tekevät ainakin omasta mielestään hyvin mielenkiintoista työtä. Luulen, että tällainen suhde toimisi hyvin, koska olen itse aika samanlainen.

      Entä minkälaiset miehet kiinnostuvat sinusta helposti?

      - Kuvailemani kaltaiset UKKOmiehet.

      • Sam Towyer

        Mä olen ainakin hyvin pitkälti kuvaamasi kaltainen SINKKUmies. Tosin huumoria tulee joskus jaeltua vähän omastakin puolesta, mutta koitan rajoittaa sitä kyllä yleensä... Mun pulma on vaan siinä, että sinun kaltaiset naiset ei ole oikein kiinnostuneet minusta kuitenkaan. Jos ihan tarkkoja ollaan, niin oikeastaan minkäänlaiset eivät tunnu olevan oikeastaan kiinnostuneita, mutta mutta... tough luck.


      • Huokaus....
        Sam Towyer kirjoitti:

        Mä olen ainakin hyvin pitkälti kuvaamasi kaltainen SINKKUmies. Tosin huumoria tulee joskus jaeltua vähän omastakin puolesta, mutta koitan rajoittaa sitä kyllä yleensä... Mun pulma on vaan siinä, että sinun kaltaiset naiset ei ole oikein kiinnostuneet minusta kuitenkaan. Jos ihan tarkkoja ollaan, niin oikeastaan minkäänlaiset eivät tunnu olevan oikeastaan kiinnostuneita, mutta mutta... tough luck.

        Harmin paikka. Nyt olen jo sen ikäinen, että kuvailemani kaltaiset miehet ovat jo etsimässä rouvaa numero kaksi ja kantavat mukanaan kaikenlaisia taakkoja ja traumoja edellisistä suhteistaan. Lapsista puhumattakaan. Luo siinä sitten uutta suhdetta, kun ensin käsitellään ex-vaimon huonot puolet ja sitten puserrellaan minua semmoiseen henkiseen muottiin, johon se exä mahtui parhaimpina hetkinään. En mahdu enkä halua mahtua.

        Olisin varmaan jäänyt joskus rakentelemaan suhdetta kehnommistakin palasista, mutta olen sen verran itsekseen viihtyvää sorttia, ettei ole ollut "pakko". Parempi näin, on myönnettävä.

        Kuka kumma on antanut minun kirjoitukseeni miinusta ja miksi?


    • jepjepjeap

      Tiedän hyvin. Minua kiinnostavat pienet romanttiset blondit, joilta löytyy lapsenomaista viatonta itsekkyyttä. Minusta kiinnostuvat pyöreät, avuttomat yksinhuoltajat jotkä eivät syystä tai toisesta onnistu miestä löytämään.

    • Kauneimmillaan 9-13v

      Tiedän tarkalleen minkälaisista naisista pidän.

    • miehenkuvotus

      En kyllä tiedä millaisen naisen kanssa suhde voisi toimia. Luulisin kuitenkin, että hän olisi n. 25-30 vuotias, ruumiin rakenteeltaan pyöreä tai normaali, luonteeltaan rauhallinen ja ajattelevainen. Tärkeimpänä tietenkin, että osaa keskustella ja maailman katsomus koostuu muustakin kuin BB:stä ja muista tosi TV ohjelmista. Taino tällainen olisi oma ihanne kumppani.

      Minusta ei kyllä minkäänlaiset naiset kiinnostuneita parisuhdemielessä ole olleet kymmeneen vuoteen.

    • "Tiedätkö hyvin minkälaisista naisista pidät ja kenen kanssa suhde toimisi hyvin?
      Ulkoisesti pidän semmosista kuten julkkiksista mainitakseni nigella lawson, sinne päin kuitenkin eli pyöreä tai ylipainoinen, mut sairaalloisesta ylipainosta en pidä.

      En oikein tiedä millasen kanssa suhde toimisi hyvin mutta sen tiedän millasen kanssa ei toimi... eli ujon, hyvin estyneen ja hiljaisen kanssa suhde ei tule toimiin (on kokemusta). Luulisin että sellaisen rauhallisen, sopivan puheliaan, oma-aloitteisen, mukavan, hieman määräilevän (sopivasti tossun alla), jne. jotain tuommoista kaipailisin että semmosen kanssa tulis ehkä toimiin.

      "Entä minkälaiset naiset kiinnostuvat sinusta helposti?"
      Semmoset aika lyhyen hoikat... vähän semmoset pahis tytöt, eli tumman puhuvat vaatteet jne. Hankala kuvata sitä enkä kuvaakaan löytäny mut vähän samanlainen tyyli niillä kaikilla tuntuu olevan, eiku joo julkkiksista saana parviainen näyttää vähän semmoselta. Mutta se täytyy sanoa että eivät he kiinnosta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      319
      639
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      72
      542
    Aihe