Fitness

Olen nainen ja tähtään fitnesskroppaan. Nyt olenkin alkanut kuulemaan ympäriltä (naisilta), ettei miehet pidä sellaisista ja. Onko tämä vaan naisten puhetta vai eikö miehet viehäty tälläisestä kropasta. Ja en nyt puhu mistään bodauksesta. Lähinnä sellaisesta Jennifer Nicole Lee vartalosta.
11262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä mulle kelpais.

Äänestä
  • no jos viehättyy leveästä selästä ja hartioista. Mielestäni V-mallinen yläkroppa sopii vain miehille.

    Äänestä

Itseäni ei enää tässä vaiheessa, kun musta on tullut täysin urheiluhullu edes kiinnosta mitä miehet ehkä ajattelee. Kai se hyvä fiilis välittyy muuallekin, jos itse on tyytyväinen ! Urheilematon mies tietty saattaa pelätä voimakasta naista, mutta urheilullinen mies tykkää. Ja kumpi mieluummin, sohvaperuna vai atleetti? ;)
Muakin tympii, ku ihmiset (ylipainoiset, liikkumattomat) kommentoi että herranjestas oot pian liian lihaksikas. Parempi näin.

Äänestä
  • Tosi moni on sanonu ihan samaa et "herranjestas...kohta olet lihaskimppu ja menetät tissit yms." En tiedä sitten, että onko kateellisten panettelua vaan. Saan hyvän olon liikunnasta ja päivä päivältä kroppa näyttää paremmalta. Onhan nuo rinnat pienentynyt D kupista C kuppiin, mutta olen siitä vaan tyytyväinen. Liika isot rinnat on vaan tiellä.

    Äänestä

Ne naiset ketkä tollasta puhuu niin nillä ei ole sisua hommata itselleen fitness kroppaa. Sulla löytyy sisua ja tarmoa treenata joten anna mennä vaan. Kyllä timmiä kroppaa on kiva katsoa ja mulle ainakin kelpais. älä välitä kateellisten puheista

Äänestä

Vain jos hartiat ja kädet kasvaa valtavaksi, silloin voi maku vähän mennä. Mutta siitähän fitnessissä ei taida olla pelkoakaan. Eikä naisille kovin helppoa muutenkaan.

Fitnessharrastajilla on yleensä reidet ja peppu kunnossa, harva mies siitä pahaa tykkää!

Äänestä

Kukaan ei pysty sanomaan tyhjentävästi mistä miehet pitävät koska miehet ovat yksilöitä ja makuja on monia. Luulisi tuon olevan jo itsestään selvää.

Äänestä

No se on päivänselvää että miehet pitävät kiinteästä kropasta.

Naisten on lähes mahdotonta saada sellaisi lihaksia ilman mömmöjä niin että hänestä tulee miesmäinen.

Äänestä

"Onko tämä vaan naisten puhetta vai eikö miehet viehäty tälläisestä kropasta."

-Makuja on toki monia, mutta uskaltaisin väittää, että nyt on kyse kateellisista naisista joita harmittaa se että sinä olet ottanut itseäsi niskasta kiinni ja teet jotain konkreettista parantaaksesi terveyttäsi ja ulkonäköäsi. ;)

Älä välitä muiden puheista. Tsemppiä treeneihin. =)

Äänestä
  • Sanot joka ikinen kerta ton "Makuja on monia" :D

    Äänestä

  • iinesmiss kirjoitti:

    Sanot joka ikinen kerta ton "Makuja on monia" :D

    Se on klisee, mutta pitää paikkansa. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.......... kirjoitti:

Olen nainen ja tähtään fitnesskroppaan. Nyt olenkin alkanut kuulemaan ympäriltä (naisilta), ettei miehet pidä sellaisista ja. Onko tämä vaan naisten puhetta vai eikö miehet viehäty tälläisestä kropasta. Ja en nyt puhu mistään bodauksesta. Lähinnä sellaisesta Jennifer Nicole Lee vartalosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu