Tapasin pitkästä aikaa vanhan miespuolisen luokkakaverini, jonka huomaavaisuus ja huumorintaju sai minut kiinnostumaan hänestä! Tiedän, että hänkin on sinkku. Meillä on nyt kuun lopussa luokkakokous, joten antakaahan vinkkejä, miten voisin lähestyä miestä siellä olematta tyrkky? :)
Miten lähestyä tuttua miestä?
solina87
2338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ota huumori avuksi. Voit olla tyrkky, jos se tapahtuu leikin varjolla. Tarkkaile toisen reaktioita ja jarruta tai pysäytä, jos toinen ei ole mukana leikissä. Huomioimalla myös muut luokkatoverisi voit laimentaa hänen haluaan lähteä karkuun.
Luokkakokouksessa tyypillisesti käydään kuulumiset läpi kaikkien kanssa ts. missä olet, mitä teet, millainen perhe sinulla on jne. Hänen kanssaan voi tässä tilanteessa käydä hyvinkin avoimesti keskustelun: Minä olen sinkku. Sinä olet sinkku. Olen etsimässä seuraa. Sinäkin olet etsimässä seuraa. Mistä sinut voi käydä iskemässä ;-) Sanot yllä tietäväsi että hän on sinkku, mutta tietääkö hän että se kiinnostaa sinua. Tuon avauskeskustelun jälkeen sen pitäisi olla selvää.
Teillä on todennäköisesti olemassa lista luokan ihmisten puhelinnumeroista ja sähköpostiosoitteista. Varmista hänen yhteystietonsa ja se, että hänellä on sinun. Rohkaise ottamaan yhteyttä: esim. "Soittelevatko naiset sinulle usein?" "Vastaatko jos soitan?"jne.
Jos kokouksen ohjelmaan kuuluu tanssia, hitaat hänen kanssaan ovat hyvä tilaisuus edetä. Illan pidetessä luokka alkaa hajaantua. Syntyy kuppikuntia, joissa te toivottavasti olette yhdessä. Yhteinen jatkopaikka voi olla myös hyvä idea, koska parin muodostumista ei haluta julkistaa koko luokalle.
Kotiinlähdön aika on hetki, jossa parit syntyvät ja hajoavat. Halaus, suukko, yhteinen kotimatka, yhteinen yö, .. Jos päädytte eri teille, sovi jatkosta ennen sitä: treffit, soitto jne.
Koska seksin sopivuudesta suhteen alkuvaiheeseen on keskusteltu tällä palstalla muualla, jätän sen pois. Kuitenkin jos yhdessä livahtaminen sopii teille, voi siinäkin olla sopivan aloitteellinen. Kotimatkasta voi puhua vaikkei välillänne olisi mitään. Lähentely toimii yleensä puhumista paremmin. Leikilliset suorat ehdotukset onnistuvat jos promilleja on sopivasti ja henkilökemia toimii. Onkohan tässä hotellissa morsiussviitti vapaana tänä yönä?
Kiitos vinkeistä! Itseltäni löytyy juuri tuollaista leikkimielisyyttä ja käytänkin vihjailuja ja jopa suorasukaisuutta usein tuntemattomien miesten kanssa. Tutun miehen kanssa sitä jotenkin on vain hieman varovaisemmin liikkeellä, mutta niin kuin sanoit, tarvittaessa voi jarruttaa tai lopettaa :)