Minne katosivat "työuran pidennyspuheet" ?

Haans.

Tässä on ainakin viimeinen kulunut kuukausi aivan kusi sukassa näiden työurapuheiden eli tosiasiallisesti eläkeleikkaustavoitteiden kanssa.

Johtuuko kako-kepuli-"demarien" vaiteliaisuus nyt siitä, että Nokia lupasi heivata liki 4000 päätä pihalle tässä kevään kuhjeessa pelkästään suomessa. Näitä meikäläisiä "demari"-kusettajia on kyllä riittänyt jokaiselle päivälle kertomaan "työurien pidennystarpeista" ainakin vielä ennen nokian ilmoitusta, mutta nyt nuo kuisiaiset ovat olleet varsin hissukseen.

Vai vedetäänkö ensin vähän henkeä ja katsotaan, kuinka paljon pankkitukea "demari"-urpilainen joutuu keskusta-oikeistolaisen pankkikusetuksen peitteeksi ensin antamaan ja takaamaan. Sitten "demarit" alkavat jälleen laskemaan, paljonko teidän "työuria" on jatkettava - siis eläkkeitänne leikattava - että saataisiin "demari"-urpilaisen pankkitakaukset eteläeuroopassa joskus maksettua.

Kun "demarit" yhdessä kako-kepuleiden kanssa asiaan palaavat, niin muista pistää näille kusettajille luuta kurkkuun oikein kunnolla, vaadit vain ELÄKEKATTOA ja katsot kuinka kusettajan naamat venähtävät ja jutut loppuvat.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8796344

Toimii, sillä olen yhden lusmun kanssa päässyt jo kysymystä testaamaan.
Ne menevät hiljaisiksi, kun NIIDEN etuuksiin puututaan !

3

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • loiselättäjä

      Lisää "työuria", että saadaan keskusta-oikeistolaisten (mkl demarit) euroseikkailujen laskut maksettua. Siitähän "työurissa" vain on kysymys.

      Mutta katsoitteko 13.7. aamuteeveen jälkiviisaat. Kun Kalle Isokallio on tilaisuudessa mukana, puhutaan silloin yleensä myös asiaa muun potaskan sekaan. Näin Isokallio eurotukiaisista:


      Näet Isokallio jyrisi ASIAA oikeisto-ylen aamu-tv:ssä. Maksaminen loputtava !
      Kalle Isokallio: Takauksissa ja vakuuksissa ei ole järjen häivääkään.

      "Ei ole mitään järkeä siinä, että korkean verotuksen suomesta lähtetään rahaa ja takauksia matalan verotusten veroparatiiseihin. Nämä maksatukset on nyt kerralla vihellettävä poikki", jyrisi Isokallio oikeisto-ylen jälkiviisaissa.

      Näihin Kallen sanoihin allekirjoittanutkin voi täysillä yhtyä. Isokallio näet totesi, että nyt valitussa pankkien pelastusoperaatiossa on loputon suo edessä. Viheltämällä peli poikki nyt, tilanne normalisoituu vuodessa. Kapitalistien on vain nuoltava haavansa.
      Isokallio sanoi Kataisen lausumista, että "meillä ei ole vaihtoehtoa" jämäkästi. Miestä on vaihdettava. Täsmälleen näin. Haans jatkaa tähän vielä, että myös "demari"-petturinainen on pantava vaihtoon. Tälläinen peli ei kertakaikkiaan enää vetele.

      Arvoisat suomipojat, olette nyt lähteneet kusettajien maksumiehiksi ja sillä tiellä ei totisesti ole loppua. Olette nyt nähneet, mitä euron alussa luvattu vaihtoehdottomuuden linja toi tullessaan, valtaisan velkasuon. Siinä velkakusetuksen sivussa Kokoomuksen taustajoukot (mkl eliitti-"demarit") osasivat kyllä rahastaa....:

      http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=390297
      (miljonäärit luotiin teitä velka-....)

      http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=634475
      (heinäluomalle palkkiovirka)



      .... ja kun rahastus on suoritettu, tarjoavat teille verojen korotuksia ja irtisanomisia !!!

    • nykyaika...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      132
      14322
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      30
      5952
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5515
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      301
      4359
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4107
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      105
      3671
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3592
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3548
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2645
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1438
    Aihe